Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PuDi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: śr mar 09, 2011 23:03
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: PuDi » czw sie 04, 2011 21:56

Witam
Mam taki problem z kontrolką ładowania w Golfie III a mianowicie taki, że kupiłem licznik z srebrnymi tarczami (MotoMeter) a wcześniej miałem z tej samej firmy ale czarny i było wszystko oki. Wciepłem go do golfika i co sie okazało świeci sie cały czas kontrolka ładowania nawet po odpaleniu Wszystko chodzi tak jak ma ino ta kontrolka ładowania sie świeci i nie chce zgaś Co to może byc?? Walnięty licznik?? albo coś nie tak?????
Będę bardzo wdzięczny za pomoc Pozdrawiam.


Moje Goferki :)
Bordowy-Sprzedany , Fioletowy-Sprzedany!!
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=438026" onclick="window.open(this.href);return false;

Golfik Mk-IV Sprzedany

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 8#p5423738" onclick="window.open(this.href);return false;

Teraz Golf 1 Cabrio
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=541979" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie lejesz, Nie jedziesz!!!!!!!

Gnolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: śr sty 27, 2010 18:40
Lokalizacja: Uk

Re: Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: Gnolf » czw sie 04, 2011 22:49

wez po odpaleniu daj mu ze 3 tys obrotow powinna zgasnac



Awatar użytkownika
adamtb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 14, 2011 05:07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: adamtb » czw sie 04, 2011 23:55

Te srebrne tarcze to ori są ? bo jak nie to znaczy że jakiś "tuningowiec" swoje łapska do licznika wsadził i możliwe że jakieś zwarcie etc. zrobił.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: Mavrick » pt sie 05, 2011 10:04

A jak podlaczysz stare zegary to nadal sie swieci?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: skaktus » pt sie 05, 2011 10:17

Możliwe że problem leży po stronie oprogramowania licznika. Licznik dobrany prawidłowo pod względem WGSZ i numerów ? Bo jeśli nie to będzie przyczyną. Miałem taki przypadek przy wymianie licznika, gdzie do mk3 wrzuciłem licznik z Seata. W starym liczniku wszystko było ok, w nowym ciągle mrugała kontrolka płynu chłodniczego.

Jak masz oba liczniki i zgadza się indeks prędkości i obrotów, rozbierz oba i przełóż tarcze do starego.



Awatar użytkownika
PuDi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: śr mar 09, 2011 23:03
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: PuDi » pt sie 05, 2011 16:46

Wszystko jest w oryginale nic nie przerabiane ani kombinowane.
Mavrick pisze:A jak podlaczysz stare zegary to nadal sie swieci?
Ja dam stary to jest wszystko oki.
skaktus pisze:Możliwe że problem leży po stronie oprogramowania licznika. Licznik dobrany prawidłowo pod względem WGSZ i numerów ? Bo jeśli nie to będzie przyczyną. Miałem taki przypadek przy wymianie licznika, gdzie do mk3 wrzuciłem licznik z Seata. W starym liczniku wszystko było ok, w nowym ciągle mrugała kontrolka płynu chłodniczego.

Jak masz oba liczniki i zgadza się indeks prędkości i obrotów, rozbierz oba i przełóż tarcze do starego.

Właśnie nie jest dobrany po wgsz i numerze. Ten co kupilem jest od 0 a stary od 20 km/h a obroty wszystko to samo i nic mi to nie da przełożenie samych tarcz bo zdaje mi się ze to nie będzie ze sobą grało bo jak dam do licznika od 20km/h tarcze od 0km/h to będzie kłamac ;(


Moje Goferki :)
Bordowy-Sprzedany , Fioletowy-Sprzedany!!
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=438026" onclick="window.open(this.href);return false;

Golfik Mk-IV Sprzedany

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 8#p5423738" onclick="window.open(this.href);return false;

Teraz Golf 1 Cabrio
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=541979" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie lejesz, Nie jedziesz!!!!!!!

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: Mavrick » ndz sie 07, 2011 20:30

PuDi pisze:Ten co kupilem jest od 0 a stary od 20 km/h
PuDi pisze:nic mi to nie da przełożenie samych tarcz bo zdaje mi się ze to nie będzie ze sobą grało bo jak dam do licznika od 20km/h tarcze od 0km/h to będzie kłamac ;(
Teraz tez Ci bedzie przeklamywalo jezeli chodzi o predkosc. Bo skoro stary byl od 20 a nowy jest od 0 to musisz zmienic rowniez impulsator(tak to sie fachowo nazywa??)w skrzyni biegow...licznik zamiast odrazu ruszac to zareaguje dopiero jak przekroszycz 20 km/h



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: kuba_p » pn sie 08, 2011 10:03

Mavrick pisze:musisz zmienic rowniez impulsator
Ja w 1.4 ABD zamieniałem budzik ze skali 20-200 na 0-200 i prawie wszystko chodziło OK :-)
Prędkości nie przekłamywał ( sprawdzone z GPS ) tylko kontrolka oleju mi świeciła po nagrzaniu silnika w zakresie obrotów 2-2,5 tys .
Następny kupiony budzik 0-200 już działał OK . Więc podejrzewm że masz coś nie tak z tym licznikiem .
Jak możesz to oddaj ten licznik jako uszkodzony sprzedającemu .



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: norek111 » pn sie 08, 2011 11:20

Mavrick pisze:Teraz tez Ci bedzie przeklamywalo jezeli chodzi o predkosc. Bo skoro stary byl od 20 a nowy jest od 0 to musisz zmienic rowniez impulsator(tak to sie fachowo nazywa??)w skrzyni biegow...licznik zamiast odrazu ruszac to zareaguje dopiero jak przekroszycz 20 km/h
jeśli nie jesteś czegoś pewien na 100% to lepiej wcale nie podpowiadaj bo napisałeś nieprawdę


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: skaktus » pn sie 08, 2011 16:35

Mavrick - nie w mk3. Tutaj czy masz licznik od 0 czy od 20 to i tak działa zawsze od początku. Poprostu przy zakresie od 20 później się wychyla wskazówka a to jest już zależne od elektroniki licznika.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: Zico63b » pn sie 08, 2011 17:15

PuDi pisze:Ja dam stary to jest wszystko oki.
I to jest odpowiedź: wina licznika - co konkretnie, to trudno odpowiedzieć na odległość. Musi Kolega sprawdzić sam.
Tzw. pinout liczników jest zawsze ten sam i nie ma znaczenia (dla kontrolki) typ "przyniesionego" licznika :bigok:



Awatar użytkownika
PuDi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: śr mar 09, 2011 23:03
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: PuDi » pn sie 08, 2011 20:15

No to nic Dzięki Koledzy ;) Będę musiec kupic jakiś licznik z tymi samymi numerami itp.
Pozdrawiam


Moje Goferki :)
Bordowy-Sprzedany , Fioletowy-Sprzedany!!
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=438026" onclick="window.open(this.href);return false;

Golfik Mk-IV Sprzedany

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 8#p5423738" onclick="window.open(this.href);return false;

Teraz Golf 1 Cabrio
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=541979" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie lejesz, Nie jedziesz!!!!!!!

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: Mavrick » wt sie 09, 2011 13:01

skaktus pisze:Mavrick - nie w mk3. Tutaj czy masz licznik od 0 czy od 20 to i tak działa zawsze od początku. Poprostu przy zakresie od 20 później się wychyla wskazówka a to jest już zależne od elektroniki licznika.
Aha bo myslalem ze we wszystkich goferach jest tak samo. Dzieki za sprostowanie:).



sebus_777
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 09:25
Lokalizacja: forum

Re: Świeci kontrolka ładowania po zmianie licznika ;(

Post autor: sebus_777 » wt sie 09, 2011 19:07

wina leży po stronie nowszego pewnie licznika. Stary licznik miałeś na żarówkach a nowy jest na diodach które pobierają mniejszy pobór prądu i nie załącza lądowania przez to.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości