Stałe zasilanie zapalniczki - jak zmienić?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

#Pedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 20, 2015 18:19

Stałe zasilanie zapalniczki - jak zmienić?

Post autor: #Pedro » ndz lut 19, 2017 13:44

Witam! Mój problem dotyczy VW Bory z 2002 roku. Sprawa wygląda tak, że mam w zapalniczce cały czas zasilanie niezależnie od tego czy włożę/przekręcę kluczyk czy nie. Chciałbym to zmienić tak żeby było jak w większości aut tj. zapalniczka przestaje działać po wyjęciu kluczyka, bo kupiłem wideorejetrator i jego każdorazowe podłączanie i odłączanie jest upierdliwe. Czy da się coś takiego zrobić? Poprzednio jeździłem 206 i tam można było włożyć bezpieczenik w dwóch pozycjach w zależnośći od tego czy się chciało mieć stałe napięcie w zapalniczce czy nie. Tutaj takiej opcji nie widzę.
Czy ktoś ma na to jakiś pomysł? Albo ewentualnie podpowie gdzie można by się wpiąć z takim wideorejestratorem żeby się włączał i wyłączał po kluczyku? Może pod radio? Tam jest + po kluczyku.
Niemniej najchętniej zrobiłbym coś z zapalniczką, bo już kiedyś zostawiłem na parę godzin podłączoną ładowarkę od telefonu, która niepotrzebnie pobierała prąd.
Z góry dziękuję za wszelkie pomysły.
Pozdrawiam,
Mateusz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Stałe zasilanie zapalniczki - jak zmienić?

Post autor: Qto » ndz lut 19, 2017 19:50

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... &p=7026240" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Stałe zasilanie zapalniczki - jak zmienić?

Post autor: grg474 » ndz lut 19, 2017 22:41

wykręcić skrzynkę bezpieczników, wysunąć przewód zasilający po bezpieczniku 41 i dać tam gdzie jest zasilanie po stacyjce


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

#Pedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 20, 2015 18:19

Stałe zasilanie zapalniczki - jak zmienić?

Post autor: #Pedro » ndz lut 19, 2017 23:09

Dzięki za informację. Ogarnę temat w wolnym czasie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości