Mikrostyk/kostka ISO/zamek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bananowy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 12, 2016 22:01

Mikrostyk/kostka ISO/zamek

Post autor: bananowy1 » śr lip 13, 2016 18:58

Witam, posiadam kilka problemów. Może to juz było ale zapytam bo w internecie nie mogę znaleźć dobrych odpowiedzi a tu jestem dopiero od wczoraj. Jeżeli źle zrobiłem to temat najwyżej zostanie usunięty.
1. Lampka przy drzwiach kierowcy nie działała mi nigdy, lampka w podsufitce rzadko kiedy mi działa, tak samo jak te lampki przy lusterkach i te nad głową z tyłu. Domyślam się, że jest to problem z tym nieszczęsnym mikrostykiem. Naprawiał ktoś u siebie w ostatnim czasie to i ma może jakieś zdjęcia co i w którym momencie robić trzeba bądź jakieś rady? Tym jeszcze się nie zajmowałem więc zbytnio nie wiem jak się za to zabrać.
2. Gdy założyłem nowe radio do auta zrobił sie taki problem że nie działa alarm, nie działa domykanie szyb z klucza, nie działa też ta dioda przy ryglu zamka, tak samo jak zamykam drzwi kluczykiem to na odpiętym radiu 'przeskakuje' dwa razy, jak mam przypięte to tylko jeden raz i chyba nie mrugają kierunkowskazy przy zamykaniu. Jak mam stare radio to wszystko wraca do normy. Niby na kostce ISO wszystko jest ok.
3. Chyba stało sie to od momentu kiedy zapiąłem właśnie nowe radio lecz jak zapnę to stare to i tak nie działa i tak. Zepsuło się coś i jak przekręcam klucz przy drzwiach kierowcy to nie zamykają się drzwi pasażera. Jak zamknę ręcznie to otworzyć się z klucza przy kierowcy też nie da. W środku jak jest panel koło kierowcy i tam jest blokowanie drzwi to też ani nie zamyka ani nie otwiera pasażera. Czy jest to związane z elektryką czy może problem jest jakiś inny?

Z góry dzięki za każdą pomoc. Jeżeli jakieś zdjęcia będą potrzebne to upomnijcie i jutro dodam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Mikrostyk/kostka ISO/zamek

Post autor: Qto » śr lip 13, 2016 21:32

1. Zajrzyj do FAQ
2. Wypnij kabel z pinu nr5 fabrycznej kostki zasilającej radio
3. Bagażnik działa poprawnie?



bananowy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 12, 2016 22:01

Mikrostyk/kostka ISO/zamek

Post autor: bananowy1 » czw lip 14, 2016 06:54

Z bagażnikiem jedyny problem jaki był to to że mimo trzaskania klapą nie chciał się zamykać. Niby zdarzy mu się to czasem ale po mocniejszym uderzeniu złapie go.



esiek05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 10:40

Mikrostyk/kostka ISO/zamek

Post autor: esiek05 » pn lip 18, 2016 18:51

Jak otworzysz klapę ,to w górnych rogach masz tuleje fałdowane,są tam przewody ,podwadź gumy i przewody będą widoczne.W 99 przypadkach na 100 przewody są tam poprzecierane obrane z izolacji ,tam się robi często zwarcie.U mnie nie świeci się w bagażniku ,ale ja mam ułamany jeden pin w kostce przy klamce klapy tam mam 3 piny centralny,światło i nie wiem może alarm.



bananowy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 12, 2016 22:01

Mikrostyk/kostka ISO/zamek

Post autor: bananowy1 » sob lip 23, 2016 19:55

ogólnie większych problemów nie ma z nim. Największe to ten zamek w drzwiach i mikrostyk



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości