Zwarcie po włączeniu kierunkowskazu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Karolp86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 31, 2009 18:10
Lokalizacja: Mielenko

Zwarcie po włączeniu kierunkowskazu

Post autor: Karolp86 » czw sie 05, 2010 09:51

Mam mały problem po włączeniu lewego kierunkowskazu we włączniku swiateł awaryjnych słychąć bzyczenie jak by jakieś zwarcie sie robiło. Nie mryga kontrolka od kierunkowskazu. Natomiast jak włacze swiatła awaryjne to wszystko jest w pożądku. Prawy kierunkowskaz działa normalnie. Co moze być tego przyczyną.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Zwarcie po włączeniu kierunkowskazu

Post autor: Kamel » czw sie 05, 2010 10:43

Karolp86 pisze:Co moze być tego przyczyną.
Spróbuj pożyczyć od kogoś włącznik awaryjnych i podmienić na chwilę.
Może coś Ci nawala właśnie włącznik.

A jak nie to może może masz alarm i w nim coś się wysypało..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zwarcie po włączeniu kierunkowskazu

Post autor: Zico63b » czw sie 05, 2010 10:45

Ostrożnie i na nie długi czas włącz jeszcze te awaryjne i starannie sprawdź wszystkie lampy kierunkowskazów lewej strony, czy każda żarówka działa i silnie świeci.
Jeśli tak, to nie jest przyczyną zwarcie na instalacji lewych migaczy a jedynie jakiś problem w przełączniku, tzw. manetkach. To może być zabrudzenie, wytopienie styków czy nawet, jak kiedyś miałem taki przypadek, wpadnięcie do manetek opiłka metalu z innych prac (przy szyberdachu) :grin: . W każdym razie, raczej manetki, rozebrać osłonę, docisnąć wtyki a jak nie pomoże - rozbiórka.
Wyłącznik awaryjnych jest jednocześnie przerywaczem także dla migaczy a "wydaje odgłosy" bo płynie przezeń niewłaściwy, może nadmierny prąd. Skoro prawa strona działa, raczej nie jest to wina włącznika awaryjnych.



Karolp86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 31, 2009 18:10
Lokalizacja: Mielenko

Re: Zwarcie po włączeniu kierunkowskazu

Post autor: Karolp86 » czw sie 05, 2010 15:33

Sprawdziłem i wszystkie zaróweczki świeca jednakowo. Przyczyny lezy chyba w manetce. Jak lekko próboję włączyć kierunkowskaz to wtedy zaczyna sie to bzyczenie i nie wystepuje ona za kazdym razem kiedy próbuję włączyc lewy kierunek. Raz jest dobrze a raz nie. Z dojściem do manetki bedzie chyba problem. Odkręciłem obudowę i dojścia nie mam bedzie trzeba zdjąc kierownice???



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zwarcie po włączeniu kierunkowskazu

Post autor: Zico63b » czw sie 05, 2010 22:16

Do wtyczek powinno się dojść, do rozbiórki konieczne zdjęcie kierownicy #-o



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości