Golf 3 - niedziałające przyciski panelu środkowego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafal30529
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 19:10

Golf 3 - niedziałające przyciski panelu środkowego

Post autor: Rafal30529 » ndz paź 18, 2015 19:29

Witam, od momentu kupna w moim golfie nie działają żadne przyciski na środkowym panelu (Klimatyzacja, zamykanie obiegu i podgrzewana szyba).
Nie mają żadnego podświetlenia (z tego co kojarzę powinny mieć zielone, a po załączeniu dodatkowo pomarańczowa kontrolka).
Nie działa również podświetlenie popielniczki i obwódki gniazda zapalniczki. (Tu mogą być żarówki, lecz dziwne żeby wszystko padło).
Bezpieczniki sprawdzałem i są wszystkie dobre.
Nie wiem czy w ogóle mam klimatyzację czy to tylko przycisk? Jak to sprawdzić? (silnik 1.6 75km)
Przy okazji jeszcze dopytam o nawiewy, które działają.
Pokrętło od regulacji biegu w pozycji 0 przekręca się jeszcze w lewo o jakieś pół obrotu.
Z góry dziękuję za pomoc :)



ArdKeeN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob paź 03, 2015 20:02

Golf 3 - niedziałające przyciski panelu środkowego

Post autor: ArdKeeN » pn paź 19, 2015 13:57

Prosta sprawa kolego.
1.Masz maskownicę pokręteł od innego Golfa gdzie pozycja 0 jest dopiero na dole do całkowitego zamknięcia obiegu.
2. Stawiam że masz tylko wsadzone przyciski ( łatwo się zdejmują wystarczy podważyć śrubokrętem, zobacz czy masz kostki)
3. Sprawdzenie czy masz klime, zajrzyj pod maskę na pasek wieloklinowy i zobacz czy siedzi sprężarka klimatyzacji. (STAWIAM ŻE JEJ NIE MASZ)
4. Oświetlenie pokręteł to jedna żarówka, oświetlenie popielniczki i zapalniczki to druga żaróweczka gdzie po 20 latach i tak już ładnie świecić nie będą. Na Alledrogo są genialne patenty na to efekt niesamowity. Jak chcesz podeśle Ci jak powinno świecić :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości