Tylne światła pozycyjne nierówno świecą

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

#Pedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 20, 2015 18:19

Tylne światła pozycyjne nierówno świecą

Post autor: #Pedro » wt sty 12, 2016 18:53

Witam! Problem dotyczy Bory z 2002 roku. Wygląda to tak: ostatnio zauważyłem, że prawe tylne światło pozycyjne świeci wyraźnie słabiej od lewego. Stwierdziłem, że zacznę od wymiany żarówki, bo być może jest już przydymiona. Po wyjęciu rzeczywiście była w sumie cała czarna, ledwie przezroczysta. Wymieniłem ją więc na nową. Dzisiaj spoglądam, a sytuacja wygląda znowu tak samo, z tym, że prawe tylne światło świeci jeszcze ciemniej niż wcześniej. Wyciągam znowu żarówkę, a tu ledwie kilkudniowa żarówka czarna jak ta stara, którą wyjąłem kilka dni temu. Włożyłem trzecią i będę obserwował co będzie.
Czy ktoś jest w stanie w międzyczasie powiedzieć co może być nie tak, że tak się dzieje?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Tylne światła pozycyjne nierówno świecą

Post autor: G0 Karcio » wt sty 12, 2016 23:48

No nie wiem, moze pozycja ma slaby styk i sie grzeje?? Ja bym sprawdzil najpierw cala wkladke lampy czy nie sa styki zasniedziale/ luźne, czy sa identyczne zarowki R5W i jakie napiecie dochodzi do tej zarowki. Nic mi na ta chwile wiecej nie przychodzi do glowy.



#Pedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 20, 2015 18:19

Re: Tylne światła pozycyjne nierówno świecą

Post autor: #Pedro » śr sty 13, 2016 07:34

Patrzyłem na styki i na piny we wtyczce, to wyglądają ok. Poobserwuję jeszcze i jak to się znowu powtórzy to posprawdzam styki i napięcie.
Żarówki na pewno mają być R5W? Bo ja zdaje się mam R10W.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Re: Tylne światła pozycyjne nierówno świecą

Post autor: G0 Karcio » śr sty 13, 2016 09:27

#Pedro pisze:Patrzyłem na styki i na piny we wtyczce, to wyglądają ok. Poobserwuję jeszcze i jak to się znowu powtórzy to posprawdzam styki i napięcie.
Żarówki na pewno mają być R5W? Bo ja zdaje się mam R10W.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
A to Bora?? A to chyba one maja R10W a Golf IV ma R5W, ale to nie robi, najlepiej niech beda takie jakie sa oznaczone na wkladce zarowek. Wazne zeby wszedzie dobry styk byl i zasniedzialych elementow nie bylo. A kabelki, ktore ida do wkladki nie sa luzne?? Moze wkladke podmienic i zobaczyc na innej (pozyczyc od znajomego na chwile najlepiej).



#Pedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 20, 2015 18:19

Re: Tylne światła pozycyjne nierówno świecą

Post autor: #Pedro » śr sty 13, 2016 09:38

No właśnie niebardzo mam od kogo pożyczyć. W moich okolicach bora to rzadki widok. Dzisiaj po południu sprawdzę jeszcze napięcie i podoginam te wszystkie blaszki, żeby dobrze siedziały żarówki. Zobaczę też jakie powinny być te żarówki. Być może, że jednak R5W, bo te R10W jakoś mocno świecą jak na pozycyjne, prawie jak stopy. Chyba, że mi się wydaje. Ogólnie cała ta wkładka wygląda dość dobrze. Najwyżej jeszcze dokładnie się wszystkiemu przyjrzę w weekend, bo teraz jak wracam z pracy to jest ciemno, a przy latarce mogło mi coś umknąć.
W każdym razie dzięki za pomoc. Wiem przynajmniej gdzie szukać problemu :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Tylne światła pozycyjne nierówno świecą

Post autor: G0 Karcio » śr sty 13, 2016 10:39

R10W swieca jasniej niz R5W (R10W to 10 watowe zarowki) i to normalne, ze swieca jak swieca. Byc moze Bora ma R10W, sprawdz na wkladce przy okazji pozostale zarowki czy sa odpowiednie, czy nic nie luzne, zasniedziale, czy we wtyczce wszystko git jest. Napiecie pewnie jest dobre bo z jakiej paki byloby wieksze niz w drugiej lampie, ale sprawdzic mozna. Ewentualnie szrot i z jakies polamanej lampy wziac wkladke, zawsze taniej bo klosza zbitego nie wezmiesz:). Daj znac co i jak. Nie ma cudow.



#Pedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 20, 2015 18:19

Re: Tylne światła pozycyjne nierówno świecą

Post autor: #Pedro » śr sty 13, 2016 11:50

Wykorzystałem przerwę w pracy. Sprawdziłem i na tym wkładzie do lampy jest napisane R5W, więc na takie podmieniłem, bo miałem zapasowe w aucie. Może przy mocniejszych jest więcej ciepła niż przy słabszych i dlatego się tak szybko okopciła, ale to wtedy chyba w obu powinno się tak dziać, bo w obu lampach miałem chyba R10W. Dogiąłem też blaszki i zobaczymy co będzie. Napięcie pewnie i tak sprawdzę dla świętego spokoju, ale to dopiero w domu.

EDIT: napięcie jest w porządku. Czekam co się będzie działo.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



Maszynowiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 14:23

Tylne światła pozycyjne nierówno świecą

Post autor: Maszynowiec » czw lut 11, 2016 20:33

Daj znać jak się skończyła ta historia. Ja miewałem co prawda w swoim vw podobne jaja, ale winne okazały się być dziadowskie żarówki. Teraz tylko markowe, osramy itp. już biorę. Wcześniej bywało tak, że od razu po wymianie jedna potrafiła świecić mocniej od drugiej mimo że nominalnie były takie same. Nie ma co szmelcu kupować.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Tylne światła pozycyjne nierówno świecą

Post autor: G0 Karcio » czw lut 11, 2016 21:27

Jak to mowi stare porzekadło "Chytry dwa razy traci" :-) .



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Tylne światła pozycyjne nierówno świecą

Post autor: Eyk88 » pt lut 12, 2016 18:56

Tak jak pisze kolega Maszynowiec, czernieją dziadowkie żarówki. Lepiej kupić większy zapas lepszych i mieć to gdzieś :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości