Regulacja swiatel -kable

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukassmk3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 18, 2010 22:06

Regulacja swiatel -kable

Post autor: Lukassmk3 » ndz lis 07, 2010 23:56

Witam jestem Łukasz jest to moj pierwszy post natym forum ,
zanim skłonilem się do napisania tego posta dużo szukałem na vwgolf i innych stronach poradnikach itd...
niestety nic nieznalazlem .

gdzie mozna szukac kabla od regulacji wysokości swiatel w golfie 3
Obrazek jesli ktos widzial to ta mala czerwona wtyczka z prawej strony,

niewiem gdzie to moze sie znajdowac poniewaz kupilem tak juz auto i cos mnie tkneło zeby sprawdzic ten potencjometr
okazało sie ze niema podłonczonej tej wtyczki

i tu moje własciwe pytanie !! gdzie mogę szukac tej wtyczki pod deską rozdzielczą może zacząc szukac jakos od bezpieczników
proszę jeśli mozna o jakies foto tych kabelków gdzie one mogą sie znajdowac ,
moze ktos będzie tak dobry i cyknie fotke w swoim aucie

Z góry dziękuje za ew. odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Regulacja swiatel -kable

Post autor: Paweł Marek » pn lis 08, 2010 10:23

Nie musi tej wtyczki być jeśli nie masz silniczków regulacji przy reflektorach oryginalnie założonych. Układ jest bardzo prosty, potrzebujesz silniczki, wiązkę sobie dorobisz to w sumie 3 kable pod maskę od tego wtyku przy włączniku rozdzielone na oba silniczki pod maską, oraz dwa krótkie do doprowadzenia masy i plusa z jednej z lamp do włącznika. Schemat jest na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lukassmk3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 18, 2010 22:06

Regulacja swiatel -kable

Post autor: Lukassmk3 » pn lis 08, 2010 23:22

no wydajemisie ze powinno to byc fabrycznie w aucie bo silniczki w lampach są a wtyczki przynich tez wyglądaja na starsze takei ubrudzone i oryginalne , wiec myślę ze ta wtyczka powinna gdzies byc tam ale niemam pojecia gdzie mogla byc pokitrana ale sproboje po kabelku dojsc bo widzialem ze jak jest ta gruba kostka pod maską zagrillem to tam biegną te kabelki i jakeis gdzies ida za akku chyba do srodka do bezpieczników podejrzewam dzis dokladnie rozebrałem lewy nawiew sciagłem licznik ale nic nie wyczułem zebybyly jakies 3 pinowe wtyczki albo wogle jakas luźna. jelsi mogę prosic o jakis schemat podlonczenia tego kabla jesli będe to musial sam robic ,albo gdzie taką wtyczke mozna chociasz dostac


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Regulacja swiatel -kable

Post autor: Paweł Marek » wt lis 09, 2010 00:27

to chyba na szrocie. Szukaj jej niżej, za skrzynką bezpieczników, zrobię fotkę ale już nie dzisiaj, schemat dawałem na forum jest prosty ale nie bardzo zrozumiały do przeniesienia w praktykę
Obrazek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lukassmk3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 18, 2010 22:06

Regulacja swiatel -kable

Post autor: Lukassmk3 » śr lis 10, 2010 19:39

oo kurcze nieumie skminic tego schematu :/ niejestem elektrykiem ale poradze sie kolegów moze mi to jakos zrobią a wtyczke porwie z szrotu , próbowałem podlonczyc sie zaraz za kostką przy silniczku ale nic ztego tak jakby niebylo wogle prądu wtych kablach coprawda neimam miernika ... rozbieralem tez puszke z bezpiecznikami i znalazlem tylko 2 wtyczki pojedyncze piny i jedna czerwona 4 pinowa wszytskie są żeńskie w kostce zauwazzylem tez prak wpiętej jednej kostki 4 pinowej ale ona tam niepasuje bo tez jest żeńska ...

dodam tez wtym temacie ze niedziała mi tylnia wycieraczka (silnik jest sprawny) tylko spryskiwacz sika płynem :/:/ probowalem na wszystkie sposoby juz z podpięciem masy nawet ale to nic nie skutkowało :/:/ moze cos nato poradzisz bo mam ztym problemn a nienawidze jak cos nieidzie po mojej mysli i niedziała! bardzo prosze o jakeis porady będe dozgonnie wdzieczny


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Regulacja swiatel -kable

Post autor: Paweł Marek » śr lis 10, 2010 21:17

co do wycieraczki to pytanie 1 czy nie pękły kable w przelotce do klapy i czy bezpiecznik sprawdziłeś. Naprawa samego silniczka przy obecnej cenie używek się nie opłaca, ale on się rzadko psuje, najczęsciej kable rzadziej manetka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lukassmk3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 18, 2010 22:06

Regulacja swiatel -kable

Post autor: Lukassmk3 » czw lis 11, 2010 22:27

taqk silniczek tez dziala bo sprawdzalem go pod 12v i jest ok kable musze sprzwdzic , powiadasz ze natym laczeniu pod gumowym wezykiem ?? czy w klapie juz ...
codo regulacji swiatel nic ztego dokladnie pokablach szedlem i niema chyba muszę nanowo pociagnąc kabelki jakos moze sie uda .


Obrazek

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Regulacja swiatel -kable

Post autor: red_devil25 » czw gru 16, 2010 22:35

odnosnie wycieraczki tylnej i to ,ze spryskiwacz dziala mialem to samo w poprzednim golfie-panowie ,ktorzy podlaczali mi gaz zle podlaczyli przekaznik w skrzynce bezpiecznikow ( nie do tej dziury co trzeba ) go wsadzili i wlasnie byl taki efekt ,a tez kombinowalem myslalem ze silniczek ,ze kable nadlamane


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
Lukassmk3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 18, 2010 22:06

Regulacja swiatel -kable

Post autor: Lukassmk3 » sob gru 18, 2010 19:30

i ktory to przekaznik ? ma byc bo wsumie oglo0ndalem wymienialem na inne ale nic ztego i dalej wsumie jestem w kropce


Obrazek

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Regulacja swiatel -kable

Post autor: red_devil25 » sob gru 18, 2010 22:17

Nie pamietam dokladnie bo to bylo 2lata temu ,musisz schemat skrzynki bezpiecznikow na forum znalezc jak to wyglada w poprawnie dzialajacym zestawie i podpasowac i probowac .Ja tak zrobilem i wszystko zadzialalo i twierdze na 80%,ze masz ten sam problem.Wszystkie przekazniki sprawne?


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości