GOLF 4 probem z odpaleniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

digital2601
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 19, 2016 18:52

GOLF 4 probem z odpaleniem

Post autor: digital2601 » śr paź 19, 2016 19:03

Witam, posiadam mały problem w moim golfie 1.4 16v benzyna, mianowicie podczas kiedy były upały i golf stojąc nagrzał się promieniami słońca, to miał niemały problem z odpaleniem, czasami walczyłem z nim po 40 minut zanim odpalił, na desce pokazywał sie znak immobilizera ktory migał jak probowalem odpalic samochod. Dodam ze kiedy slonce juz zaszlo i golf ostygł to problem znikał.. bylem u kilku mechanikow ale kazdy rozkladał rece mowiac ze nie wie co to moze byc. Przeczekalem okres letni, teraz robi sie chlodno to golf odpalał odrazu. Ale od tygodnia problem znow wraca, golf jak stoi odpala odrazu ale przejedziesz nim tylko chwile zgasisz go i probujesz odpalic na nowo i ma problem z immo. Co prawda teraz odpalenie jest łatwiejsze bo wystarczy wyciagnac i wsadzic kluczyk znowu. Kupiłem kable do podpiecia go pod komputer. I tu nastepuje moje pytanie co robic z tym faktem, i czy jest mozliwosc wyłaczenia immo przez program? Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc. (Przepraszam ze nie ma polskich znakow ale pisze to z telefonu, taka praca)
Ostatnio zmieniony śr paź 19, 2016 20:57 przez digital2601, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

GOLF 4 IMMOBILIZER

Post autor: Qto » śr paź 19, 2016 20:37

na początek popraw tytuł tematu - 9. pkt regulaminu forum
digital2601 pisze:czasami walczyłem z nim po 40 minut zanim odpalił
nie odpalał czy odpalał i od razu gasł?



digital2601
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 19, 2016 18:52

GOLF 4 IMMOBILIZER

Post autor: digital2601 » śr paź 19, 2016 20:56

Samochod krecił ale nie chciał odpalic po dłuższej walce odpalał na dosłownie sekundę i gasł. Jak gasł też migała kontrolka od immo



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

GOLF 4 probem z odpaleniem

Post autor: Qto » śr paź 19, 2016 21:29

digital2601 pisze:krecił ale nie chciał odpalic
to nie jest problem z immo
digital2601 pisze:odpalał na dosłownie sekundę i gasł
to tak

jeśli immo odcina ale wszystko pozostałe jest ok...to silnik odpala bez problemu i po sekundzie gaśnie. Także nasuwa się pytanie czy dwa problemy nie nakładają się na siebie...

Może zacznij od dokładnego obejrzenia wtyczek licznika, rozbierz je i obadaj piny...czy wyglądają ok. Tak samo kable...
Te odpowiedzialne za immo to pin 2, kabelek zielony i pin 17, kabelek czarny...obydwa w zielonej wtyczce licznika.

Przy stacyjce jest pętla immo...zobacz czy tam wszystko wygląda ok.



vindiesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 28, 2016 17:43

GOLF 4 probem z odpaleniem

Post autor: vindiesel » czw gru 01, 2016 14:50

Witam podepnę się pod temat
Też pojawiają się u mnie problemy z odpalaniem w 1.9 tdi AHF.
Wyskakuje kontrolka immo silnik gaśnie po drugiej próbie już jest dobrze.
Zamieszczam poniżej zdjęcia z Vaga.
Próbuję również odłączyć wtyczkę od cewki niestety nie udaje mi się. Nie chcę nic uszkodzić to rozbieralne jest? przewód zielono-czarny. Czy może lepiej zdjąć cewkę wkładając kluczyk i i drut w otwór przy stacyjce... Czytałem, że można uszkdzić cewkę.
https://www.youtube.com/watch?v=LvsEvxzZkZk" onclick="window.open(this.href);return false;
https://zapodaj.net/f75ac70e2ded0.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://zapodaj.net/703cdb7f07ac7.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

i wtyczka nr 1 jak ją odłączyć?
https://zapodaj.net/e987494fc2ff6.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości