vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: grg474 » ndz paź 16, 2011 23:57

Qto pisze:steniu4, nie wiem jak to wygląda
dokładasz pilot 3 przyciskowy lub dolutowujesz 3 przycisk do obecnego i działa :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: pawel1178 » wt paź 18, 2011 18:43

A odpowie mi ktoś na moje pytanie ? Jezeli mam org. centralny zamek zamykany z pilota. to czy jak wymienie na ten z 1 posta co podał kolega bede musiał cos wyjac i wlozyc ? tzn starą centralkę i wstawić nową ? czy tylko wstawiam to co na aukcji podpinam i ma działać ?
Pytam poniewaz pilot mi sie popsuł i nie działa a nowy to koszt ok 160 zł wiec mi sie to zbytnio nie opłaca bo nie mam syreny w org. centralnym



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: Qto » wt paź 18, 2011 19:58

pawel1178 pisze:tylko wstawiam to co na aukcji podpinam i ma działać ?
tak, to co jest oryginalnie zostawiasz



Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: pawel1178 » wt paź 18, 2011 20:15

Jest jakiś manual na forum jak to mniej więcej ogarnąć ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: Qto » wt paź 18, 2011 20:29

manual jest dorzucany do takiego sterownika...ale na forum co nieco też się znajdzie



Satar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:24
Lokalizacja: Dolnośląskie
Auto: MK5 Variant
Silnik: BLS+

Re: vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: Satar » śr lis 08, 2017 11:37

Odgrzewam.

Opadają mi już ręce. Mam gulfa 4 z 98 r . Ma on centralny i alarm fabryczny. Kluczyk nie scyzoryk oznaczenie 5FA xxx xxx. Pytania są dwa:
1, Dlaczego czasem łapie i rygluje razem z alarmem- mrugając światłami a czasem trzeszczy zamkami i z reguły zamyka i uzbraja za 2- 3 razem?

Jak już sie do tego w miare przyzwyczaiłem to niby rozkodował mi sie kluczyk, wiec wymieniłem baterie na nowe - zalecane niby litowe czy coś takiego. Przy kodowaniu upier(...) zamek kierowcy wiec buch do pasażera, no ale po zakodowaniu...

2, Kluczyk nie działa poprawnie. Dioda miga, ale czasem trzeba kluczyk dłużej przytrzymać czasem nim stuknąć aby móć otworzyć lub zamknąć auto.
3. Czy to da sie naprawić czy lepiej pocudować z wymianą na scyzoryk? Zaznaczam, że interesuje mnie poprawnie działający pilot a nie upieram sie na scyzoryk.

Czy mógłby ktoś swiatły mnie poinstruować?

P.S. Oczywiście mam to (...) Immo :okej:


Był MK2 1,6 RF,
Był A80 B3 1,8 SF
Był A80B4 ABK
Był MK4 1,9 ALH

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: Qto » śr lis 08, 2017 12:10

Satar, 1. Uszkodzony zamek lub zamki...przejrzyj dział FAQ, są dwie fotoporady. Jak ogarniesz zamki, to można myśleć nad resztą.



Satar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:24
Lokalizacja: Dolnośląskie
Auto: MK5 Variant
Silnik: BLS+

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: Satar » pt lis 10, 2017 10:06

Qto - leci plusior za scalenie problemów z zamykaniem auta w jedno, jednak problem z mikrostykiem nie ma w tym przypadku nic do samego działania pilota.

Wczoraj byłem na szrocie i próbowałem kupić sam pilot - niestety. Kształtem były takie same, lecz chyba były na podczerwień - miały taki dziubek i nie chciały sie domknąć z grotem. Dodatkowa różnica to ja mam Hella a tamte Siemensy były (od galaxów czy tam sharanów). Ale od początku.

Jak kupiłem moje golferatdi to po pewnym czasie padła bateria. Zauważyłem tylko jedną (pod blaszką druga jest przecież, ale myślałem, że to gniazdo tak wygląda) i ją wymieniłem. Jako, że oczywiście nie wiedziałem zbytnio co i jak kupiłem zamiast CR 2016 CR 2025. Kluczyk ciasno sie zamknął ale działał. Niedawno zdechła 2025 i przez przypadek odkryłem, że jest blaszka i pod nią jeszcze jedna bateria. Myślę sobie - to jak zabiorę tą blaszkę to mogę zapakować tam tą dużą 2032 :hmm: No to kupiłem jedną taką (2016 i 2032) drugą taką i założyłem. Teraz zaczyna się robić zonk :panna: Mianowicie Kluczyk oczywiście podziałał, lecz tylko dzień i zaczęły się problemy z otwarciem/zamknięciem. Jaki z tego morał? Zakładaj baterie te co były nie słuchaj ziomów i innych leszczy i nie ładuj większych baterii, bo jak ja rozwalisz sobie kluczyk. Niemce wymyśliły blaszkę i baterie tego typu i te najlepiej będą działać. Teraz mam zonka bo blaszka przepadła (znaczy znalazłem taką w kluczyku na szrocie , ale tam była 2016 i 2025 więc blaszka zbędna XD) Baterie zbyt wysokie i od tego porobiły się zimne luty na płytce i zapewne od silnego naciskania trak szlafił również te przyciski na płytce.

Wczoraj wieczorem założyłem nominalne baterie (2x2016) z blaszką i auto się już za każdym razem otwiera, lecz przycisk działa dopiero jak go baaaardzo mocno naduszę. Dowaliłem styki na pilocie - do tego stopnia, że jestem szczęśliwy, że bańki od immo nie rozbiłem :los2: bo czasem kluczyk latał bądź stukałem nim po prostu o szybę. Na chwilę obecną jadę do Legnicy do kolesia, co otwiera auta zawodowo niech pilota przelutuje i ogarnie jak trzeba.

Mam nadzieję, że moja historyjka z życia wzięta definitywnie rozwieje wątpliwości co do zakładania innych baterii do pilota. Hehe nie opłaca się. Baterie po 6 zeta mogę wymieniać nawet dwa razy w roku - i tak taniej niż scyzoryk za 400 u naciągaczy. Lecę do magika. Jakby coś innego wynikło to Wam tu nabazgram.

Pozdrawiam
Satar


Był MK2 1,6 RF,
Był A80 B3 1,8 SF
Był A80B4 ABK
Był MK4 1,9 ALH

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9225
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: wesol » pt lis 10, 2017 12:29

Napewno klucze od sga czyli sharanow galaxy alhambr to sa inne mimo ze czestotliwosci moga byc te same. Tak samo klucze scyzory to poczatkowe byly te 433 mhz a pozniejsze 434 mhz i te pierwsze mialy cr16 costam a te drugie te wieksze cr20costam.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Satar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 20, 2015 15:24
Lokalizacja: Dolnośląskie
Auto: MK5 Variant
Silnik: BLS+

Re: vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: Satar » pt lis 10, 2017 14:18

I zrobione. Tak, jak mówiłem. Wymiana mikrostyków w pilocie plus przelutowanie pisiont złotych i hula aż miło. Moja częstotliwość wg jego przyrządu to nawet 432 i cośtam. Te4raz za radą Qto lecim ogarnąć mikrostyk w furtce kierowcy, bo zdarzyło sie już, że 100km do domu zapitalałem bo klucz się zatrzasnął w stacyjce :okej:

Teraz wiem, czemu :D


Był MK2 1,6 RF,
Był A80 B3 1,8 SF
Był A80B4 ABK
Był MK4 1,9 ALH

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9225
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

vw golf 4 98 r zmiana klucza na scyzoryk

Post autor: wesol » pt lis 10, 2017 15:55

Nie no stacyjke sie bardzo szybko i latwo rozbiera pod warunkiem ze stacyjka jest sprawna. Ja zawsze w aucie kupionym takie rzeczy robie. Znaczy sie smarowanie mechanizmow wycieraczek zamki w drzwiach stacyjka zawiasy nawet mechanizmy elektrycznych szyb.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości