Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kiwi91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr paź 03, 2012 12:14
Lokalizacja: Trzebinia

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: kiwi91 » czw wrz 17, 2015 20:55

Witam. Nie będę pytał czy się da założyć licznik z komputerem bo założyć się wszystko da, ale czy jest sens zakładać licznik z komputerem do Gofra mk4 z 2003 roku w wersji basic . Jest to totalny golas brak szyb elk. lusterek itd. Mam licznik o oznaczeniu 1j0920 806e vdo. Czytając wątki w innych tematach mam CAN immo 3 - nie wiem nawet co to oznacza ale mniejsza xD. Czy do takiego golasa jest sens zakładać licznik z bajerami - fis 1/2 czy tam pełny fis (boże udaje że wiem o czym piszę ) Raczej modułu komfortu to u mnie nie ma skoro w elektryce to co najwyżej ogrzewanie jest :helm: W ogóle jakieś informację tam będą zawarte, czy może dyskoteka kontrolek na liczniku będzie ? Nie pytam o sprawy kodowania itd. tylko o to co trzeba by kupić i co dodatkowo podłączyć. Bardzo bym prosił o rozjaśnienie sytuacji - tematów jest sporo i pewnie informacje o podłączeniu tam znajdę, ale tak na chłopski rozum czy jest sens?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: Qto » czw wrz 17, 2015 21:06

czy jest sens musisz ocenić sam...na liczniku będziesz miał informacje o spalaniu chwilowym (aktualnym), średnim, średniej prędkości, przebytej drodze, czasie jaki minął od włączenia zapłonu...jak pokombinujesz to także dystans jaki został do przejechania na paliwie znajdującym się w baku - tzw RKM.
Nie wiem czy będzie sygnał informujący o zapalonych światłach kiedy drzwi są otwarte... chyba wolałbym założyć elektrykę szyb i luster niż FIS



kiwi91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr paź 03, 2012 12:14
Lokalizacja: Trzebinia

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: kiwi91 » czw wrz 17, 2015 21:22

Bardzo chciałbym to mieć, nie ukrywam, że nie bardzo fajna sprawa. To już nawet nie chodzi o koszta bo autka nie planuje sprzedawać dostałem je po ciotce 2 lata temu i później moja przyszła żona będzie nim jeździć. Szyby elektryczne i centralny zamek powiedzmy że mam ale jest nie oryginalny - dołożony (pewnie coś z Chin tam siedzi) Lusterka mam manualne ale są maty grzewcze podłączone pod tylną szybkę. Ostatnio dołożyłem tempomat nawet i tak przeglądałem auta naszych kolegów z forum i ktoś w poście napisał by dołożył licznik i będzie super. To w sumie skłoniło mnie do zagłębienia się w temat.
ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: grg474 » czw wrz 17, 2015 21:32

kiwi91, za te elektryczne szyby to powinni tym w ASO cofać uprawnienia - wiem, że dokładali takie g... do nowo zakupionych samochodów.
Licznik musisz kupić immo 3 czyli z końcową cyfrą 6, czy jest sens - jak zamotujesz to sam ocenisz


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

kiwi91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr paź 03, 2012 12:14
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: kiwi91 » czw wrz 17, 2015 21:36

grg474 pisze:kiwi91, za te elektryczne szyby to powinni tym w ASO cofać uprawnienia - wiem, że dokładali takie g... do nowo zakupionych samochodów.
Licznik musisz kupić immo 3 czyli z końcową cyfrą 6, czy jest sens - jak zamotujesz to sam ocenisz
Zgadzam się z Tobą w 100% ! Piny latają tłuką się, w drzwiach jest kosmos i makaron z kabli pod deską. Bezpiecznik luzem w izolacji pod kierownicą.
Wracając do tematu na początek licznik wiązka i manetka wystarczy ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: Qto » czw wrz 17, 2015 21:37

wystarczy...tylko pamiętaj że przy wymianie licznika potrzebna jest adaptacja immo



kiwi91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr paź 03, 2012 12:14
Lokalizacja: Trzebinia

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: kiwi91 » czw wrz 17, 2015 21:48

Qto Nawet nie wiesz jak mnie przeraziły te Twoje kropki ;) Czytałem to nie problem kolegę mam co z elektryką robi - sam też trochę grzebie elektronik z zawodu ale bez praktyki w motoryzacji ;) To na ten moment temat chyba wyczerpany, bałem się o ten moduł komfortu, że jest niezbędny. Czytałem już ostatecznie ten temat o montażu [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort z FAQ Szkoda że zdjęcia wygasły. Odkopie wątek jak będę coś działał i pojawią się komplikacji. Pozdrawiam i miłego wieczoru.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: Qto » czw wrz 17, 2015 22:05

kiwi91 pisze:Qto Nawet nie wiesz jak mnie przeraziły te Twoje kropki
hehe, w większości moich postów jest wielokropek... ;)
kiwi91 pisze:Czytałem już ostatecznie ten temat o montażu [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort z FAQ
to cieszy :) Jakbyś miał jakieś problemy, to na pewno pomożemy :bigok:
Zachęcam do instalacji elektryki jak w poradzie...elektryka szyb, luster i fabryczny central na pilota - po takim zabiegu i montażu licznika z pełnym FISem będziesz miał wyświetlane na liczniku które drzwi są otwarte :bigok:
kiwi91 pisze:Pozdrawiam i miłego wieczoru.
wzajemnie :pub:



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: Skrzak » pt wrz 18, 2015 10:33

Do zegarów z FISem musisz też wymienić manetkę wycieraczek na taką z przyciskami, wtedy najlpeiej też odrazu tempomat.
A z tymi el. szybami to jeszcze takiej rzeźby nie widziałem.. :shock:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: Qto » pt wrz 18, 2015 10:42

Skrzak, czytałeś temat? Auto założył tempomat...i wie że potrzeba manetkę do kompa :bajer:



kiwi91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr paź 03, 2012 12:14
Lokalizacja: Trzebinia

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: kiwi91 » pt wrz 18, 2015 19:34

Tak tempomat mam ;) bardzo chciałbym podziękować użytkownikowi Aligator30 który na PW nakreślił mi sporo w temacie wymiany. Manetka MFA (już operuję nazwami :D) zamówiona wiązkę z pinami sobie zrobiłem na podstawie innego wątku z FAQ. Czujnik temperatury też zamówiony ten w zderzak. Został licznik do golfa/bory są same angole albo same benzyniaki, ale Aligator30 pisał bym poszukał od passata Znalazłem o oznaczeniu 3b0920827a . Przód założę od starego licznika i powinno grać ;) tylko czy model licznika jest odpowiedni ? Mam kabel vag kkl viaken, do tego Vag eeprom programmer 1.19g i bez problemu odczytałem licznik. Zapisałem sobie go 3 razy każdy z nowym odczytem. Modyfikacja przebiegu działa więc z adaptacją nie powinno być problemu. Całą operację przeprowadzę z foto-porady viewtopic.php?f=14&t=394423 Czy o czymś zapomniałem lub nie doczytałem ?
Edit.
Skrzak co do szyb i rzeźby musiałem jakoś tą niedogodność spowodowaną dołożeniem szybek elek. w ASO jakoś poprawić. Wizualnie nie było fajnie czarna ramka z której schodziła guma i kawałek płaskiego plastiku o innym odcieniu i fakturze. Obciąłem ten plastik z przyciskami wkleiłem w ramkę by to w miarę wyrównać na to szpachla papier ścierny. Przez jakiś czas miałem pomalowane bollem strukturą, ale znudził mi się. Więc okleiłem folią szczotkowane aluminium. Cieszę się z tego co mam ;) jest trochę niedogodności jak i braków ale każda nowa pierdoła napawa mnie radością :D



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: Qto » pt wrz 18, 2015 20:13

kiwi91 pisze:Przód założę od starego licznika i powinno grać
pod warunkiem, że obydwa to liczniki produkcji VDO

licznik będzie ok...ale jak już szukasz z Passata, to poszukaj pełnego FISa



kiwi91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr paź 03, 2012 12:14
Lokalizacja: Trzebinia

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: kiwi91 » pt wrz 18, 2015 20:56

A jaką końcówkę od passata z pełnym fissem szukać xD? Bo tak ciężko na chybił trafił :D
Na allegro są takie 3B0920847E, 3B0 920 847 A i parę jeszcze innych
Czemu jest w ogóle takie przebicie że full fis do gofra około 600 zł a od passata około 350 ?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: riccardoa » pt wrz 18, 2015 21:14

kiwi91 pisze:A jaką końcówkę od passata z pełnym fissem szukać xD? Bo tak ciężko na chybił trafił :D
Na allegro są takie 3B0920847E, 3B0 920 847 A i parę jeszcze innych
Obydwa będą dobre.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości