Golf IV 1.4 rozłączanie akumulatora, kontrolki.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arsokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 11, 2015 17:37

Golf IV 1.4 rozłączanie akumulatora, kontrolki.

Post autor: arsokol » ndz kwie 10, 2016 23:43

Witam. Jakiś miesiąc temu w moim niebieskim Luju ;) pojawiły się dwa problemy. Otóż, przy włączaniu świateł drogowych lub migaczy, zapala się kontrolka od abs'u. Drugi problem polega na tym, że gdy wyłączę silnik, a radio zostawię włączone, to sporadycznie, po jakimś czasie radio gaśnie a zegar i licznik się zeruje. Tak jakby rozłączał się akumulator. Ostatnio zdarzyło mi się to podczas jazdy, co przyznacie nie napawa optymizmem. Czy ktoś wie co może być przyczyną tych problemów i ile może kosztować naprawa?



Leorio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 14:46

Golf IV 1.4 rozłączanie akumulatora, kontrolki.

Post autor: Leorio » pn kwie 11, 2016 16:50

Na początek zasugeruję banalne rozwiązanie - sprawdź, czy klemy są dobrze dokręcone do akumulatora i czy plus jest wystarczająco dobry. Jeżeli wszystko będzie okej, potem będziemy myśleć dalej.



arsokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 11, 2015 17:37

Golf IV 1.4 rozłączanie akumulatora, kontrolki.

Post autor: arsokol » pn kwie 11, 2016 23:18

Co to znaczy "plus wystarczająco dobry" ? Może głupie pytanie, ale jestem jeszcze zielony w tych sprawach.



Leorio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 14:46

Golf IV 1.4 rozłączanie akumulatora, kontrolki.

Post autor: Leorio » wt kwie 12, 2016 12:10

Nie ma sprawy, każdy kiedyś był zielony. Ja osobiście też ekspertem nie jestem, powiedziałbym, że jestem ciemnozielony ;). Sprawdź, czy główny plus - bardzo gruby kabel, który idzie od + z akumulatora nie jest przerwany i dotyka + całą swoją powierzchnią, to znaczy, czy wszystkie druciki stykają się z klemą idącą do plusa i czy sam kabel jest ciasno przymocowany. Przy okazji zobacz, czy nie jest również nigdzie przerwany. Daj znać jak już to sprawdzisz.



matias1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn gru 29, 2008 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Golf IV 1.4 rozłączanie akumulatora, kontrolki.

Post autor: matias1 » śr kwie 13, 2016 06:24

Witam,
Podłączę się do tematu,
Jakiś czas temu przewody od aku sprawdzałem, nie sądzę, aby u mnie był to problem nie dokręconych przewodów na 100% są dokręcone do aku w aucie, ale oczywiście sprawdzę....
Mam jeszcze jedno podejrzenie,
Panowie ostatnio jechałem autostradą prędkość 120km/h i nagle wszystko na zegarach zgasło, radio też się wyłączyło, tak na około 2 sekundy i wszystko wróciło nagle do normy, oczywiście godzina na zegarach się skasowała podobnie jak u kolegi....
Już dość dawno zakładałem filtr nie ori kupiony w feuvercie na antenie zaraz za radiem, coś mi się wydaje, że to może być też to...
Jeśli zasilanie licznika jest na tej samej linii co zasilanie radia samochodowego to podejrzewam, że mamy winowajcę zamieszania....

Sprawdzę to jeszcze i się odezwę,

Pozdrawiam,
Matias1



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości