abs wariuje przy hamowaniu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dymek100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 15, 2011 19:18
Lokalizacja: Poznań

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: dymek100 » wt lut 15, 2011 19:34

:rozpacz: Witam . mam problem z abs-em , mianowicie przy od niedawna podczas hamowania przy malej predkosci wariuje mi abs ( pedał strasznie drży ) co to moze byc ? POMOCY!!! chodzi o golfa 4 TDI 90 km



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: seebst » wt lut 15, 2011 19:57

dymek100 pisze:od niedawna podczas hamowania przy malej predkosci wariuje mi abs ( pedał strasznie drży )
No jeśli ABS w danym momencie się uruchomi, więc normalnym jest, że będzie pedał drżał. Taka jego zasada jest.
Ale co, wciśniesz lekko tylko hamulec i od razu ABS się włącza? Przy bardzo śliskiej nawierzchni lub na takiej, gdzie bardzo łatwo o utratę przyczepności kół tak się często może dziać.
Świeci Ci się kontrolka na liczniku?
Poziom płynu ham. sprawdzałeś?
Podpinałeś auto pod komputer?



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: Mati44 » wt lut 15, 2011 20:03

Dzieje ci się coś takiego że zaczynasz hamować a kiedy auto już jedzie bardzo powoli wprawie się zatrzymuje to w tym momencie załącza się ABS mimo tego że koła nie tracą przyczepności i niema żadnego uślizgu jeśli tak to najprawdopodobniej zabrudziła się któraś koronka ABS lub któryś z czujników jest zabrudzony ewentualnie po prostu któryś już siada ale jeśli nie zapala ci się kontrolka ABS informująca o jakimś błędzie to raczej wszystko jest sprawne i wystarczy przejrzeć wszystkie koronki czujniki czy nie są zabrudzone lub czy któryś czujnik nie jest za daleko koronki ale to mało prawdopodobne bo one są przykręcone.
PozdraVWiam



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: seebst » wt lut 15, 2011 20:15

Nie, czegoś takiego nigdy nie miałem. Wydaje się, że bez podpięcia pod kompa nic się nie dowiemy...
Sprawdź jeszcze tak dla pewności poziom płynu ham. i bezpieczniki, te na akumulatorze. Kolega miał odwrotny problem. ABS nie działał, błąd się wykasowało, kontrolka zgasła, a gdy się ruszyło autem, błąd znów powracał. A powodem był właśnie spalony bezpiecznik, ten podłużny, przykręcany dwiema nakrętkami.



dymek100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 15, 2011 19:18
Lokalizacja: Poznań

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: dymek100 » śr lut 16, 2011 07:59

witam ! wiec tak :
- plyn hamulcowy jest
-gdy auto jedzie bardzo powoli wprawie się zatrzymuje to w tym momencie załącza się ABS mimo tego że koła nie tracą przyczepności i niema żadnego uślizgu
- kontrolka od abs-u raz sie załancza a raz nie , ten abs wariuje gdy kontronka sie nie pali bo gdy sie pali to absu niema poprostu wcale wiec niema co wariowac

mam jeszcze do was pytanko jesli sprawdze czy czujniki nie sa zabrudzone itp. to czy w jakis domowy sposob bez podpiecia pod komputer da sie rade sprawdzic ktory z czujnikow abs jest walniety bo zabardzo nie mam teraz kasy na mechanika a bardzo ten abs mnie wkurza,

z góry dziekuje i pozdrawiam



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: zikr6 » śr lut 16, 2011 09:33

dymek100 pisze:mam jeszcze do was pytanko jesli sprawdze czy czujniki nie sa zabrudzone itp. to czy w jakis domowy sposob bez podpiecia pod komputer da sie rade sprawdzic ktory z czujnikow abs jest walniety bo zabardzo nie mam teraz kasy na mechanika a bardzo ten abs mnie wkurza,
Można sprawdzić w prosty sposób miernikiem.Dobry czujnik powinien mieć około 1070 Ohmów,jeżeli jest inaczej to do wymiany



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: Mati44 » śr lut 16, 2011 11:13

Dokładnie tak jak kolega zikr6 pisze spotkałem się dokładnie z takim samym objawem w Pasacie B5 po wymianie przegubu zewnętrznego nie pamiętam dokładnie ale na nim jest chyba koronka od ABS w B5 czujnik przestał ją dokładnie wyłapywać i przez to się tak działo ale wyczyszczenie czujnika rozwiązało problem z tym że po jakimś czasie siadł włącznik stopu więc teoretycznie morze i to było przyczyną ale raczej to tylko taki zbieg okoliczności dymek100, jeśli przejrzysz czujniki i nic to nie da to popytaj na forum morze ktoś z twojej okolicy ma kabelek to ci się podłączy i będziesz wszystko wiedział co i jak bo jeśli zapala ci się kontrolka to sterownik na pewno coś zarejestrował



dymek100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 15, 2011 19:18
Lokalizacja: Poznań

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: dymek100 » śr lut 16, 2011 18:06

ok sprawdze dzieki panowie



Awatar użytkownika
Robertuss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:54
Lokalizacja: Świecie

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: Robertuss » pn kwie 11, 2011 23:44

Może ja podzielę się swoim problemem (mk3 tdi 1Z 1994r). Abs padł mi jakoś na jesień, kontrolka wciąż się pali, przez vag nie chce się połączyć z modułem abs-u więc nie wiem co jest grane, poprostu od momentu zniknięcia abs-u jeżdżę bez problemów, aż do zeszłej soboty. Podczas hamowania załączył się abs, pedał cały drżał, było słychać jakieś bzyczenie w okolicach pedałów no i siła hamowania była znikoma i musiałem pomagać sobie trochę ręcznym Dziś wszystko w normie prawie, czyli hamulce były no ale bez abs-u (sprawdzałem na piasku), z tym, że za którymś razem znowu pedał boksował i słaby hamulec Domyślam się, że "wariacje" spowodowane są "nowo-założonymi" alusami 16" przód 195/45 8j a tył 215/40 9j (różnica średnic kół na osiach? hmmm...czy chodzi o różnicę między zimówkami 185/60/14 a 195/45/16?). Dziś podłączyłem kompa i nic, zero błędów no i znowu nie może za chiny połączyć się z modułem abs-u
Pomoże ktoś coś?



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: Mati44 » wt kwie 12, 2011 09:02

Robertuss, czyli ABS mimo tego że koła nie są zablokowane załącza się a czy w tym momencie kontrolka gaśnie czy nadal się świeci a i jeszcze nie możesz się połączyć ze sterownikiem ABS a VAG łączy się z innymi sterownikami czy z żadnym nie chce się połączyć



Awatar użytkownika
Robertuss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:54
Lokalizacja: Świecie

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: Robertuss » śr kwie 13, 2011 14:34

Mati44 pisze:Robertuss, czyli ABS mimo tego że koła nie są zablokowane załącza się a czy w tym momencie kontrolka gaśnie czy nadal się świeci
Gdy koła są zblokowane to nie wiem czy kontrolka się świeci czy nie ponieważ mam odłączoną wtyczkę od tych dwóch kontrolek (abs i airbag). Podłączę i sprawdzę to. Teraz mało jeżdżę bo zmieniłem pracę niedawno i chodzę pieszo, a golfa wyciągam z garażu 1-2 razy na tydzień :)
Mati44 pisze:a i jeszcze nie możesz się połączyć ze sterownikiem ABS a VAG łączy się z innymi sterownikami czy z żadnym nie chce się połączyć
VAG łączy się ze wszystkimi sterownikami bez problemów, właśnie oprócz tego nieszczęsnego abs-u. Próbowałem różnymi wersjami 311-2, 409-1 i polskim vagu 4.9, ale kiszka :( wyskakuje komunikat „too many communication errors to continue"



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: Mati44 » śr kwie 13, 2011 16:24

Morze nie chce się połączyć przez brak tych kontrolek choć wątpię w to ale zawsze możesz spróbować podłączyć kontrolki i zobaczyć czy się połączy a jeśli się nie połączy to możesz spróbować odłączyć tą dużą główną wtyczkę od sterownika ABS i zobacz czy tyki nie są zabrudzone a sterownik masz pod przy pompie ABS czy z tyłu pod siedzeniem



Awatar użytkownika
Robertuss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:54
Lokalizacja: Świecie

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: Robertuss » śr kwie 13, 2011 18:35

Te kontrolki raczej nie mają wpływu na brak połączenia bo próbowałem połączyć się zanim rozłączyłem wtyczkę. Co do sterownika to jest on pod kanapą. Oglądałem go, wyciągnąłem, posprawdzałem płytkę czy nie ma czegoś popalonego czy urwanych lutów, ale nic dziwnego nie zauważyłem :(



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: Mati44 » śr kwie 13, 2011 18:54

W takiej sytuacji najlepiej na początek było by podmienić sterowniki z jakiegoś innego MKIII i sprawdzić czy się połączy możesz sprawdzić też bezpiecznik ale to raczej nie to skoro ABS czasami się załącza poszukaj jeszcze w Google jest sporo takich tematów
PozdraVWiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości