Audi A3 8L - słaby odbiór stacji radiowych

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Audi A3 8L - słaby odbiór stacji radiowych

Post autor: S7TDI » czw wrz 24, 2015 02:18

Witam,
mam problem z którym walczę od momentu zakupu auta w marcu br. W drodze powrotnej z Niemiec okazało się, że radio nie łapie prawie w ogóle stacji - wyobrażacie sobie 800km bez radia? Na szczęście miałem kumpla to gadaliśmy :D Pacjent to Audi A3 8L 2002. Całe audio jest seryjne, włącznie z oryginalnym radiem kasetowym Chorus.
Diagnoza - antena. Cały środek zaoksydowany. Do wymiany. Kupiłem na Allegro, jeszcze się okazało, że są 2 rodzaje wtyków. Kupiłem ROKA a okazało się, że mam RAKU-2... No ale dobra, później dokupiłem przejściówkę - niby gra, niby odbiera, ale jednak często słychać jakieś szumy, słabsze stacje źle odbierają. Myślę, to może kupię z fabrycznym wtykiem RAKU-2, że to może przez przejściówkę. Kupiłem, wymieniłem i dalej identyczny odbiór... Mierzyłem napięcie jakie wychodzi z radia do wzmacniacza w antenie i jest prawidłowe. Podłączałem nawet taki dodatkowy wzmacniacz antenowy jaki stosuje się do niefabrycznych radioodbiorników - była delikatna poprawa, ale nie mogłem z tym jeździć, bo nawet przy wyjętym kluczyku ze stacyjki dobywał się szum z tylnych głośników... Miałem też do testu podpięte niefabryczne radio i odbiór był taki sam, więc winę radia raczej bym wykluczał, tym bardziej że na VAGu nie pokazuje błędów.

Co jeszcze mogę zrobić? Kupić oryginalną antenę w ASO? Koszt pewnie kosmiczny... Jakoś nie wydaje mi się żeby to była wina jakości anteny, bo ludzie kupują te zamienniki i jakoś jeżdżą. Jeszcze jest opcja żeby wymienić cały kabel antenowy jaki idzie do radia, bo może mieć jakieś przebicie... Ale to już grubsza robota... Raz miałem taki objaw, że na wyłączonym silniku i przy ustawionej słabszej stacji szumienie stawało się bardziej intensywne gdy ruszałem otwartymi drzwiami kierowcy...


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Audi A3 8L - słaby odbiór stacji radiowych

Post autor: grg474 » czw wrz 24, 2015 21:26

załatw kabel (nawet na szrocie) - puść na razie na krótko - celem sprawdzenia czy to jego wina - jak tak to max 2 godziny pracy i masz wszystko porobione


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Audi A3 8L - słaby odbiór stacji radiowych

Post autor: S7TDI » czw wrz 24, 2015 22:51

Bardzo dobry pomysł :D Nie wpadłem na to żeby dla testu na krótko to podłączyć :D Najprostsze rozwiązania są najlepsze :D Dzięki ;) Dam znać później jaki efekt.


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Audi A3 8L - słaby odbiór stacji radiowych

Post autor: S7TDI » pt paź 02, 2015 22:15

No dobra, problem nie rozwiązał się... Kupiłem kabel, puściłem na krótko, ale dalej to samo... Napięcie na wyjściu antenowym z radia to 12,78-12,80 na włączonym silniku. Co jeszcze można sprawdzić? Żeby faktycznie jakość anteny? Aktualnie założyłem tę z końcówką ROKA - ona ma normalnie wybite numery 5J6 itd. tak jakby była oryginalna, jakość wykonania jest super w porównaniu z tą, którą mam na RAKU-2.
A może po prostu te auta tak mają odbierać?


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Audi A3 8L - słaby odbiór stacji radiowych

Post autor: Qto » sob paź 03, 2015 10:57

a może w antenie uwalony jest wzmacniacz ?
Zerknij ten temat viewtopic.php?f=14&t=505020" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Audi A3 8L - słaby odbiór stacji radiowych

Post autor: S7TDI » sob paź 03, 2015 12:38

No ale testowałem na dwóch antenach i obie były kupowane jako nowe... Ja mam tak, że odbiera mi wszystkie stacje, ale są czasami, nie zawsze jakieś zakłócenia, szumy...


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości