gniazdo USB - styk S

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

strzelu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 15, 2013 17:21
Lokalizacja: Lublin

gniazdo USB - styk S

Post autor: strzelu » wt sie 22, 2017 15:30

cześć,

Potrzebuję pomocy z instalacją gnaizda USB w golfie. Wydłubałem gniazdo zapalnikczki, którego nie używam i w to miejsce włożyłem gniazdo USB (2 porty USB 1A i 2 A + woltomierz). Włożyłem to pod zasilanie zapalniczki na próbę (czyli podpięte na stałe ) i niestety akumulator nie wytrzymuje tego woltomierza. Włożę to pod przekaźnik, żeby nie obciążać instalacji tylko pytanie z czego brać sterowanie do przekaźnika. Najprościej chyba wziąć + z kostki ISO radia po zapłonie, ale to ten cholerny styk S stacyjki i nie wiem czy kostka to wytrzyma.

Z czarnego kabla (plus po zapłonie) mam wzięty prąd do alarmu i wzbudzania świateł dziennych. Nie pamiętam czy ten czarny kabel to też styk S stacyjki, dlatego prośba o pomoc.Czy jak wezmę z kostki radia sterowanie do przekaźnika to nie upalę kostki ?

ps. dla potomnych gniazda usb takie okrągłe (średnica coś ok 38 mm) idealnie pasują w miejsce zapalniczki. Z zapalarki i tak nie krozystam, a zwykłe usb chyba fajna rzecz do ładowania telefonu czy innych pierdół. No i ten woltomierz <3.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

gniazdo USB - styk S

Post autor: Qto » wt sie 22, 2017 15:37

na zasilanie cewki przekaźnika styk S może być...czarne kabelki to plus po zapłonie.
można też oryginalny kabelek ze stałym plusem przepiąć w skrzynce bezpieczników pod plus po stacyjce



strzelu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 15, 2013 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: gniazdo USB - styk S

Post autor: strzelu » wt sie 22, 2017 15:58

Qto pisze:na zasilanie cewki przekaźnika styk S może być...czarne kabelki to plus po zapłonie.
można też oryginalny kabelek ze stałym plusem przepiąć w skrzynce bezpieczników pod plus po stacyjce

masz na myśli przepięcie kabla od stałego plusa zapalniczki pod plus po zapłonie.... hm super pomysł. Tylko pytanie który to stały plus do stacyjki.

edit. Kabel już znalazłem był temat na forum. Ale mam kolejne pytanie. Co się stanie jeśli kiedyś pod gniazdo USB podłączę coś o dużym poborze mocy. W sensie czy nie upali to samej stacyjki ? To jest chiński produkt, więc zapewne upali się wtedy samo gniazdo, ale jeśli postarali tym razem ?



irocket
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt cze 17, 2014 18:42

gniazdo USB - styk S

Post autor: irocket » śr sie 23, 2017 14:30

Pod stacyjkę tudzież plus po zapłonie (gdziekolwiek) podłącz pod uniwersalny przekaźnik. Plus do samego gniazda możesz wziąć od zapalniczki przez przekaźnik. Jak za duży prąd wtedy popłynie, to spali bezpiecznik, ale to już zwarcie byś musiał zrobić.



strzelu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 15, 2013 17:21
Lokalizacja: Lublin

gniazdo USB - styk S

Post autor: strzelu » śr sie 23, 2017 21:48

to jest najbezpieczniejsze rozwiązanie, tak mi się wydaje. Dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: gniazdo USB - styk S

Post autor: matisim » śr sie 23, 2017 22:45

Pokaż jak to wygląda na aucie i aukcje czy coś gdzie kupiłeś to gniazdo [WHITE SMILING FACE]

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka



strzelu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 15, 2013 17:21
Lokalizacja: Lublin

gniazdo USB - styk S

Post autor: strzelu » ndz sie 27, 2017 22:31

Obrazek Obrazek Obrazek

kupione na ali. Łatwo odszukać wpisując car usb port. Wymiar tylnej części to 38 mm.



anglik2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 03, 2017 14:10

gniazdo USB - styk S

Post autor: anglik2002 » pn sie 28, 2017 20:15

Jeśli zapotrzebowanie będzie przekraczało możliwości urządzenia to po prostu układ ulegnie uszkodzeniu ;)
Stacyjka będzie cała bo przekaźnik wytrzymuje 30A a wątpię że układ wytrzyma 5A dłuższą chwilę.. ;)
Zalecałbym jakiś dodatkowy mniejszy bezpiecznik na +12 (gniazdo zapalniczki)



strzelu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 15, 2013 17:21
Lokalizacja: Lublin

gniazdo USB - styk S

Post autor: strzelu » wt sie 29, 2017 10:23

Stały plus do przekaźnika wzięty przez bezp. 20 A. Nie miałem już więcej oprawek na bezpiecznik, ale na czasie zapodam jeszcze bezp. 5A na + wychodzącym z przekaźnika do tego gniazda i będzie ok. Telefon normalnie się ładuje na gnieździe 1A bez niespodzianek. Jak kiedyś będzie okazja podłączę coś mocniejszego na próbę. Zobaczę czy pójdą iskry.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 15 gości