Podświetlenie deski rozdzielczej nie gaśnie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mik_ey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt lut 03, 2015 20:33

Podświetlenie deski rozdzielczej nie gaśnie

Post autor: mik_ey » śr mar 01, 2017 10:25

Cześć panowie,

Zazwyczaj nie gaśnie mi podświetlenie deski rozdzielczej, czyli zegarów, wszystkich przełączników, climatronica i kratek nawiewu, ale co ciekawe, bardzo mocno przygasa - tak jakby do minimalnej wartości na potencjometrze podświetlenia. Jesli juz uda się wyłączyć, przez wyłączenie włącznika świateł na pozycje 0, podświetlenie najpierw przygaśnie, zostanie zapalone przez pare sekund i dopiero zgaśnie. Razem z podświetleniem palą mi się żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej (led).

Dodam, że całkowite odłączenie przełącznika i potencjometru regulacji również nie wyłącza podświetlenia, cały czas się pali. Podświetlenie nie gaśnie mi rano, gdy dojeżdżam do pracy i wychodzę z auta to podświetlenie zostaje włączone i zazwyczaj gdy wracam juz się nie pali, natomiast gdy włączę i wyłącze światła po pracy podświetlenie najpierw przygasa na pare sekund a dopiero później gaśnie. Kompletnie tego nie rozumiem, dodam, ze wypinałem tez popielniczkę (w której nie działa zarowka) ale nic to nie zmienia.

Czy miał ktoś podobna sytuacje? Jakieś porady?

Z góry dzięki za pomoc!



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Podświetlenie deski rozdzielczej nie gaśnie

Post autor: bioly05011 » śr mar 01, 2017 10:41

wyciąg żarówki/ledy z rejestracji i zobacz...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

mik_ey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt lut 03, 2015 20:33

Podświetlenie deski rozdzielczej nie gaśnie

Post autor: mik_ey » śr mar 01, 2017 20:24

Niestety to nie tutaj jest problem, wyjąłem żarówki i nadal to samo.



mik_ey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt lut 03, 2015 20:33

Podświetlenie deski rozdzielczej nie gaśnie

Post autor: mik_ey » czw mar 02, 2017 21:51

Orientuje się ktoś z jakiego powodu przewód podświetlenia deski rozdzielczej (szaro-niebieski) jest w golfie podłączony do modułu komfortu? Czy to z komfortu wychodzi napięcie na całe podświetlenie? Wydawało mi się, że idzie to prosto z przełącznika świateł?
Ostatnio zmieniony sob mar 04, 2017 10:07 przez mik_ey, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podświetlenie deski rozdzielczej nie gaśnie

Post autor: Qto » pt mar 03, 2017 15:52

komfort potrzebuje tego sygnału aby poprzez CAN wysyłać odpowiednie info do drzwi...gdzie są podświetlane przyciski.



mik_ey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt lut 03, 2015 20:33

Podświetlenie deski rozdzielczej nie gaśnie

Post autor: mik_ey » sob mar 04, 2017 09:46

@Qto,

dzwine, bo akurat przewód podświetlenia (szaro-niebieski) idzie do sterownika drzwi i myślałem, że to właśnie on jest sygnałem po czym sterownik drzwi włącza podświetlenie w przelącznikach.

Wczoraj chwile siedziałem i przyczyną nie był komfort, ani żaden z przełączników, uszkodzony okazał się właśnie sterownik drzwi kierowcy - po jego odłączeniu problem ustąpił, po rozebraniu nie było widać żadnego uszkodzenia w ukłądzie scalonym ale sprawdzić poszczególnych elementów nie potrawie, jednak na potwierdzenie założyłem sterownik od kolegi i wszystko wróciło do normy - czas teraz znaleść nowy!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości