Przełączniki szyb el. pod radiem ? od czego?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Piter88m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 25, 2017 19:34

Przełączniki szyb el. pod radiem ? od czego?

Post autor: Piter88m » wt wrz 26, 2017 11:30

Witam, mam dziwną wersję golfa z 99r. wszystkie szyby elektryczne sterowane pod radiem i w drzwiach z tyłu. Niestety szwankują mi przyciski czy podpowiecie od czego dobiorę takie? lub czy mogę przełożyć boczek drzwi od wersji ze sterowaniem w podłokietniku tylko jak to wtedy spiąć ? :)

Obrazek



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Przełączniki szyb el. pod radiem ? od czego?

Post autor: riccardoa » wt wrz 26, 2017 12:58

Piter88m pisze:Witam, mam dziwną wersję golfa z 99r. wszystkie szyby elektryczne sterowane pod radiem
Ktoś pewnie dokładał szyby elektryczne,bo nie sądzę aby w takiej postaci wyjechał z fabryki.
Piter88m pisze:czy podpowiecie od czego dobiorę takie?
Zdjęcie tak zrobione,że niewiele co widać,po co ten wysunięty uchwyt na kubki? To nie są takie jak masz w tylnych drzwiach?
Piter88m pisze:lub czy mogę przełożyć boczek drzwi od wersji ze sterowaniem w podłokietniku tylko jak to wtedy spiąć ?
Pewnie trzeba by całą instalację z przycisków przenieść z pod radia w drzwi kierowcy,cały panel sterowania i założyć odpowiednią kostkę przyłączeniową do panela sterowania.



merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

Przełączniki szyb el. pod radiem ? od czego?

Post autor: merkava » wt wrz 26, 2017 14:07

Była taka wersja panelu, i to montowana również w Polo. Poza 4 przyciskami występował też jeden do sterowania wszystkimi naraz montowany pośrodku, mający inny kolor oznaczenia. Przeniesienie w inne miejsce jest możliwe, ale nie proponował bym - przyciski służą do zmiany polaryzacji zasilania silniczków, i przez nie biegnie prąd bez pośrednictwa przekaźnika - czyli jakiekolwiek zawilgocenie styków w przełączniku i masz problemy z elektryką. Z tego co widziałem - wersje z przyciskami w drzwiach bazują na przekaźnikach (choć jaj sobie ogolić nie dam), więc mają całkiem inne połączenia. Jeśli któryś przełącznik Ci szwankuje - znajdziesz identyczne w Polo (classic, variant, caddy) i Seatach (cordoba, ibiza, inca).

PS
W pierwszym poście TEGO wątku masz zbliżenie takiego samego panelu z wszystkimi przyciskami.


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości