Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kiwi91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr paź 03, 2012 12:14
Lokalizacja: Trzebinia

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: kiwi91 » pt wrz 18, 2015 22:45

Ok, to jeszcze jedna kwestia. Czy wgranie wsadu do passatowskiego licznika to jest ta sama operacja opisana tu viewtopic.php?f=14&t=394423 tzn. otwarcie wsadu licznika golfa otwarcie wsadu licznika passata i przepisanie komórek w hexie? Czy to polega na szukaniu wsadu od innego licznika z golfa który podejdzie pod licznik passata . Już wiem co chcę kupić, wiem jak to zrobić tylko sprostowania wsadu do szczęścia potrzebuje :)



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: kamil1555 » ndz wrz 20, 2015 09:16

Wgranie wsadu od golfa do licznika z passata i wtedy edycja komórek. Dla przykładu 3B0 920 847 (passat) wgrywasz 1J0 920 846 (golf) z odpowiednia końcówką w zależności czy benzyna czy diesel.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Awatar użytkownika
ankonian7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pn lis 25, 2013 22:26
Lokalizacja: Śląskie

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: ankonian7 » ndz wrz 20, 2015 18:05

Widziałem takie szybki sterowane elektrycznie, jak poprzednik wspomniał troszeczkę kole w oczy. :banghead: Więc jeżeli będziesz miał okazję załóż tą seryjną instalację. Oczywiście bardzo często chodzi o $$$.Jeżeli masz kogoś ogarniętego, kto bedzie w stanie osadzić nowy budzik(jeżeli koszt założenia licznika będzie zbliżony, bądź wyższy od odpowiedniego kabla :kac: , kup sobie taki kabelek, piszesz, ze dlubanie sprawia przyjemnosc :food: ) jak najbardziej na pierwszy ogień bardzo dobry pomysł. Manetka jak i licznik 1/2 fis kosztują grosze (anglików się namnożyło za 50 zł dorwiesz obie części). Wiem, że temat dotyczy tylko licznika. Lecz gdy budżet będzie większy, ustrzel trójramienna kierownicę jeżeli nie posiadasz, kratki bory, oraz radio na 2-din :hmm:


Kupię: -nakładki na pedały audi TT,

kiwi91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr paź 03, 2012 12:14
Lokalizacja: Trzebinia

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: kiwi91 » pn wrz 21, 2015 00:52

Panowie poleciałem po bandzie ;D jest licznik 1J5 920 846C. Złożony zmodyfikowany wsad , nie chciał mi immo zaskoczyć ale odpalił w końcu po adaptacji. Szybkę przełożyłem od mojego bo był rozbity trafił się na pobliskim szrocie za nie dużą kwotę. Pokazuje mi na wszystkich drzwiach że wsiadam przez bagażnik xD ale olać to ;D jedyny błąd puki co na fisie to płyn od spryskiwaczy ;) będę musiał dokupić zbiorniczek z czujnikiem i podłączyć. W tym tyg przyjdzie mi manetka i czujnik w zderzak od temperatury. Reszta wyjdzie w praniu o co będzie jeszcze wołać :)
Obrazek



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: riccardoa » pn wrz 21, 2015 08:04

kiwi91 pisze:edyny błąd puki co na fisie to płyn od spryskiwaczy
Można wyłączyć VAGiem,do czasu podłączenia czujnika.



kiwi91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr paź 03, 2012 12:14
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: kiwi91 » pn wrz 21, 2015 10:06

ankonian7 pisze:Widziałem takie szybki sterowane elektrycznie, jak poprzednik wspomniał troszeczkę kole w oczy. :banghead: Więc jeżeli będziesz miał okazję załóż tą seryjną instalację. Oczywiście bardzo często chodzi o $$$.Jeżeli masz kogoś ogarniętego, kto bedzie w stanie osadzić nowy budzik(jeżeli koszt założenia licznika będzie zbliżony, bądź wyższy od odpowiedniego kabla :kac: , kup sobie taki kabelek, piszesz, ze dlubanie sprawia przyjemnosc :food: ) jak najbardziej na pierwszy ogień bardzo dobry pomysł. Manetka jak i licznik 1/2 fis kosztują grosze (anglików się namnożyło za 50 zł dorwiesz obie części). Wiem, że temat dotyczy tylko licznika. Lecz gdy budżet będzie większy, ustrzel trójramienna kierownicę jeżeli nie posiadasz, kratki bory, oraz radio na 2-din :hmm:
U mnie o $$$ nie chodzi nawet bo chcę w autku dołożyć jeszcze z elektryki lusterka zamek centralny i szybki oryginalne. Niestety kolega mi odmówił - stwierdził, że taniej mnie wyjdzie zmiana auta.... :banghead: i że nie ma czasu na to w skrócie :ass: na mnie :rozpacz: Oj będzie ciężko samemu ogarnąć temat tego komfortu, dużo wtyczek dużo przewodów. Wiązki drzwi to pal licho bo jest tego, ale moduły jak są to mają od 1 do 3 wtyczek i kupę kolorowych "makaronów". Wiem że temat jest z tym i na 1 oraz 22 stronie jest opis jakiś wtyczek ale dla mnie to czarna magia, w sumie zawsze się zastanawiałem gdzie ludzie kupują tyle różno kolorowych przewodów o tak małym przekroju. Nie raz tego szukałem u mnie po sklepach i nigdzie nie ma. Sam puki co zrobiłem tak, dział elektryka więc tylko elektrykę wypiszę ;)
-audio drzwi przód tył i sub z wzmacniaczem
-instalacje halogenów na przekaźniku
-lusterko fotochromatyczne
-instalacje podgrzewanych lusterek pod tylną szybkę
-check temp III (co prawda nie mam klimy ale termometr 2 lata temu chciałem mieć, a w tedy nie planowałem większych zmian)
-centralny nie oryginalny na siłownikach z alarmem bez klapy bagażnika
-wymieniłem 3 wkłady zamka był nie działający mikroprzełącznik (w 2 pinowym zamku nie rozbieralny)
-czujniki parkowania w oryginalne miejsce tył
-lampka w8
-oświetlenie ledowe od Nas z forum
-kratki od bory
-przełącznik od polo
-ściemniacz kabinowy
-tempomat
-światła dzienne
-lampy tył z białymi kierunkami
-lampy przód depo czarne
-wzmacniacz antenowy
-separator antenowy
Chyba z elektryki o niczym nie zapomniałem.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: Qto » pn wrz 21, 2015 10:27

kiwi91 pisze:Pokazuje mi na wszystkich drzwiach że wsiadam przez bagażnik
jak zrobisz elektrykę na komforcie 1C to będzie pokazywało otwarte furtki
kiwi91 pisze:jedyny błąd puki co na fisie to płyn od spryskiwaczy
zmień kodowanie licznika
kiwi91 pisze:taniej mnie wyjdzie zmiana auta....
ojtam ojtam... zobacz viewtopic.php?p=6795743#p6795743" onclick="window.open(this.href);return false;
kiwi91 pisze:moduły jak są to mają od 1 do 3 wtyczek i kupę kolorowych "makaronów"
poczytaj temat o montażu komfortu, znajdziesz potrzebne numery. komforty 1J i 1C trzy wtyczkowe Cię nie interesują...jedynie 1C jedno lub dwuwtyczkowe - jedna wtyczka to elektryka, dwie wtyczki to dodatkowo pilot i alarm. Dasz radę...nie jest to takie trudne jak się wydaje
kiwi91 pisze:zawsze się zastanawiałem gdzie ludzie kupują tyle różno kolorowych przewodów o tak małym przekroju. Nie raz tego szukałem u mnie po sklepach i nigdzie nie ma
ano nie ma...jak masz do złożenia dwa kabelki to cośtam sobie w sklepie kupisz, ale jak chcesz całe wiązki do komfortu posklejać to najlepiej wyrwać całą wiązkę z innego auta i wydzierać z niej pojedyncze kable



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: Skrzak » pn wrz 21, 2015 11:05

Czujnik pozmiomu płynu kup i wytnij otwór w zbiorniku.



Awatar użytkownika
ankonian7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pn lis 25, 2013 22:26
Lokalizacja: Śląskie

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: ankonian7 » wt wrz 22, 2015 14:22

Ja mam taki 3L, chyba nawet z czujnikiem w piwnicy to Ci go oddam :bajer: \
jak w podanym przez Qto linku:
Czego Niemiec nie doposażył, tego Polakowi nie żal :bigok:


Kupię: -nakładki na pedały audi TT,

kiwi91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr paź 03, 2012 12:14
Lokalizacja: Trzebinia

Wymiana licznika na taki z komputerem - czy jest sens?

Post autor: kiwi91 » wt wrz 22, 2015 22:41

ankonian7, dziękuję ale już nie trzeba rano pojeździłem po szrotach. Anglik rozbity stał - wyjąłem mu czujnik i całe kostki z licznika :D z końcówkami dodatkowymi. Szukałem wiązki od komfortu ale nie miał :D ktoś mnie ubiegł ;)
Skrzak, tak właśnie zrobiłem ;)
Wciąż czekam na manetkę xD z ciekawości podłączyłem czujnik temperatury zewnętrznej od check temp III, ale pokazywało temperaturę na minusie :D więc niezgodne są. W październiku moduł komfortu zakładam ;)
No nic temat chyba do zamknięcia główny wątek został rozwiązany za co bardzo dziękuje :) Jak będę miał problem z komfortem to się odezwę w nowym temacie.

Edit.
Mam problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej, otóż kupiłem używany oryginał i zaniża temperaturę o 10. Kupiłem zamiennik i też zaniża o tyle samo.
Obrazek
Edit 2.
W sumie kupiłem termistor 1k omów i działa jak należy, ciekawe co z tamtymi jest nie tak później je pomierzę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości