Akumulator niby rozładowany a jednak pali?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Repp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 17, 2015 15:50

Akumulator niby rozładowany a jednak pali?

Post autor: Repp » wt lis 17, 2015 16:09

Witam.

Spotkałem się z dziwnym problemem w zeszły weekend. Żona chcąc wyjechać rano do pracy stwierdziła że jest rozładowany akumulator(auto jej "cykało" i wyzerowało zegar), godzinę później poszedłem przepchać auto na podwórko (stało na płatnym parkingu) ale ku mojemu zdziwieniu auto odpaliło. Gdy wróciłem z pracy auto już nie chciało odpalić, więc podłączyłem aku do ładowania (ok 18h się ładował). W sobotę i niedzielę bez problemu korzystaliśmy z autka kilka razy dziennie. Wczoraj żona przed pracą załatwiała kilka spraw, postawiła auto na parkingu i gdy wróciła już jej nie odpalił. Znowu jakby rozładowany akumulator. Dwie godziny później poszedłem po auto aby podholować je do domu, ale auto odpaliło bez problemu. Nawet kilka razy je gasiłem i zapalałem , nic się nie działo. Dziś z rana też nim jeździłem i było ok. Niby chwilowo śmiga ale obawiam się że niebawem spotka mnie to znowu. Gorzej jak spotka to moją żonę w pracy do której dojeżdża 40km i potrafi wracać np o 2-3 w nocy. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Akumulator niby rozładowany a jednak pali?

Post autor: jan1966 » wt lis 17, 2015 16:51

Coś z rozrusznikiem go blokuje ewentualnie sprawdz mase



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Akumulator niby rozładowany a jednak pali?

Post autor: Qto » wt lis 17, 2015 18:28

Wytargaj aku i jego podstawę...poczysc pod nią punkty masowe. Poczysc klemy. Jak nie pomoże to może się okazać ze aku swiruje, ma zwarcie



ridernr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: sob lut 12, 2011 01:41
Lokalizacja: Nowa Ruda

Akumulator niby rozładowany a jednak pali?

Post autor: ridernr » wt lis 17, 2015 20:16

Tak jak wyżej wyczyść klemy i masy jak nie pomoze to mozna zerknac w rozrusznik czy kostke stacyjki



Repp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 17, 2015 15:50

Akumulator niby rozładowany a jednak pali?

Post autor: Repp » śr lis 18, 2015 18:16

Witam.

Dzięki za szybką odpowiedź, klemy wyczyszczone, masy jeszcze nie czyściłem bo co chwilę dziś padało. Podłączyłem miernik i okazało się za na aku jest 11.89V (był ładowany w sobotę), 13,9V na odpalonym silniku oraz 0,07A pobór na wyłączonym. Zastanawiam się czy poprostu nie wymienić akumulatora na nowy, ten co mam to Varta 61ah 310a (nie wiem czy oby nie zasłaby). Pobór na wyłączonym jest ok czy może za wysoki?

Pozdrawiam.



felek00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 21, 2015 13:19

Re: Akumulator niby rozładowany a jednak pali?

Post autor: felek00 » śr lis 18, 2015 19:28

Jeżeli chciałbyś kupić nowy akumulator, to nie może byś ani za duży, ani za mały. Poczytaj na internecie jaki akumulator przychodzi do Twojego auta.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Akumulator niby rozładowany a jednak pali?

Post autor: Qto » śr lis 18, 2015 20:59

Repp, zerknij jeszcze te masy jak będzie chwila czasu, na pewno nie zaszkodzi
Repp pisze: Podłączyłem miernik i okazało się za na aku jest 11.89V
trochę mało...ale miałem dwa aku które trzymały takie napięcie i były ok
Repp pisze:13,9V na odpalonym silniku
też trochę mało, ale bez tragedii...generalnie w 1.4 z ładowaniem walczyłem długo...i z powodu niskich obrotów biegu jałowego ciężko osiągnąć to co np w TDI.
Podczas pomiaru miałeś wszystko wyłączone czy jak? Sprawdź czy z włączonymi światłami i np ogrzewaniem czy grzaniem szyby drastycznie nie spada...do np 12V z haczykiem
Repp pisze:0,07A pobór na wyłączonym
jest ok
Repp pisze:Varta 61ah 310a (nie wiem czy oby nie zasłaby)
310 pewnie wg normy DIN, pamiętaj że są różne normy. Pojemność ok.
Ogólnie możesz przeczytać podwieszony temat o akumulatorach...



Maszynowiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 14:23

Akumulator niby rozładowany a jednak pali?

Post autor: Maszynowiec » czw lis 19, 2015 05:15

Jak patrzyłem np. na stronie jenoxa wychodziło mi na ten silnik coś takiego:
http://www.ceneo.pl/33202470" onclick="window.open(this.href);return false;
Te 310 a wydaje mi się jednak przymało, zwłaszcza, że zima idzie, więc problemy z aku na pewno mniejsze nie będą.



Repp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 17, 2015 15:50

Akumulator niby rozładowany a jednak pali?

Post autor: Repp » czw lis 19, 2015 20:29

Witam.

Dzięki za szybką odpowiedź i pomoc. Wymieniłem dziś akumulator na bosha 52ah 470a ( ten stary miał 310 wg normy en, więc trochę przymało ), przy okazji wymiany wyczyściłem masy i narazie śmiga. Ewentualnie jak znowu to się powtórzy to dam rozrusznik do przeczyszczenia. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości