brak zasilania na radiu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

brak zasilania na radiu

Post autor: Fastener » czw lut 12, 2015 18:10

Witam dzisiaj przy montażu radia coś musiało się stać bo żadne radio nie działa. Podłączyłem radio firmy Pioneer przed tem grało jednak po wyciągnięciu go i włożeniu radio przestało grać ... włożyłem inne i również brak jakiej kolwiek reakcji. Proszę o pomoc bezpiecznik 42 sprawdzony. Do radia przestało dochodzić zasilanie.


problem po części rozwiązany brakuje plusa po zapłonie na zasilaniu radia ... ale jak mógł zginąć ? Skąd mogę go najbliżej podłączyć ?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

brak zasilania na radiu

Post autor: muszkatobiasz » czw lut 12, 2015 19:22

sprawdź pozostałe bezpieczniki



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

brak zasilania na radiu

Post autor: Fastener » czw lut 12, 2015 20:15

bezpieczniki sprawdzone po raz 3 wszystko sprawne. Moje pytanie brzmi gdzie znajdę napięcie po pierwszym przekręceniu kluczyka ? bo +12V po zapłonie mnie nie ratuje dlatego, że gdy wyłączam zapłon to radio gaśnie.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

brak zasilania na radiu

Post autor: grg474 » czw lut 12, 2015 20:23

Fastener, sprawdź bezpiecznik nr 10 i 37


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

brak zasilania na radiu

Post autor: Fastener » czw lut 12, 2015 20:25

grg474 sprawdzone -sprawne. Może coś w stacyjce się zepsuło i nie ma napięcia po pierwszym przekręceniu kluczyka ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

brak zasilania na radiu

Post autor: grg474 » czw lut 12, 2015 20:34

Fastener pisze:Może coś w stacyjce się zepsuło i nie ma napięcia po pierwszym przekręceniu kluczyka ?
kabel ze stacyjki brązowo/czerwony kabel w radiu żółto/czerwony


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: brak zasilania na radiu

Post autor: Fastener » czw lut 12, 2015 20:48

grg474 pisze:
Fastener pisze:Może coś w stacyjce się zepsuło i nie ma napięcia po pierwszym przekręceniu kluczyka ?
kabel ze stacyjki brązowo/czerwony kabel w radiu żółto/czerwony
grg474 -bingo to to. Po podłączeniu działa tak jak z fabryki. Obstawiam, że u mnie gdzieś na kablu żółto-czerwonym z radia padło połączenie właśnie z tym czerwono-brązowym i dlatego radio nie działało. Problem rozwiązany.



Paimon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 06, 2016 13:07
Auto: Audi a3 8l
Silnik: 1.8

brak zasilania na radiu

Post autor: Paimon » ndz lis 06, 2016 13:34

Hej. Jestem tu nowy. I mam problem, więc zwracam się do was. Od roku posiadam GOLF 3. W końcu kupiłem sobie radio za marne 100 zł. Wcześniej miałem radio Pink Floyd Pioneer. Zależało mi na USB by własnej muzyki posłuchać. Problem jest taki, że radio się wyłącza podczas jazdy. Nagle brak zasilania i nawet włączyć nie idzie. Dopiero po jakimś czasie samo się włącza. Byłem u elektryka, który mi podłączał radio. Mówi, że wszystko jest ok. Sprawdził każdy kabelek. Sprawdził miernikiem napięcie i wykazało 15,4. Potem jeszcze coś ze stacyjką sprawdzał. I mówi - Za wysokie napięcie z alternatora. - Brak plusa po stacyjce w radiu. Pojechałem do mechanika i wymienił mi regulator napięcia. Mówił, że powinno pomóc. A jest, co było. Czytałem żeby wymienić kostkę stacyjki. Ale nie jestem obcykany w tych sprawach.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak zasilania na radiu

Post autor: Qto » ndz lis 06, 2016 17:42

Jeśli plusa po stacyjce nie ma w ogóle to prawidłowo podłączone radio (zazwyczaj - oprócz Blaupunkta i fabrycznego radia) nie da się w ogóle włączyć...
Nie wiem jak masz podłączone radio...ale podłącz tak aby miało dwa stałe plusy (jeden w miejscu gdzie stały plus ma być a drugi tam gdzie ma być plus po stacyjce) i zobacz jak będzie. Jeśli problem z niknie to trzeba się przyjrzeć kostce stacyjki...ale najpierw zorientuj się jak jest podłączone radio



Paimon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lis 06, 2016 13:07
Auto: Audi a3 8l
Silnik: 1.8

brak zasilania na radiu

Post autor: Paimon » pn lis 07, 2016 15:44

Byłem dziś u elektromechanika. Mówię mu, że byłem w sklepie tam gdzie kupiłem radio. Sprawdzili je i jest wszystko ok. No to mówi, że to musi być na 100% kostka od stacyjki. Podłączył mi na stały plus bym sam sobie włączał radio i wyłączał. Przejechałem się trochę i jest ok. Wracam do niego i mówię, że wszystko jest. Ok... Więc czeka mnie wizyta u mechanika...

P.S: Byłem też na stacji diagnostycznej by wyregulować sobie światła. Okazało się, że mam ułamane zaczepy w obu reflektorach. Taki mały peszek.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości