Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pablo1788
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:47

Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Post autor: Pablo1788 » śr lut 29, 2012 18:12

Witam wszystkich mam prośbę mianowicie rozlało mi się lusterko fotochromowej w mojej borze i zakupiłem od passata tylko we wtyczce są inne kolory przewodów i nie wiem czy w passacie są tak samo rozmieszczone przewody tylko inne kolory dlatego proszę o opisanie wtyczki od bory/golfa IV bo schemat z passata mam. pozdrowienia



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Post autor: Qto » śr lut 29, 2012 18:15

luknij tu - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=172523" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak nie będzie...i nikt nie wrzuci do wieczora to rzucę opis, teraz nie mam schematów pod ręką



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Post autor: grg474 » śr lut 29, 2012 18:47

pin 1 zasilanie po kluczyku
in 2 masa
pin 3 wsteczny
pin 4 i 5 wyjścia na fotochromy zewnętrzne
pin 6 - lampka tylna wewnętrzna (co by się nie ściemniało jak ktoś otworzy drzwi)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Pablo1788
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:47

Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Post autor: Pablo1788 » śr lut 29, 2012 19:08

Jeszcze jak by można było kolorami przewodów jaki kolor do czego to bym był szczęśliwy



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Post autor: grg474 » śr lut 29, 2012 21:53

1 biały
2 czarny
3 szary
4 żółty
5 brązowy
6 zielony
:pub:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Pablo1788
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:47

Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Post autor: Pablo1788 » czw mar 01, 2012 11:29

dzięki wielkie zapomoc :pub:



maciej 77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 22:59

Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Post autor: maciej 77 » wt mar 13, 2012 13:39

Hej.Naspisze ktoś jak wymontować "rozlane" :( lusterko fotochrom z Bory...
Pozostaje mi wymienić lustro na nowe zwykłe...
serwis 800zł :kac:
Z gory dziekuje za info



maciej 77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 22:59

Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Post autor: maciej 77 » czw mar 15, 2012 21:51

Witam.
rozebrałem lustro do kostki przy lusterku dochodzą 3 kable a z kostki do lusterka już 6... o co kaman???? :bigok:
mam do kupienia lusterko od passata 3 pinowe i pytanie czy to zadziała???



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Post autor: grg474 » pt mar 16, 2012 13:36

maciej 77 pisze:rozebrałem lustro do kostki przy lusterku dochodzą 3 kable a z kostki do lusterka już 6... o co kaman????
o dodatkowe możliwe informacje typu ściemnienie szkieł zewnętrznych fotochrom (niedostępne w golfie 4 a dostępne np w audi, o zablokowanie ściemniania się lusterka jak otworzysz drzwi w nocy) - gdybys dobrze przeczytał wątek to byś doskonale wiedział o co kaman
grg474 pisze:pin 1 zasilanie po kluczyku
in 2 masa
pin 3 wsteczny
pin 4 i 5 wyjścia na fotochromy zewnętrzne
pin 6 - lampka tylna wewnętrzna (co by się nie ściemniało jak ktoś otworzy drzwi)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

matias1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn gru 29, 2008 19:37
Lokalizacja: Katowice

Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Post autor: matias1 » czw gru 17, 2015 07:21

Witam,

Mam tylko dwa pytania...
Zamontowałem u siebie szybę z czujnikiem deszczu, odpowiedni przekaźnik + spryski i xenon oraz regulacja wysokości świecenia teraz pora na lusterko fotochrom, środkowe i boczne,
Lusterko pochodzi z skody super b 2005r. ma 6 przewodów, rozpiskę kabli podaliście powyżej i mam 2 pytanka,
na pin 6 przychodzi masa czy + aby lusterko się rozjaśniało podczas otwierania drzwi w nocy,(ewentualnie się nie przyciemniało)?
Pin 4 i 5 w lusterku zmierzyłem i napięcie po ściemnieniu wychodzi około 1v z groszem na każdym z pinów 4 i 5
Chcąc zrobić fotochrom zewnętrzny w prawym i lewym lusterku jakie zasilanie potrzebuję podać na szkła zewnętrzne, aby nie zjarać lusterek a fotochrom zadziałał?
Wiem na pewno, że nie można pomylić biegunów podłączając fotochrom do szkieł,
Wiem też, że w MKIV nie było fabrycznie fotochromu zewnętrznego, zerknąłem na forum audi i te dwa przewody (pin 4 i 5w lusterku) wchodzą do modułów w drzwiach prawych i lewych przednich i z nich dopiero wychodzą na lusterka...
Podejrzewam, że ten 1V to tylko sygnał sterujący. a nie zasilanie fotochromu lusterek zewnętrznych...
Zrobienie małej elektroniki, która po podaniu sygnału poda odpowiednie napięcie na lusterka ,aby fotochrom zadziałał to też nie problem tylko jaka wartość napięcia musi być ?....

Pozdrawiam,
Matias1



matias1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn gru 29, 2008 19:37
Lokalizacja: Katowice

Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Post autor: matias1 » pt sty 27, 2017 07:11

Witam,
Środkowe lusterko założone, działa wszystko super, kupiłem lusterka audi a4 b7 prawe i lewe z anglika wersja cabrio, fotochrom, grzanie, składanie, living coming home, elektrycznie regulowane, elektrycznie składane, oczywiście uchwyty pomiędzy drzwiami a lusterkiem są do wyrzucenia (anglik)
Reszta pasuje do naszych uchwytów (czarny trójkąt na drzwiach),
Obecnie mam lusterka z suberby 2005 mają wszystko jak powyżej tylko brak fotochromu, moduł do składania lusterek zastosowałem z audi
Wiem, że na pięcie max to 1,3V aby nie spalić fotochromu,
Znalazłem opis na forum audi, że kable idą od lusterka do modułu w drzwiach prawych i lewych a następnie do fotochromów bocznych, wyczytałem, że moduły w drzwiach tak naprawdę maja mostki w sobie czyli przekazują sygnał z lusterka środkowego od razu na fotochromy boczne, jest to podyktowane tym, aby nie ciągnąć niepotrzebnie osobno kabli na fotochrom.
Biegunowości nie można pomylić przy podłączeniu szkieł bocznych fotochromów.
Niestety nie podali jak wygląda sterowanie do końca tym wszystkim, temat do rozeznania, piszę może komuś w przyszłości się przyda....

Pozdrawiam,
Matias1



matias1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn gru 29, 2008 19:37
Lokalizacja: Katowice

Prośba o opis wtyczki do lusterka fotochrom

Post autor: matias1 » sob sty 28, 2017 03:05

Witam,
Dla potomnych, może komuś przyda się ta informacja...
Lusterko środkowe z passata b5fl 6 pinowe:
pin 1 zasilanie po kluczyku (+)
pin 2 masa (-)
pin 3 wsteczny (+)
pin 4 boczne fotochromy P+L (+)
pin 5
pin 6 lampka tylna wewnętrzna (co by się nie ściemniało jak ktoś otworzy drzwi) ? muszę jeszcze sprawdzić. (+) czy (-)

Lusterka boczne lewe fotochrom audi A4 B7 cabrio zasilanie fotochromu:
pin 12 masa (-) czarno zielony 16 pinowej wtyczki lusterka bocznego (stała masa)
pin 11 (+) zasilanie 16 pinowej wtyczki lusterka bocznego DO lusterka środkowego pin 4 wtyczki 6 pinowej w lusterku środkowym

Analogicznie podłączamy lusterko prawe czyli masa stała i zasilanie fotochromu mostek przy lusterku pin 4,
Wartość napięcia jakie jest podawane z lusterka środkowego na boczne waha się od 0,5V do około 1V jest to uzależnione od stopnia zaciemnienia na zewnątrz oraz siły strumienia światła wpadającego przez tylną szybę.

Pozdrawiam,
Matias1



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości