Nie ładuje przy sprawnym alternatorze

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Nie ładuje przy sprawnym alternatorze

Post autor: kuterq » ndz lut 12, 2017 13:59

Witam. Mam problem z moim mk2, silnik 1,6 TD - mianowicie ładowanie utrzymuje się na poziomie 11,80 - 11,99 maksymalnie. W stanie spoczynku napiecie wg miernika jest 12,46 - 12,50. Po odpaleniu utrzymuje się takie jak wyżej. Problem zaczał się pewnego dnia, gdy opadła wskazówka obrotomierza, i ledwo co wrocilem do domu, akumulator sie rozładował no i koniec. Dałem do sprawdzenia alternator - pan z serwisu poinformował mnie, że alternator pracuje wzorowo ( przy obciązeniu 60-70% ladowanie bylo powyzej 14V ) . Dodatkowo wymienilem regulator napięcia na nowy. Tak więc alternator mamy super sprawny, a ladowania brak. Dzis wyczyscilem masy, srubeczki, podkladki przy rozruszniku , przy alternatorze, wszystko wypsikane środkiem czyszczącym oraz oczyszczone papierem sciernym ( az do połysku ) . Odpalam i nic. czy ktoś pomoże ? z gory dzieki za pomoc - pozdrawiam !



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie ładuje przy sprawnym alternatorze

Post autor: Qto » ndz lut 12, 2017 14:07

wzbudzenie alternatora działa? Zobacz czy zacznie ładować jak go przegazujesz



Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Re: Nie ładuje przy sprawnym alternatorze

Post autor: kuterq » ndz lut 12, 2017 15:24

Qto pisze:wzbudzenie alternatora działa? Zob
acz czy zacznie ładować jak go przegazujesz


Nie działa, nie reaguje



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Nie ładuje przy sprawnym alternatorze

Post autor: rotkeh » ndz lut 12, 2017 15:32

kuterq pisze: Dodatkowo wymienilem regulator napięcia na nowy. Tak więc alternator mamy super sprawny, a ladowania brak. !
Tak jak pisał Qto wzbudzenie alternatora , moim zdaniem jedna dioda ma przerwę (są trzy diody od wzbudzenia) i daje niepełne napięcie.Nie sprawdzisz tych diod w układzie trzeba rozlutować żeby mieć 100% pewności że jest uszkodzona.
PS. Już kiedyś przerabiałem coś takiego, po Panu z serwisu.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Nie ładuje przy sprawnym alternatorze

Post autor: kuterq » ndz lut 12, 2017 16:03

Gdzie i co jak to znaleźć. .... bo juz szału idzie dostać.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Nie ładuje przy sprawnym alternatorze

Post autor: wesol » ndz lut 12, 2017 17:03

A tam nie ma tak ze obrotomierz smiga od alternatora? I tak sobie mysle jakby byla jakas zwara ze nie daje przez to tego sygnalowego pradu na altek od wzbudzenia to nie ma produkcji pradu. Ja bym odpial na altku ten cienki kabelek i poprowadzil od plusa akumulatora do altka na to wlasnie male przykacze. Wtedy po odpaleniu powinno napiecie juz na mierniku byc okolo 14V.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Nie ładuje przy sprawnym alternatorze

Post autor: kuterq » ndz lut 12, 2017 18:24

Wesol - tak jest ze obrotek idzie od alternatora.


Chciałem jeszcze dodać ze wsadzalem inny altek od passata b3 i wszystko było tak samo.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Nie ładuje przy sprawnym alternatorze

Post autor: G0 Karcio » ndz lut 12, 2017 21:33

Skpro u Pana mechaniora altek działa to może sprawdź kolego czy dochodzi plus do alternatora, masa i ten cieniutki kabelek od lampki czy nie ma przerwy. Nie ma co się w sam alternator wgłębiać skoro działa. Więc któryś z przewodów może mieć przerwe w tym masa. Miałem kiedyś pacjenta w którym nie działał altek. Niby nic takiego, może się popsuć jak wszystko, w tym rzecz, że mechanicznie był sprawny na 101%, winą okazała się rdza w tych uszach i ten bolec, który w nie wchodzi po prostu nie dawał masy na alternator i nie było ładowania. Tak samo może być z każdym kabelkiem. Przerwa w obwodzie = awaria.



Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Nie ładuje przy sprawnym alternatorze

Post autor: kuterq » ndz lut 12, 2017 22:22

Ładowanie na altku raz jest takie jak mierze na akumulatora ', a raz koło 6-8 v......... No ale bede szukać dalej ;)



Awatar użytkownika
kuterq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: sob maja 28, 2016 13:59
Lokalizacja: Siechnice

Re: Nie ładuje przy sprawnym alternatorze

Post autor: kuterq » ndz lut 19, 2017 13:32

G0 Karcio pisze:Skpro u Pana mechaniora altek działa to może sprawdź kolego czy dochodzi plus do alternatora, masa i ten cieniutki kabelek od lampki czy nie ma przerwy. Nie ma co się w sam alternator wgłębiać skoro działa. Więc któryś z przewodów może mieć przerwe w tym masa. Miałem kiedyś pacjenta w którym nie działał altek. Niby nic takiego, może się popsuć jak wszystko, w tym rzecz, że mechanicznie był sprawny na 101%, winą okazała się rdza w tych uszach i ten bolec, który w nie wchodzi po prostu nie dawał masy na alternator i nie było ładowania. Tak samo może być z każdym kabelkiem. Przerwa w obwodzie = awaria.


Kolega marcin28dlugi zrobil mi nowy kabel miedzy alternatorem a rozrusznikiem, wymienilem go dzisiaj , po przekreceniu zaplonu pali sie lampka od ladowania (wyglada na to ze wzbudzenie jest ok ) , odpalam auto , obrotomierz leży. Wkladam miernik - ladowanie 10, 10,5 , tak wiec spadlo nizej , niz na starej instalacji.
Cóż dalej ? :grrr: :grrr: :grrr:



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Nie ładuje przy sprawnym alternatorze

Post autor: G0 Karcio » ndz lut 19, 2017 20:28

Kolego odezwij sie na PW. Sprobuje pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości