DRL - które wybrać do MKIV?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: DRL - które wybrać do MKIV?

Post autor: lg1984 » pn sie 01, 2016 19:30

A ja zamontowałem ledy, mi się podoba wam nie musi :-) :hmm: przynajmniej co 2-3 m-ce żarówek nie wymieniam :bajer:



Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DRL - które wybrać do MKIV?

Post autor: Jaceklo » pt maja 19, 2017 10:02

Trochę czasu to już mi zajęło, ale w końcu kupiłem światła - wybrałem model EinParts 401(http://einparts.de/pl/produkt/401-dayline/).
Jestem w trakcie montażu i pojawiły się pewne wątpliwości:
riccardoa pisze:Wystarczy podpiąć masę z akumulatora i przewód + pod pin 6 wyłącznika świateł, na którym jest + po zapłonie, a odłącza się po włączeniu postojówek.
Dokupiłem pin i działa tak jak mówisz, szukałem schematów instalacji i nigdzie nie znalazłem szczegółów dot. tego pinu.
Skąd jest brane napięcie na tym pinie? Czy jest to obwód zabezpieczony bezpiecznikiem? Jaka jest obciążalność elektryczna tej wiązki?

Zastanawiam się czy mogę zasilić lampy bezpośrednio z tego wyjścia czy konieczne jest zastosowanie przekaźnika?


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DRL - które wybrać do MKIV?

Post autor: Jaceklo » pn maja 22, 2017 11:59

Znalazłem schemat wyłącznika świateł:
Obrazek
i wygląda na to, że wyjście na PIN 6 pochodzi z gałęzi XZ, która zasila również przednie światła.
Obrazek

Czyli chyba moje obawy dot. wydajności prądowej były przesadzone.

Pozostaje jeszcze pytanie, czy bezpieczniki są przed czy za włącznikiem oświetlenia?
Ostatnio zmieniony pn maja 22, 2017 12:50 przez Jaceklo, łącznie zmieniany 1 raz.


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

DRL - które wybrać do MKIV?

Post autor: Qto » pn maja 22, 2017 12:46

Za
...chyba tylko przeciwmgielne zabezpieczone są przed wlacznikiem



Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DRL - które wybrać do MKIV?

Post autor: Jaceklo » wt maja 23, 2017 08:56

Qto pisze:Za
...chyba tylko przeciwmgielne zabezpieczone są przed wlacznikiem
Dzięki za info :) - brzmi sensownie.
Dam bezpiecznik jeszcze przed wejściem do komory silnikowej.


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: DRL - które wybrać do MKIV?

Post autor: luckyboy » wt maja 23, 2017 10:18

Ja mam podłączone pod TFL nawet nie trzeba mieć automatu - po to jest ten pin.



Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DRL - które wybrać do MKIV?

Post autor: Jaceklo » sob maja 27, 2017 23:20

luckyboy pisze:Ja mam podłączone pod TFL nawet nie trzeba mieć automatu - po to jest ten pin.
Według powyższych opisów, to dokładnie to samo co pin 6 :). - dzięki za potwierdzenie

A jak przeciągałeś przewód z kabiny pasażerskiej do komory silnika?

Dzisiaj próbowałem przebić się z okolic pedałów i nie byłem w stanie nigdzie wcisnąć pręta. Wyglądała jakby wiązki, które tam biegną były co jakiś czas zaklejone opaską z taśmy a potem cała przelotka zalana gumą.

Może łatwiej będzie przebić się z podszybia do kabiny pasażerskiej - gdzie wtedy wypadnie przewód?


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Awatar użytkownika
Jaceklo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 02, 2007 22:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DRL - które wybrać do MKIV?

Post autor: Jaceklo » pn maja 29, 2017 10:17

Jaceklo pisze:Dzisiaj próbowałem przebić się z okolic pedałów i nie byłem w stanie nigdzie wcisnąć pręta. Wyglądała jakby wiązki, które tam biegną były co jakiś czas zaklejone opaską z taśmy a potem cała przelotka zalana gumą.

Może łatwiej będzie przebić się z podszybia do kabiny pasażerskiej - gdzie wtedy wypadnie przewód?
Męczyłem się z tymi przewodami kolejną godzinę i w końcu poddałem się. Nie potrafiłem przebić się z wiązki koło przekaźników. Nie udało mi się również odkręcić wycieraczek (aby zdjąć podszybie i tam grzebać).

Koniec końców przeszukałem raz jeszcze forum i internet w poszukiwaniu jakiś rad i wskazówek, aż trafiłem na ten wątek: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 5&start=84" onclick="window.open(this.href);return false; i pomysł cyngiel na przeciągnięcie przewodów z silnika do kabiny:
cyngiel pisze:Jakby ktoś był zainteresowany, to do przeciągnięcia kabli nie potrzeba rozbierać podszybia itp. Ja puściłem je odpowiednio poprzez : plastikowy łącznik (tam gdzie idą wszystkie przewody do puszki) do podszybia, a następnie w szparze nadkola do gumowej zaślepki, która znajduje się nad łącznikiem (którędy idą kable do drzwi) a pod zawiasem drzwi. Wiązka pod deską wychodzi właśnie razem z przewodami z drzwi.
Tylko teraz pytanie: Czym uszczelnić ten gumowy korek i przewód, aby woda nie dostawała się do środka?


Aktualnie: Golf IV Variant 1,9TDI Pacific (ASZ)
Jeszcze jest: Golf III 1,8 GL (AAM)

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

DRL - które wybrać do MKIV?

Post autor: Skrzak » pn maja 29, 2017 12:54

Nie rozumiem po co kombinować z nadkolem. Albo robisz nad pedałem hamulca (co najwyraźniej już próbowałeś) jak nic nie było dokładane to tam jest całkiem wolna przelotka. Albo robisz otwór w puszce pod podszybiem od strony kierowcy, przekładasz peszel z wiązką i jak siedzi to zaklejasz silikonem żeby woda nie szła. Żeby puścić wiązkę od okolic aku do tej puszki w podszybiu to dajesz ją tym plastikowym kanałem, który zaczyna się pod aku. Przeszukaj mój temat, gdzieś robiłem foty jak zainstalować wiązkę przez tą puszkę w podszybiu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 36 gości