Centralny nie zamyka/ otwiera bagaznika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gufi325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 11, 2017 18:04

Centralny nie zamyka/ otwiera bagaznika

Post autor: gufi325 » śr sty 11, 2017 18:25

Witam, jestem świeżym posiadaczem golfika, i mam pewien problem którego nie mogę znaleźć na internetach, tzn jest kilka podobnych ale nie takich.
Mianowicie od kiedy go kupiłem, bagażnik otwieram kluczykiem, przekrecam kluczem do pozycji pionowej i mogę otwierać (jest taki pstryk, nie ma klamki).
Jak przytrzymam na pilocie środkowy przycisk to słychać klikanie w module pod kierownicą ale nie otwiera paki.
Zastanawiam się czy w ogóle mam taką opcję bo u znajomych nawet kluczyk do zamka nie wchodzi i normalnie centralny im zamyka, lub otwierają pilotem.
Golf jest z 2002r silnik ATD, moduł ma jedną dużą wtyczkę, drugą małą na chyba 4 kabelki, trzecią na 2 kabelki i zworkę. Nie wiem czy to się przyda, ale pisze co wiem, a i kable w przelotce klapa-auto wyglądają Ok.
Proszę o pomoc i pozdrawiam



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Centralny nie zamyka/ otwiera bagaznika

Post autor: Skrzak » śr sty 11, 2017 18:45

Ale jaki moduł, może mówisz o jakimś dokładanym alarmie?? Podaj numer modułu komfortu. Jest temat o klapie z pilota, musiałbyś pociągnąć przewód z pinu w komforcie na którym pojawia się plus po naciśnięciu pilota, do plusa na siłowniku w klapie. A jak nie działa otwieranie klamki klapy to mikrostyk na tej klamce do sprawdzenia.



gufi325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 11, 2017 18:04

Centralny nie zamyka/ otwiera bagaznika

Post autor: gufi325 » śr sty 11, 2017 19:17

Mikrostyk otwiera klapę gdy przekręca kluczyk do poz. Pionowej. A moduł który opisywalem chyba faktycznie nie jest modulem gdyż ma napis Remotronix.
Szukałem czarnego pudełka pod kierownicą i znalazłem tylko to. Gdzie jeszcze mogę szukać modułu?



gufi325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 11, 2017 18:04

Centralny nie zamyka/ otwiera bagaznika

Post autor: gufi325 » śr sty 11, 2017 19:27

Obrazek
Dorzucam zdjęcie tego pudła



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Centralny nie zamyka/ otwiera bagaznika

Post autor: Skrzak » śr sty 11, 2017 19:29

Mówimy o variancie mk4 z podpisu tak? Kluczyk otwiera mechanicznie zapadkę zamka a ja mówię o klamce pod tą gumą nad rejestracją. Z klamki z mikrostyku i dzie sygnał do komfortu i dopiero spowrotem do siłownika w klapie. Działa ci ta klamka czy nie?



gufi325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 11, 2017 18:04

Centralny nie zamyka/ otwiera bagaznika

Post autor: gufi325 » śr sty 11, 2017 19:44

Działa, jak przekręcam kluczem w lewo to mechanicznie otwiera, jak w pionie to otwiera się tym przyciskiem nad tablicą pomiędzy lampkami , a jak w prawo to zamknięta



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Centralny nie zamyka/ otwiera bagaznika

Post autor: Skrzak » śr sty 11, 2017 20:14

No to nie rozumiem w czym problem jak wszystko działa... Masz jakieś dokładane pudełko z pilotem więc co to pudełko robi to juz wróżenie z fusów.
Zostaw zamek klapy w pionie i zobacz czy można go otworzyć klamką gdy zamkniesz tym pilotem i uzbroisz alarm. Jak nie działa wtedy klamka to zostaw jak jest zamek w pionie i otwieraj klamką gdy auto otwarte.



gufi325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 11, 2017 18:04

Centralny nie zamyka/ otwiera bagaznika

Post autor: gufi325 » śr sty 11, 2017 20:29

Już tak próbowałem i w każdym przypadku zamykanie pilotem nie działa na bagażnik, tak jakby nie był podpiety pod centralny, jutro chyba spróbuję przeciągnąć+ na siłownik w klapie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 67 gości