Golf V, błąd zasilania na styku 30

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

markan02
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr paź 28, 2009 16:23

Golf V, błąd zasilania na styku 30

Post autor: markan02 » śr sty 24, 2018 22:05

Witam

Mam problem z samochodem (golf V 2007 r)
Problem zaczął się jakieś 2 tyg temu. Co jakiś czas zaczął kasować się zegar na liczniku oraz przebieg. Również co jakiś czas mam problem ze świecąca kontrolka od abs i trakcji (dodatkowo w tle piszczy głośnik) i mruga kontrolka od ręcznego.
Byłem dziś u znajomego na komputerze i po przeskanowaniu okazało się, że są bledy na urządzeniach typu abs, układ kierowniczy i na liczniku (na niczym innym juz chyba nie) pojawił się błąd zasilania 30.
Jestem juz właściwie umówiony w przyszłym tygodniu do elektryka ale do tego czasu jeżeli jest taka możliwość to chciałbym posprawdzac co mogę. Po przeczytaniu kilku tematów na internecie sprawdziłem :
-klemy
-bezpieczniki pod maską

Czy macie jeszcze jakaś sugestie co mógłbym sprawdzić sam czy może lepiej nie ruszać tego i poczekać grzecznie na swoją kolej u elektryka?


Obrazek

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Golf V, błąd zasilania na styku 30

Post autor: cinek2004 » czw sty 25, 2018 01:59

Podstawa to dobrze dokręcone klemy i wszystkie bezpieczniki (pod maską i w kabinie).



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf V, błąd zasilania na styku 30

Post autor: Qto » czw sty 25, 2018 17:51

I masa...oraz kable przy alternatorze



markan02
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr paź 28, 2009 16:23

Re: Golf V, błąd zasilania na styku 30

Post autor: markan02 » sob sty 27, 2018 19:20

Witam
Przeczyscilem styki, sprawdziłem bezpieczniki. Wszystko wydaje się być ok. Najdziwniejsze jest to (nie wiem może to przypadek) ze problem występuje wtedy gdy mam wpieta ładowarkę usb. Teraz przed włączeniem zapłonu ją wyciągam i nic się nie dzieje ;) ale co ma piernik do wiatraka. Może elektryk się upora :D dzięki za sugestie :)


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości