ginie zasilanie prądem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

ginie zasilanie prądem

Post autor: piotreldiablo » wt lis 29, 2016 18:10

Witam , problem problem chyba z prądem. Wchodzę do auta zapalają się lampki wewnątrz , wkładam kluczyk na zapłon, są kontrolki i kręcę na "rozruch" i w tym momencie ginie całe zasilanie w aucie, zero prądu. Wyjmuje kluczyk wkładam i nadal nic. Dopiero zdjęcie plusa z aku na 5 minut pomaga i prąd powraca i odpalam auto. Nie dzieję się to za każdym razem ale średnio 2x na tydzień.
-Wymieniłem moduł bordnetz
-nowy akumulator i nic nie pomogło
Znajomy elektryk sprawdzał kable od alternatora rozrusznika i wkoło aku i mówi ze jest ok. I gdybym miał coś z kablami , zapalił auto i podczas pracy silnika było by zwarcie wtedy coś się dzieje ale nie wiem o co chodziło. Macie pomysły ? Moduł sterowania silnika ?


PIOTR

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

ginie zasilanie prądem

Post autor: marmi m » śr lis 30, 2016 11:45

Zobacz czy wszystko ok z masami w aucie, rozrusznik może tez powodowac zwarcie...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Re: ginie zasilanie prądem

Post autor: piotreldiablo » śr lis 30, 2016 14:44

Masy sprawdzone wszystkie są ok nawet dwa dodatkowe kable poszły na blachę. Tez myślałem o rozruszniku ale gdyby miał zwarcie to chyba by robił zwarcie też w czasie jazdy a w dodatku sprawdzaliśmy go i niby przebicia nie ma. Czy moze jednak ten komputer silnika bo czasem mi podnosi obroty silnika na biegu jałowym i włącza oba wentylatory. Moze ktoś w nim grzebał


PIOTR

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

ginie zasilanie prądem

Post autor: grg474 » śr lis 30, 2016 18:37

sprawdź nr 681 ( w zależności od wersji jest albo na bordzie pierwszy od lewej kwadratowy ( od zasilania 15) albo obok niego najniżej prostokątny (od zasilania stałego), jeśli to nie pomoże to przekaźniki w E-box obok akumulatora


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Re: ginie zasilanie prądem

Post autor: piotreldiablo » śr lis 30, 2016 23:47

Przekaźniki na bordnetz odpadaja bo kolega z forum przełożył mi swój z auta cały bordnetz razem z przekaźnikami i jeździłem na nim dwa dni, objawy te same. Ale może coś być z tymi przy aku tego nie sprawdzałem


PIOTR

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości