Problem z MFA brak średniego spalania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Problem z MFA brak średniego spalania

Post autor: Radzio0018 » pn gru 15, 2014 21:51

Bez tego czujnika , nie będziesz miał mierzonego czasu jazdy ani prędkości . MFA myśli że stoisz w miejscu , bo ten czujnik zczytuje dane do podliczenia tych wartości .



Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

Re: Problem z MFA brak średniego spalania

Post autor: Karmel » ndz sty 04, 2015 21:44

bruczyk pisze:Panowie czy wyjscie "czujnik halla" to sygnal np do tempomatu?? Pzdr
Tak, wyjście czujnika Halla to również sygnał dla tempomatu.
ssarna1 pisze:Nie, a co to ma wspólnego z tematem?
Kolego ssarna1, owszem ma. Licznik na Pinie 11 Czarnej wtyczki ma poprowadzony sygnał Hallotronu prędkości. Sygnał ten wykorzystywany jest m.in do funkcji GALA w radiu, jak i do dostarczenia sygnału sterownikowi tempomatu.(5ga 004 397).

Kolego august_90, oczywiście tak jak Kolega Radzio0018 pisze, jest on konieczny do wyświetlenia oczekiwanych wartości.
Element ten nosi numer "321 907 345B" i bez problemu kupisz go w dziale giełdy naszego forum za ok. 20zł.

Natomiast Ty będziesz miał większy problem żeby całość z powodzeniem uruchomić, bowiem zespół ten jest przygotowany do pracy z 4cylindrami a nie jak to w Twoim przypadku z 6-ma.
To sie głównie tyczy obrotomierza który trzeba przekalibrować bądź też dzielnikiem częstotliwości pobrać wartość z ECU i mu go podać.
Ja z tym nie miałem doczynienia ponieważ nie miałem silnika VR6.
Jedną z możliwości jest też być może zastosowanie takiego patentu, który znalazłem gdzieś na forum link.
Dokładniej jak to utrudnienie rozwiązali koledzy z VRką musisz poszukać/podpytać m.in. w Tym temacie.

Ave.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości