Problem z odpalaniem, huczy i gaśnie [Bora ASV]

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Eisenheim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 18, 2016 18:21

Problem z odpalaniem, huczy i gaśnie [Bora ASV]

Post autor: Eisenheim » sob cze 18, 2016 18:49

Witam Państwa,
Zanim się zarejestrowałem na forum, czytałem wiele wątków odnośnie podobnego problemu, lecz opisywane objawy są podobne, lecz nie takie same jak u mnie. Postanowiłem więc zasięgnąć Waszej porady w sprawie mojego problemu. Mianowicie czasem (nie zawsze) gdy odpalam auto, po około 3 sekundach gaśnie. W takich sytuacjach słychać dziwny odgłos, jakby ocierał się metal o metal (z okolicy rozrusznika lub sprzęgła, dwumasy) - nie wiem czy silnik pracuje równo, bowiem ten dziwny dźwiek zagłusza normalną pracę silnika. Ponowna próba odpalenia auta kończy się zwykle powodzeniem.
Kontrolki nie gasną jak u innych, jest tylko ten dziwny odgłos, po którym auto gaśnie. Nie gaśnie też w trakcie jazdy, tylko przy rozruchu). Gdy odpalam z powodzeniem, to tego dźwięku nie słychać, ani przy odpalaniu, ani podczas jazdy.

Trochę danych:

Auto: VW Bora 1.9 TDi ASV rok 2002
rozrusznik regenerowany 1,5 roku temu
W lutym tego roku wymiana kompletnego sprzęgła z dwumasą,
Miesiąc temu rozrząd z napinaczem
Uszczelniacze skrzyni biegów w lutym tego roku

Co więc może być przyczyną? Rozrusznik? Chyba nie dwumasa, która jest praktycznie nowa, ma raptem 4 miesiące... Piszę o dwumasy, bowiem w kilku tematach widziałem powiązanie pracy rozrusznika z dwumasą.

Z poważaniem,
Bartek



mik_ey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt lut 03, 2015 20:33

Problem z odpalaniem, huczy i gaśnie [Bora ASV]

Post autor: mik_ey » ndz cze 19, 2016 00:03

Czy pojawiają Ci sie jakieś usterki? Podłączany był pod komputer? Gdy masz problem z rozruchem zapala Ci sie kontrolka od trakcji?



Eisenheim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 18, 2016 18:21

Re: Problem z odpalaniem, huczy i gaśnie [Bora ASV]

Post autor: Eisenheim » ndz cze 19, 2016 11:20

Do komputera była Bora podpięta miesiąc temu, gdy był wymieniany kompletny rozrząd, bym musiał do mechanika podjechać by podłączyć. Żadnych usterek nie pokazuje komputer pokładowy, ta kontrolka o której piszesz nie zapala się. Wszystko wygląda z pozoru normalnie, przekręcam kluczyk, włącza się silnik, pracuje z dziwnym odgłosem ocierania się metalu o metal, następnie po 2-3 sekundach gaśnie silnik. Po ponownym odpaleniu wszystko już chodzi normalnie.



mik_ey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt lut 03, 2015 20:33

Problem z odpalaniem, huczy i gaśnie [Bora ASV]

Post autor: mik_ey » ndz cze 19, 2016 15:46

Myśle, ze bardzo by tutaj pomógł jakiś filmik tego hałasu, itd.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z odpalaniem, huczy i gaśnie [Bora ASV]

Post autor: grg474 » ndz cze 19, 2016 18:00

wygląda na to, ze albo stacyjka albo sam rozrusznik nie jest rozłączany pomimo, że puścisz kluczyk


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Eisenheim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 18, 2016 18:21

Problem z odpalaniem, huczy i gaśnie [Bora ASV]

Post autor: Eisenheim » pn cze 20, 2016 10:50

Bardzo możliwe, że rozrusznik nie jest rozłączany.
Ostatnio mając ten problem, zauważyłem, że podczas 3-sekundowej pracy silnika, wskazówka obrotomierza dochodzi jedynie do 300 (dalej nie idzie) i gaśnie.
Po samoczynnym wyłączeniu i ponownym przekręceniu kluczyka w statyjce, odpala już bez problemu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 53 gości