czujnik predkosci pojazdu - G68

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ankonian7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pn lis 25, 2013 22:26
Lokalizacja: Śląskie

czujnik predkosci pojazdu - G68

Post autor: ankonian7 » pn maja 05, 2014 18:10

Jak w temacie, mianowicie VAG pokazal blad 00281- faulty, predkosciomierz nie dziala, a wskaznik paliwa wariuje. Czy znajduje sie on w ARL'u tuz za filtrem oleju, w ciezko dostepnym miejscu, to ten? bo innego 3-pinowego znalezc nie moge, i czy moglby ktos powiedziec mi, co oznacza poszczegolny przewod i dokad on sie kieruje?

Z gory nadmienie, iz nie znalazlem nic co dotyczy ARL oraz zadnych wlasciwych informacji, oraz rozwiazania.

Dzieki :)


Kupię: -nakładki na pedały audi TT,

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

czujnik predkosci pojazdu - G68

Post autor: Qto » pn maja 05, 2014 20:50

ankonian7 pisze:Z gory nadmienie, iz nie znalazlem nic co dotyczy ARL
w każdym podłączenie jest takie samo...masa, zasilanie z bezpiecznika nr 7 i licznik pin 28 wtyczki niebieskiej



Awatar użytkownika
ankonian7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pn lis 25, 2013 22:26
Lokalizacja: Śląskie

czujnik predkosci pojazdu - G68

Post autor: ankonian7 » wt maja 06, 2014 21:45

Obrazek


Dziekuje Qto za pomoc, znalazłem czujnik, wtyczka była nadlamana, podkleilem i wrocilo wszystko do normy. Zdjecie dla potomnych. Czujnik predkosci pojazdu po prawej stronie , czarna wtyczka. :okej:


Kupię: -nakładki na pedały audi TT,

Grzesiek122v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 10:27

czujnik predkosci pojazdu - G68

Post autor: Grzesiek122v » śr mar 09, 2016 17:49

witam,

mam prośbę o pomoc

posiadam golfa 4 z automatem 4 biegowym i przez dłubanie przy aucie (wcześniej było ok)wyskoczył mi błąd czujnika prędkości skrzyni G68, miałem uszkodzony kabel ABS w przednim kole i go naprawiłem, ale skrzynia nadal działa bez 4 biegu,

czy trzeba podłączyć VAG zęby wykasować ewentualny błąd? czy samo powinno wrócić do normy jeżeli usterka będzie naprawiona?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości