Montaż alarmu i zamykania z pilota (centralny już jest)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Walczak85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn lip 11, 2011 07:33

Montaż alarmu i zamykania z pilota (centralny już jest)

Post autor: Walczak85 » czw sie 04, 2011 08:05

Witam chciałbym zamontować alram + zamykanie drzwi z pilota. Chodzi o to że centralny już mam seryjny tylko że z kluczyka. Byłem w (autoalarmach) w moim mieście to krzyknęli 330 za wszystko. Czy opłaca się jechać do nich? czy może samemu dam radę to zrobić tańszym kosztem? I moje pytanie jeszcze o to co bym musiał kupić i jak to podłączyć? Pozdrawiam proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Montaż alarmu i zamykania z pilota (centralny już jest)

Post autor: Paweł Marek » czw sie 04, 2011 08:49

Walczak85, to jest dość dobra cena. Oczywiście mógłbyś samodzielnie i wtedy ponosisz tylko koszty alarmu zależy jaki sobie wybierzesz 100-150 zeta coś taniego kosztuje. Co do reszty pytania użyj proszę wyszukiwarki. Ja np 3 dni temu wkleiłem tu na forum rozpiskę montażu do aut z roczników 1998-2000- po angielsku co prawda.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Montaż alarmu i zamykania z pilota (centralny już jest)

Post autor: skaktus » czw sie 04, 2011 11:46

Jeśli masz trochę pojęcia o elektronice, lutowaniu i potrafisz rozpoznawać kolory kabli założysz sobie wszystko sam. Ja robiąc alarm pierwszy raz samemu bez większej znajomości elektryki, poradziłem sobie ze wszystkim w 8 godzin. Trochę długo, ale robiłem to w zimie przy temperaturze 0 st.

330 zł to cena dobra, tylko jaki alarm ? Taki podstawowy czyli wykrywanie otwarcia drzwi, czy z czujnikiem udarowym itp. Ja za swój alarm zapłaciłem około 200 zł, ale mam alarm z powiadomieniem na pilota, pilot z LCD, czujnik udarowy, dodatkowo możliwość zdalnego odpalania auta i montażu mikrofali.



Awatar użytkownika
Walczak85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn lip 11, 2011 07:33

Montaż alarmu i zamykania z pilota (centralny już jest)

Post autor: Walczak85 » sob sie 06, 2011 07:16

Myślę ze podstawowy.. Nie chcę akurat żadnych bajerów tylko aby zamykał mi z pilota:) Jaki alarm doradzacie z allegro?



Awatar użytkownika
camer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 11:11
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Montaż alarmu i zamykania z pilota (centralny już jest)

Post autor: camer » sob sie 06, 2011 13:20

Nie kupuj alarmów z Allegro.
Dowiedz się jaki system proponował warsztat?
Jest kilka tanich systemów polskiej produkcji, ewentualnie kup radiowy sterownik centralnego zamka.
Są trochę droższe od chińszczyzny z Allegro, ale ich jakość jest nieporównywalnie lepsza niż tania masówka z Chin.
Chińskie badziewie nie posiada wewnątrz żadnych zabezpieczeń "elektronicznych" przed przeciążeniem, zwarciem itd.,
tylko niektóre modele posiadają zwykłe bezpieczniki na wiązce przewodów.


Obrazek
Montaż i serwis alarmów, pilotów, centralnych zamków.
http://www.autoalarm.katowice.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Krzysztof2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw sie 30, 2012 21:03

Montaż alarmu i zamykania z pilota (centralny już jest)

Post autor: Krzysztof2 » czw paź 04, 2012 01:30

Witam,
żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten wątek. Kupiłem niedawno swojego golfika IV i chciałbym założyć w nim jakieś zabezpieczenia bo jest tylko fabryczne imo. Trochę o tym już poczytałem ale miałbym jeszcze kilka pytań.

1. Posiadam centralny zamek z modułem komfortu (domykanie szyb), fabrycznie było to sterowane chyba tylko z kluczyka ale poprzedni właściciel dorobił piloty w kształcie breloczków bo oryginalnie chyba było sterowanie w kluczyku, prawda? Tak to obecnie działa tylko że... w jednym pilocie całkowicie zużyły się już przyciski (widać switche) a w drugim już niedługo będzie to samo. Czy chcąc wymienić te piloty należy kupić takie same pod ten moduł i je zaprogramować, czy w ogóle da się coś takiego dokupić? Czy trzeba byłoby wymienić cały moduł na nowy z nowymi już pilotami?

2. Na początku planowałem wymienić jakoś te piloty i założyć odcięcie np sterownika silnika. Elektryk zażyczył sobie za założenie włącznika odcinającego 150 zł, uznałem, że to trochę dużo i że zrobię to sam bo znam się trochę na elektronice. Teraz pomyślałem sobie, że zamiast inwestować w piloty i zakładać odcięcie lepiej będzie dołożyć i kupić jakiś lepszy alarm sterowany z pilota i posiadający odcięcia obwodów.
No i właśnie, jaki alarm polecilibyście do golfa IV. Zależy mi aby sterował centralnym razem z domykaniem szyb, miał syrenkę z własnym zasilaniem, dobrze gdyby można było podłączyć nawet dwie syrenki, czujniki otwarcia drzwi z jakąś kontrolą wnętrza, wiadomo no i odcięcie zasilania przynajmniej jednego obwodu. I tutaj jest trochę problem, zależy mi aby rozcięty obwód był zwierany przez cały czas podczas rozbrojenia alarmu, tak aby np sterownik silnika można było pod to wpiąć. W alarmach bodajże SEO jest takie odcięcie tylko jest zwierane na jakiś określony czas po rozbrojeniu, że można podłączyć pod to jedynie rozrusznik albo świece żarowe, co jednak dobrym zabezpieczeniem nie jest.
Co sądzicie o pilotach z powiadomieniem, to faktycznie dobrze sprawdza się w praktyce czy jest to po prostu taki dodatkowy gadżet, który podnosi koszt alarmu?

Gdyby ktoś mógłby mi coś polecić spełniającego powyższe kryteria to byłbym bardzo wdzięczny, interesowałoby mnie już coś firmowego, tak za ok 300 zł za zestaw, chińszczyzny z allegro to myślę, że szkoda instalować.

I wybaczcie taki długi post, chciałem dobrze wyjaśnić problem :-)



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Montaż alarmu i zamykania z pilota (centralny już jest)

Post autor: Aligator30 » czw paź 04, 2012 08:29

witam jeżeli posiadasz moduł komfortu z domykaniem szyb proponuje dowiedzieć się jaki posiadasz moduł komfortu i zakupić org pilot i zakodować go (oryginalny pilot komunikuje sie z komfortem )



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości