Dziwne zachowanie zamka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
_LuQ_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 09, 2012 16:07
Lokalizacja: Szamotuły

Dziwne zachowanie zamka

Post autor: _LuQ_ » pn sty 25, 2016 00:44

Witam serdecznie,

Posiadam Golfa 4 Sdi 2000
Wersja Basis ~ 3d

Mam taki problem, że gdy otwieram drzwi od kierowcy to światło w środku nie działa, brzeczyk nie działa i światełko w drzwiach nie działa. Nie działa też centralny gdy zamykam kluczem. Tylko fizycznie boleć zamyka się w dół przy drzwiach od kierowcy a reszta nie zamknięta. Pewnie to wina mikrostyku ale to nie koniec objawów. Drzwi same się zamykają i otwierają jak chcą. Podczas jazdy auto się samo zamyka a czasami się otworzy samo. Dzieje się to często na dziurach i zakrętach ale też na zwykłej prostej drodze. Co ciekawe kupiłem zamek na giełdzie i wymieniłem i nic nie pomogło. Czyżby centralka była uszkodzona? Co może być jeszcze nie tak? Ciekawostka kolejna to to że jak były silne mrozy teraz to wszystko działało normalnie tak jak powinno czyli otwieranie i zamykanie kluczem od kierowcy, światła, brzeczki... Itp. Około pół roku temu sytuacja była trochę lepsza bo te objawy były tylko jak było bardzo gorąco latem natomiast teraz jest to już czas...

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


Obrazek

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Dziwne zachowanie zamka

Post autor: psilos1 » pn sty 25, 2016 10:26

Zimne luty w module komfortu



bywalec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 04, 2015 07:02

Dziwne zachowanie zamka

Post autor: bywalec » pn sty 25, 2016 14:50

kolega ma racje zimne luty ale nie w module komfortu tylko w malutkiej plytce w zamku
nie wiem ile masz drzwi w swoim aucie ale ogolnie wyglada to tak gdy siedzisz w srodku i zamkniesz drzwi z poziomu panela (ten na drzwiach zamknij otworz)
a jakies sie otwodza same to tyle drzwi ma do przelutowania styki( czasami psuje sie tez mikrostyk w zamku ale w 99proc to nie mikrostyk)
jest z tym duzo roboty bo zamek trzeba rozlozyc i poskladac tak aby dzialal wiec powodzenia
ja sam przerabialem ten prob duzo razy i nie polecam kupno tych (nowych) za 80zl w sklepie
pozdrawiam



Awatar użytkownika
_LuQ_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 09, 2012 16:07
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Dziwne zachowanie zamka

Post autor: _LuQ_ » pn sty 25, 2016 15:34

Ale przełozylem inny zamek i to samo jest cały czas...
Jeśli otwieram od strony pasażera to tam jest wszystko w porządku działa idealnie i zawsze dobrze zamyka... Problem tylko od strony kierowcy...

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2016 15:36 przez _LuQ_, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
_LuQ_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 09, 2012 16:07
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Dziwne zachowanie zamka

Post autor: _LuQ_ » pn sty 25, 2016 15:35

Wersja 3 drzwi tak jak w opisie...

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


Obrazek

bywalec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 04, 2015 07:02

Dziwne zachowanie zamka

Post autor: bywalec » wt sty 26, 2016 09:59

sprawdz jeszcze kable przy slupku i drzwiach czasami sie przecieraja mozna podmienic tez na probe modol komfortu
musi miec ten sam numer co twoj w aucie
ja jednak nadal obstawialbym zamek , jesli wstawiles uzywany to tez moze byc podobnie bo to b czesta przyczyna w vw takich dziwactw
jesli masz wyciagniety stary to sprobuj rozebrac go i w tej plytce przelutuj dobrze wszystkie luty
oraz sprawdz miernikiem lub zarowka czy wszystkie mikrostyki dzialaja poprawnie tylko uwazaj, trzeba miec troche czasu i cierpliwosci
ten temat w tych autach b dobrze znany
polecam tez viewtopic.php?t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;

napisz pozniej czy zreanimowales, pozdro



bywalec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 04, 2015 07:02

Dziwne zachowanie zamka

Post autor: bywalec » wt sty 26, 2016 10:09

aha jeszcze jedna b wazna rzecz
czy wstawiales ostatnio radio do swojego auta?
bo bywa tez tak ze po zmianie go modol komfortu przetaje dzialac poprawnie
problem wynika z kabli we wtyczce a w zasadzie 1 kabla ktorego trzeba przelozyc i dziala wszystko poprawnie
jesli nie to ok a i sprawdz czy dziodka miga ta przy ryglu zamka jak "zamkniesz" auto

pozdro



Awatar użytkownika
_LuQ_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 09, 2012 16:07
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Dziwne zachowanie zamka

Post autor: _LuQ_ » wt sty 26, 2016 15:58

Nie mam modułu komfortu mam wersję basis, brak prądu w szybach, dioda świeci ale pod warunkiem że zamknę od strony pasażera lub z pilota

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


Obrazek

bywalec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 04, 2015 07:02

Dziwne zachowanie zamka

Post autor: bywalec » śr sty 27, 2016 10:44

zamek :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości