Licznik MFA

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Przema$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 09, 2009 23:29
Lokalizacja: Gdańsk

Licznik MFA

Post autor: Przema$ » czw sie 24, 2017 22:03

Witam mam pewien problem jestem posiadaczem vw vento 1.9 TDI AHU 1996.r założyłem licznik od seata z MFA ( też od diesla ) podłączyłem wszystko ładnie według instrukcji z tego forum ( kabelek biało fioletowy połączyłem z pinem nr 9 do komputera ) i wszystko ładnie działa wszystkie wskazania są lecz spalanie jest zawieszone cały czas na 99.9 w trybie serwisowym pokazuje 93,6 i też stoi w miejscu kasowałem odłączałem podłączałem jeszcze raz Vagiem też sprawdzałem żadnych błędów nie ma wszystko jest ok przeszukałem forum i były podobne tematy ale żaden nie był zakończony z rezultatem i zawsze żeby sprawdzić kabel do ECU lecz tak jak pisałem wcześniej sprawdzałem podłączenie podłączałem kilkakrotnie na nowo i dalej nic cały czas to samo czy jest mi ktoś w stanie pomóc ? Innym faktem jest to że jak nie miałem podłączonego pinu nr 9 to miałem same -.-- a w momencie podłączenia cały czas 9.99 wiec nie sądzę żeby była wina kabla gdyż w momencie złego połączenia dalej były by -.--



irocket
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt cze 17, 2014 18:42

Licznik MFA

Post autor: irocket » czw sie 24, 2017 22:57

Widzę fabryka w Golfach / Vento skąpiła trochę ;) Ja jak w Toledo wymieniałem licznik na taki z MFA to wszystko działało od razu, tyle, że ja brałem licznik z wiązką. MFA mierzy dystans? W sensie ile km przejechało?



Awatar użytkownika
Przema$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 09, 2009 23:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Licznik MFA

Post autor: Przema$ » czw sie 24, 2017 23:48

Ogólnie jak zmieniałem licznik okazało sie że instalacja którą miałem oryginalnie montowana czy w grudniu 1996.r jest przygotowana pod MFA jedynie gdyż kostka 3 pinowa czarna nie miała tylko poprowadzonego kabla do ECU który dorobiłem a w liczniku między moim a seata brakowało jednego kabelka 14 pinu czyli czujnik zużycia okładzin tak samo miałem z tempomatem instalacje miałem oryginalnie jedynie manetke złożyłem i musiałem odblokować funkcje w komputerze

Tak działa funkcja czasu podróży , odległości ( km) , średnia prędkość na danym dystansie , spalanie cały czas na 99.9 , tem oleju brak gdyż nie montowałem czujnika ze względu na wskaźniki w słupku i tem zew też działa



irocket
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt cze 17, 2014 18:42

Licznik MFA

Post autor: irocket » pt sie 25, 2017 16:20

Chwilowe spalanie w trybie serwisowym to to 93,6? Czy jest jeszcze jakaś inna wartość? Zmienia się to podczas jazdy lub postoju? Bo na postoju powinno być l/h, a podczas jazdy l/100km. Sprawdź też czy podczas jazdy na biegu puścisz gaz, to wskazanie się wyzeruje.

U mnie w Toledo to jak pisałem, wpiąłem kostki od licznika do skrzynki i wiązkę od manetki do skrzynki i działa. Nie było przeciwmgielnych przód to też była kostka po prostu do wpięcia, musiałem tylko dołożyć pin do skrzynki bezpieczników, do temperatury zew. od MFA też była gotowa wtyczka, do regulacji reflektorów też wtyczki, tylko podłączyć się do odpowiedniego pinu koło bezpieczników :P Wiele rzeczy zostawili, przez co ułatwili mi modzenie :D



Awatar użytkownika
Przema$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 09, 2009 23:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Licznik MFA

Post autor: Przema$ » sob sie 26, 2017 16:08

Przytrzymuje mfa na zapłonie gasze zapalam ponownie i pare sekund skacze 93.5/6 i zatrzymuje sie na 93.6 kiedy ruszam wskakuje 99.9 i do momentu zatrzymania sie jest cały czas a gdy sie zatrzymam wraca 93.6



irocket
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt cze 17, 2014 18:42

Licznik MFA

Post autor: irocket » ndz sie 27, 2017 16:22

Sprawdź jeszcze raz, czy dobrze masz podłączone. Według schematów i informacji jakie znalazłem, to za spalanie średnie odpowiada pin 26 kostki przy liczniku. Powinien wychodzić biały przewód, który to powinien iść do 3 pinowej wtyczki, stamtąd fioletowo-białym przewodem do miejsca oznaczonego na schematach "62" w prostokącie. To samo "62" pojawia się przy ECU, czarno-żółty przewód na pozycji 68 (ostatniej). Na innym schemacie zaś przy liczniku dochodzi do "61" w prostokącie, a pin T68/9 (ten od ECU od spalania) idzie do "98" w prostokącie...

Z tego zaś, co sprawdziłem, to pin 26 z kostki przy liczniku ma połączenie z pinem 11 wtyczki U1 (tej z bolcem na środku). W wiązce z licznika bez MFA nie ma tego przewodu w ogóle. Według rozpiski U1/11 jest to czujnik prędkości (w rozpisce nie ma słowa o spalaniu) i łączy się z pinem G1/11.

Ogólnie wiązka od licznika z MFA ma dodatkowe piny w (w nawiasie co jest według rozpiski): U1/1 (temp. oleju MFA), U1/2 (temp. otoczenia MFA), U1/7 (temp. otoczenia MFA), U1/11 (prędkość), U2/4 (przycisk Mode MFA), U2/8 (przełącznik MFA), U2/14 (przełącznik MFA).
Odpowiada to kolejno następującym pinom kostki licznika: 17 (temp. oleju), 19 (temp. zewnętrzna), 1 (temp. zewnętrzna masa), 26 (spalanie średnie), 15 (przełącznik wskazań MFA), 6 (reset MFA 2), 4 (reset MFA 1).
---
Zbierając do kupy i podsumowując. Sprawdź, czy masz połączenie pomiędzy pinem 9 ECU a wtyczką G1 pinem 11 w skrzynce bezpieczników (biała wtyczka, 12 pin, z bolcem po boku), powinien z niej wychodzić kabelek fioletowy z białym paskiem. Potem zapnij wtyczkę w skrzynce bezpieczników i sprawdź, czy masz przejście miedzy pinem 9 w ECU, a pinem 26 we wtyczce licznika.



Awatar użytkownika
Przema$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 09, 2009 23:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Licznik MFA

Post autor: Przema$ » wt wrz 05, 2017 17:33

Sory że dopiero teraz ale nie miałem wcześniej możliwość do samochodu zajrzeć wracając do tematu nic nie rozumiem z tej twojej rozpiski opisze ci to tak moj kabel z ECU pin 9 mam połączony bezpośrednio z kablem biało fioletowym wychodzącym z kostki licznika z pinu 26 nie sa one w żaden sposób połączone przez skrzynkę bezpieczników

Próbowałem kombinować według tego co napisałeś czyli kabel od ECU pin 9 podłączyć do wtyczki G1 pin 11 a kabel od licznika 26 pin do wtyczki U1 pin 11 i połączenie jest coś sie zmieniło ale dalej nie na to co powinno mianowicie w trakcie jazdy jazdy jak zresetuje MFA 1 zaczyna spalanie spadać od 99.9 w dół ale w momencie zatrzymania wraca na pozycję 99.9 i jak już rusze tak sie utrzymuje cały czas a zresetuje znowu to jest to samo do momentu zatrzymania sie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości