Problem z el szybami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maciek91112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 18, 2017 00:34

Problem z el szybami

Post autor: maciek91112 » czw maja 18, 2017 00:46

Witam posiadam golfa 3 bieda edyszyn i postanowiłem dołożyć do niego zestaw orginalnych el szyb tak wstępem. Szukałem na forum i z takim problemem się jeszcze nie spotkałem.
A więc od początku po założeniu szyby kierowcy troszkę dziwnie się zachowywała raz działała idealnie później opuszczała się po chwili do połowy później znowu dobrze i tak sobie chodziła ;)
Tego samego dnia szyba nie dała się podnieść ale bez problemu opuściła się do samego końca... Teraz tak po przyciśnięciu przełącznika słychać ( cykanie ). Po rozebraniu boczka i wyciągnięciu całego mechanizmu odłączenia modułu z silniczkiem od linek wysunąłem następujące wnioski. Sam moduł ( cycka ) przy przyciśnięciu w górę czy w dół... czyli dochodzi tam prąd. Po zmierzeniu próbówką ona sama zaświeciła się na dwóch wyjściach do silniczka z modułu chociaż gdy przycisk był górze to na odpowiedniej blaszce próbówka zaświeciła mniej.. na dół nie ma problemu i świeci się próbówka i silniczek kręci w dół.. No i na koniec po podłączeniu samego silniczka na krótko to kręci się on w dół i w górę jak się odwrotnie da kable.. Proszę bardzo o pomoc, stawiam skrzynkę piwa ;)



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Problem z el szybami

Post autor: Hubi14 » czw maja 18, 2017 10:13

błąd w montażu, przyblokowane prowadnice, uwalony silniczek



maciek91112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 18, 2017 00:34

Problem z el szybami

Post autor: maciek91112 » czw maja 18, 2017 21:58

Silniczek działa bezproblemowo w jedną i drugą stronę na krótko... do tego z modułem z drzwi pasażera podłączonym na krótko ale przez moduł też działa bez problemu.. więc to raczej nie to ;c



Awatar użytkownika
Endriex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 20:06
Lokalizacja: Sanok
Auto: Golf 3
Silnik: ADZ

Re: Problem z el szybami

Post autor: Endriex » śr cze 07, 2017 15:33

maciek91112 pisze:Silniczek działa bezproblemowo w jedną i drugą stronę na krótko... do tego z modułem z drzwi pasażera podłączonym na krótko ale przez moduł też działa bez problemu.. więc to raczej nie to ;c
Chodziło o to, czy rozbierałeś sam silniczek. Bo może być problem z pewnym modułem w jego środku "tzw. czujnik hallotronowy". Link masz poniżej:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=180982


Golf 3 GT by Endriex
viewtopic.php?f=88&t=616004

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości