Brak światła i podświetlenia

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturo925
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 17:19

Brak światła i podświetlenia

Post autor: arturo925 » czw paź 22, 2015 22:01

Witam, wymienialem nagrzewnice metoda ze sciaganiem deski i po zlozeniu mam problem. Nie swieci mi licznik po stronie obrotomierza, nawiew, przycisk od podgrzewania szyby i lewe swiatlo mijania. Ogolem do podswietlenia kontrolki recznego nie bylo nic wpiete, a do nawiewu mialem dylemat ktora kostke wpiac, bo zostaly mi dwie na dwa piny, jedna z czarnym i szarym kablem, a druga z trzema ale zapomnialem koloru. Szukalem jakichs schematow wiazek ale nic mi to nie rozjasnilo... Ktore kostki odpowiadaja za podswietlenie? Prosilbym bardzo o pomoc



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Brak światła i podświetlenia

Post autor: marcinek84 » pt paź 23, 2015 17:43

Szaro niebieski jest od podświetlenia, do nawiewu tylko 2 pinowa wtyczka podświetlenia. Co do licznika mogłeś ruszyć żarówkę i nie łączy


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

arturo925
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 17:19

Re: Brak światła i podświetlenia

Post autor: arturo925 » sob paź 24, 2015 03:00

Wymienilem wszystkie bezpieczniki bo mialem duzo oryginalnych, podlaczylem odpowiednia wtyczke i po puknieciu nawiew swieci :) Licznik to pewnie zarowka, ale nurtuje mnie lewe swiatlo mijania. Bezpiecznik nowy, zarowka sprawna a nie swieci... Ze dwa razy na dziurach sie zapalilo czyli cos nie laczy ale nie wiem gdzie szukac przyczyny. Do tego zapalila mi sie kontrolka od ladowania i gasnie dopiero powyzej 4krpm czyli tak sie nie da jezdzic..



arturo925
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 17:19

Brak światła i podświetlenia

Post autor: arturo925 » śr paź 28, 2015 17:20

Panowie, dalej nie rozwiazalem problemu lewego swiatla mijania ... Styki wyczyszczone, bezpieczniki nowe i nic.. Na prawej lampie napiecie wynosi 12-13V a na lewej 8-9. Postojowe i dlugie dzialaja normalnie. Czy to moze byc wina wlacznika swiatel? On jest wciskany na dwie blaszki i mi sie ta jedna urwala przy zdejmowaniu deski i teraz jest luzny



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Brak światła i podświetlenia

Post autor: Radzio0018 » śr paź 28, 2015 17:25

To że sam włącznik jest luźny to o niczym nie świadczy , ważne aby kostka była dobrze wpięta ... Jednak warto go podmienić bo różne cuda może powodować ... U mnie gdy się zepsuł , światła mijania nie chciały działać lub działały tylko gdy mocno wcisnąłem przycisk , ale co najdziwniejsze , gdy włączyłem światła bez kluczyka w stacyjce postojówki świeciły tak jak powinny , ale włącznik robił jakieś dziwne zwarcie i wtedy miałem cały czas prąd we wszystkich odbiornikach ... (mogłem grzać szybę , dmuchawa dmuchała i nawet wycieraczki działały) .... Dlatego nie zdziwię się jak Tobie też włącznik się zje*** :bajer:



arturo925
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 17:19

Brak światła i podświetlenia

Post autor: arturo925 » wt lis 03, 2015 16:43

Zmienilem wlacznik i dalej brak lewego swiatla mijania... Czy to siedzi error w przelacznikach kierunkowskazow gdzies czy problem z kablami? Prosze o pomoc



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Brak światła i podświetlenia

Post autor: Radzio0018 » pt lis 06, 2015 15:07

Stawiam winę w okablowaniu ... Wymieniałeś nagrzewnicę i ściągałeś deskę więc wyciągnij skrzynkę i sprawdź jak wyglądają kable :

Od włącznika świateł - do skrzynki ,
od skrzynki - do komory silnika ,

oraz zerknij czy masz dobrze wpięte wszystkie kostki ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości