Gaśnie podświetlenie licznika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maro_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 01, 2011 15:46

Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: Maro_vw » ndz lut 27, 2011 14:24

Witam .... Mam pewien problem ... otóż gaśnie mi podświetlenie licznika ... Działąją diody kierunkowskazów i pozostałe , natomiast wyłącza się w tym samym czasie podświetlenie zegarów i wyświetlacza przebiegu.

Czasem pomagało puknięcie w szybke... Zegary wyciągałem , sikałem wd40 w styki i efekt dalej ten sam , raz działa raz się wyłącza...

Wykluczam potencjometr i przełącznik świateł , ponieważ ściemnianie i rozjaśnianie działa , a licznik często się zapalał po puknięciu w szybke.

Pytanie : jest jakaś droga ,żeby podłączyć podświetlanie licznika pod włącznik świateł ??



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: stonefree » pn lut 28, 2011 20:11

A żaróweczki podświetlenia zegarów zmieniłeś?



JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: JaneX » czw mar 24, 2011 20:30

mam ten sam problem raz świeci raz nie wie ktoś jak sie za to zabrac



Awatar użytkownika
achamerski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw paź 21, 2004 15:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: achamerski » czw mar 24, 2011 22:47

Maro_vw pisze:
Wykluczam potencjometr i przełącznik świateł , ponieważ ściemnianie i rozjaśnianie działa , a licznik często się zapalał po puknięciu w szybke.

Pytanie : jest jakaś droga ,żeby podłączyć podświetlanie licznika pod włącznik świateł ??
Podswietlenie licznika jest podłaczone oryginalnie pod wyłacznik swiateł, bo tam jest cały regulator jasnosci deski. Jesli gasnie jednoczesnie podswietlenie tarcz i wyświetlaczy to mogą być zimne luty na gniezdzie licznika.


LEDy do każdego auta/ŚWIATŁA DZIENNE/indywidualne projekty/RABATY dla forumowiczów.
Zapraszam do mojego wątku w dziale GIEŁDA

Obrazek

JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: JaneX » wt kwie 19, 2011 22:05

gdzies czytalem w internecie ze w liczniku jest immobiliser i ze grzebanie moze spowodowac ze auto nie odpali wczoraj zdemontowalem licznik otworzylem ale po ogladnieciu elektroniki balem sie scigac tarcze zeby pozniej nie miec problemow z odpaleniem czy mam sie bac czy to sciemy sa ??
kupilem nowy wlacznik swiatel i nie rozmiazalo to problemu raz sie swieci pozniej gasnie pozniej znowu swieci troche to uciazliwe czy moze to byc regulator jasnosci podswietlenia??

z giry dzieki za odpowiedz



Awatar użytkownika
achamerski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw paź 21, 2004 15:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: achamerski » śr kwie 20, 2011 07:37

JaneX pisze:gdzies czytalem w internecie ze w liczniku jest immobiliser i ze grzebanie moze spowodowac ze auto nie odpali wczoraj zdemontowalem licznik otworzylem ale po ogladnieciu elektroniki balem sie scigac tarcze zeby pozniej nie miec problemow z odpaleniem czy mam sie bac czy to sciemy sa ??
kupilem nowy wlacznik swiatel i nie rozmiazalo to problemu raz sie swieci pozniej gasnie pozniej znowu swieci troche to uciazliwe czy moze to byc regulator jasnosci podswietlenia??

z giry dzieki za odpowiedz
napisz o jakie auto chodzi bo autor tego tematu ma mk3 a Ty mk4. W mk4 jest immo w liczniku a w mk3 nie ma.


LEDy do każdego auta/ŚWIATŁA DZIENNE/indywidualne projekty/RABATY dla forumowiczów.
Zapraszam do mojego wątku w dziale GIEŁDA

Obrazek

JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: JaneX » śr kwie 20, 2011 17:33

mi chodzi o golfa IV wlasnie, to jak jest immo to sie boje troche za to brac bo jeszcze bede mial przez to problemy czy nie jest tak zle bo chcailem poszukac zimnych lutow



Awatar użytkownika
achamerski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw paź 21, 2004 15:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: achamerski » czw kwie 21, 2011 07:11

JaneX pisze:mi chodzi o golfa IV wlasnie, to jak jest immo to sie boje troche za to brac bo jeszcze bede mial przez to problemy czy nie jest tak zle bo chcailem poszukac zimnych lutow
ja niedawno zablokowałem immo w mk4 kolegi ale to dlatego ze po wyciągnięciu licznika podłączyłem go do zasilania poza autem. Jak licznik nie bedzie podłaczany poza autem to nie powinno sie nic zablokowac bo to bedzie taka sama sytuacja jak przy odłaczonym aku.


LEDy do każdego auta/ŚWIATŁA DZIENNE/indywidualne projekty/RABATY dla forumowiczów.
Zapraszam do mojego wątku w dziale GIEŁDA

Obrazek

JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: JaneX » sob kwie 23, 2011 20:53

kupilem nowy wlacznik swiatel oraz regulator wysokosci i jasnosci oswietlenia po podlaczeniu dalej mam problemy z oswietleniem raz jest raz nie ma to bedzie na 100 % cos w liczniku czy jeszcze cos jest w obwodzie co warto sprawdzic?



JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: JaneX » pn kwie 25, 2011 18:30

czy moga byc to zimne luty gdzies w liczniku ?? a moze warto kupic nowy licznik ale wtedy bedzie chyba problem z immo?



Awatar użytkownika
achamerski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw paź 21, 2004 15:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: achamerski » śr kwie 27, 2011 08:25

JaneX pisze:czy moga byc to zimne luty gdzies w liczniku ?? a moze warto kupic nowy licznik ale wtedy bedzie chyba problem z immo?
jak potencjometr jasnosci jest wymieniony to pozostają jeszcze przewody od potencjometru do licznika i zimne luty na gnieżdzie licznika. Uszkodzenie przewodow jest malo prawdopodone jesli nic nie bylo ruszane w instalacji.


LEDy do każdego auta/ŚWIATŁA DZIENNE/indywidualne projekty/RABATY dla forumowiczów.
Zapraszam do mojego wątku w dziale GIEŁDA

Obrazek

JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: JaneX » śr kwie 27, 2011 17:36

czy moge smialo sciagnac wskazowki z licznika i go rozebrac zeby poszukac zimnych lutow bo boje sie zeby immo mi auta nie zablokowalo?



Awatar użytkownika
achamerski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw paź 21, 2004 15:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: achamerski » śr kwie 27, 2011 19:45

JaneX pisze:czy moge smialo sciagnac wskazowki z licznika i go rozebrac zeby poszukac zimnych lutow bo boje sie zeby immo mi auta nie zablokowalo?
Samo sciaganie wskazowek czy rozkrecanie licznika nie wpłynie na blokowanie immo. Czasami mogą sie pojawic problemy przy odłaczniau i podłaczaniu kostki licznika. Tu jest to opisane: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... o#p4819824" onclick="window.open(this.href);return false;


LEDy do każdego auta/ŚWIATŁA DZIENNE/indywidualne projekty/RABATY dla forumowiczów.
Zapraszam do mojego wątku w dziale GIEŁDA

Obrazek

JaneX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 16, 2011 23:22

Gaśnie podświetlenie licznika

Post autor: JaneX » śr kwie 27, 2011 21:23

DZIEKI :) w takim razie wyciagne jutro licznik i zdemontuje go do konca i bede szukac moze uda mi sie znalesc usterke i od razu posprawdzam kable

edit:
a w przypadku zablowowania immo da sie odblokowac to jakos czy trzeba jechac do ASO czy cos w ty stylu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości