Alternator i Akumulator Golf II

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Golfrom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt paź 07, 2011 12:32

Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: Golfrom » pn paź 24, 2011 15:58

Witam, Na wstępie chciałem zapytać, jaki akumulator polecacie do Golfika II z silnikiem 1,6 tak aby wystarczał na rozruch oraz car audio z dwoma wzmacniaczami i dwoma kondensatorami 2f.

Drugie pytanie natomiast to jaki moge wsadzić mocniejszy alternator ? od jakiego auta podejdzie oraz jakiej mocy alternator był seryjnie w golfach 1,6 benzyna ??

Modów przperasza za to, że tyle pytań w jednym poście ale nie chciałem zakładać kilku tematów w tym samym dziale naraz.. chyba zrozumiecie ; )
Ostatnio zmieniony pn paź 24, 2011 20:48 przez Golfrom, łącznie zmieniany 1 raz.


Kupie: Głośniki do półki jajka 6x9"
Głośniki do drzwi 16cm
szerokie zderzaki
siedzenia mk3
drzwi mk2 bez żagli oraz grill mk2 na dwa światła bez znaczka.

jankes117
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt paź 08, 2010 21:21

Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: jankes117 » pn paź 24, 2011 20:06

Dołączam się do pytania odnośnie akumulatora. Słyszałem że dobre są Centry? Jeśli tak to jakie do 1.6 benzyny tak jak kolega wyżej.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: wojtas46 » pn paź 24, 2011 20:54

Do 1.6 beny wystarczy aku 45 -50 Ah prąd rozruchowy ok 300-400A , chyba ,ze ktoś tak jak kolega Golfrom, ma rozbudowany sprzęt car audio to można większy , oczywiście częściej trzeba wtedy podładować



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: Johnatan » pn paź 24, 2011 21:52

Alternator 90A passat b3 b4, audi 80 nikomu nie zaszkodził. ja tami mam w PNce jeżeli alternator poradzi sobie z 90A to aku nawet moze być od diesla 75Ah.. duży.. na twój sprzęt starczy.. Akumulator kup w brickomatche najtańszy nie firmowy... Czemu nie firmowy ? Po co płacic za marke jak i tak ci nie uznają gwarancji :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: bo auto za mało ładowało !! bo auto za duzo ładowało !! bo dolewał pan wode !!!! za dużo sprzętu w bagażniku!! frajerzy od akumulatorów...
Miałem taki przypadek kupiłem dziadkowi aku do fiesty 2006rok i dziadek przez 3 meichy nie ruszył fury... aku padł i kazał mi dawać na gwarancje... cóż.. dałem co miałem zrobić.. Właściciel kazał..oddali mi go z kartką.. PRosze nie dolewać wody!!! zły poziom elektrolitu! akumulator rozładowany! po na ładaowaniu jest sprawny ZWROT.

PS oczywiście moje parametry są za duże na ten model ale jak masz sprzęcior to zapewne zawsze grasz jakiś czas na postoju... 75ah bedzie ze spokojem starczał na granie.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Golfrom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt paź 07, 2011 12:32

Re: Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: Golfrom » pn paź 24, 2011 22:01

Johnatan pisze:Alternator 90A passat b3 b4, audi 80 nikomu nie zaszkodził. ja tami mam w PNce jeżeli alternator poradzi sobie z 90A to aku nawet moze być od diesla 75Ah.. duży.. na twój sprzęt starczy.. Akumulator kup w brickomatche najtańszy nie firmowy... Czemu nie firmowy ? Po co płacic za marke jak i tak ci nie uznają gwarancji :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: bo auto za mało ładowało !! bo auto za duzo ładowało !! bo dolewał pan wode !!!! za dużo sprzętu w bagażniku!! frajerzy od akumulatorów...
Miałem taki przypadek kupiłem dziadkowi aku do fiesty 2006rok i dziadek przez 3 meichy nie ruszył fury... aku padł i kazał mi dawać na gwarancje... cóż.. dałem co miałem zrobić.. Właściciel kazał..oddali mi go z kartką.. PRosze nie dolewać wody!!! zły poziom elektrolitu! akumulator rozładowany! po na ładaowaniu jest sprawny ZWROT.

PS oczywiście moje parametry są za duże na ten model ale jak masz sprzęcior to zapewne zawsze grasz jakiś czas na postoju... 75ah bedzie ze spokojem starczał na granie.

Mówisz, żeby 75ah wziąć?? ;> a co jaki czas będe musiał go doładowywać ? :D oczywiście gram dużo na postoju i zależy mi na aku, który ogarnie sprzęt a przy okazji będzie w stanie odpalić auto.


Kupie: Głośniki do półki jajka 6x9"
Głośniki do drzwi 16cm
szerokie zderzaki
siedzenia mk3
drzwi mk2 bez żagli oraz grill mk2 na dwa światła bez znaczka.

Awatar użytkownika
Golfrom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt paź 07, 2011 12:32

Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: Golfrom » pn paź 24, 2011 22:17

Istniała by możliwość wymiany alternatora na 120A np takiego http://allegro.pl/alternator-do-vw-pass ... 88061.html" onclick="window.open(this.href);return false; ??


Kupie: Głośniki do półki jajka 6x9"
Głośniki do drzwi 16cm
szerokie zderzaki
siedzenia mk3
drzwi mk2 bez żagli oraz grill mk2 na dwa światła bez znaczka.

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: Johnatan » pn paź 24, 2011 23:11

Golfrom pisze:Istniała by możliwość wymiany alternatora na 120A np takiego
wymiana łapy do bloku silnika.. z tym napinacz pasek i koła na wszystkich elementach gdzie idzie pasek a wielorowek..
Diesle masją altki 90ah aku 75ah i to chodzi... tu w benzynie masz różnice w tym że podczas pracy silnika wciąż ci bierze prąd bo nie jest to zapłon samoczynny. padnie ci aku to ci powiedzą w servisie... że tyle sprzętu i taki mały aku!! panie jak to miało chodzić... (ja tak miałem 44ah i xenon!? panie ile to prądu bierze...) ja móie koleś rozmawiasz z elektromechanikiem i mnie tu nie wkręcaj bo to bierze 4ampery na jeden palnik! zatkało kakao


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
pikuleek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 19:13
Lokalizacja: 3miasto/olsztyn

Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: pikuleek » wt paź 25, 2011 01:19

Witam,
Jeżeli zamierzasz użytkować autko przez dłuższy czas warto pomyśleć o aku żelowym, cena niby ok 200pln większa ale masz w dupie mrozy i możesz go dłużej i o wiele bardziej efektywnie eksploatować. Nie wiem jak z benzynami bo czarne z wydechu gazy doprowadzają mnie do ekstazy ;) ale dobre aku to podstawa, niedawno kupiłem nowego gofera i zobaczymy zimą w jakim stanie jest aku, jeżeli będę miał zmieniać to tylko na żel.
Pozdro


było Mk2 JP
była Vectra B 2.2 dti
jest Mk2 SB

Awatar użytkownika
ralphkoza
MAFIA PINGWINOWA
MAFIA PINGWINOWA
Posty: 175
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 12:18
Lokalizacja: Łaniec woj. OPOLSKIE

Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: ralphkoza » wt paź 25, 2011 20:05

dołącze jeszcze jedno pytanko zmieniłem alternator na 65 amper bo stary 45 sie rozsypał i przyokazji chciałbym wymienic akumulator i tu pytanie ilo amperowy i jakiej firmy a silnik mam 1.6 EZ benzyna


Obrazek
RED VW TRAKTOR
Nie pomoże KONI kupa jak kierowca :ass:
Im Wolniej Jedziesz Tym Dłużej Cie Widzą !!! :grin:
Ps.sorki za błędy nigdy nie byłem dobry z j.polskiego

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: Paweł Marek » wt paź 25, 2011 20:24

ralphkoza, regulamin (drugi temat usunąłem,) i wyszukiwarka , za dużo na forum jest identycznych tematów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: Johnatan » wt paź 25, 2011 20:26

ralphkoza pisze:tu pytanie ilo amperowy
44-55A jest w sam raz w zależności ile masz odbiorników.. jak masz napakowane świateł wzmacniaczy monitorów czy coś lub grasz dłuuugo na postoju to ok 55-60 i bedzie ok...
kupiłem do 1,6 aku 44A i jak byłęm na gwarancji to mi kolo powiedział.. panie to mooo 25lot! panie kable zasniedziałem, wiekszy opór mają... Pani za mały żeś obrał na ten wóz... :bajer: głu pcyy...


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ralphkoza
MAFIA PINGWINOWA
MAFIA PINGWINOWA
Posty: 175
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 12:18
Lokalizacja: Łaniec woj. OPOLSKIE

Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: ralphkoza » wt paź 25, 2011 20:36

Paweł Marek, oki sorki zależało mi na czasie bo jutro jade kupic nowy

Johnatan, światła mam standardowe dwa oczka jakiś mały wzmacniacz ale wszystko pod stacyjke i na postoju nie słucham


Obrazek
RED VW TRAKTOR
Nie pomoże KONI kupa jak kierowca :ass:
Im Wolniej Jedziesz Tym Dłużej Cie Widzą !!! :grin:
Ps.sorki za błędy nigdy nie byłem dobry z j.polskiego

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Re: Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: Johnatan » wt paź 25, 2011 20:59

Johnatan, światła mam standardowe dwa oczka jakiś mały wzmacniacz ale wszystko pod stacyjke i na postoju nie słucham[/quote]
To kup 50Ah i pasówka :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ralphkoza
MAFIA PINGWINOWA
MAFIA PINGWINOWA
Posty: 175
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 12:18
Lokalizacja: Łaniec woj. OPOLSKIE

Alternator i Akumulator Golf II

Post autor: ralphkoza » wt paź 25, 2011 21:03

spoko a jakiej firmy bys polecał tak w sensownej cenie


Obrazek
RED VW TRAKTOR
Nie pomoże KONI kupa jak kierowca :ass:
Im Wolniej Jedziesz Tym Dłużej Cie Widzą !!! :grin:
Ps.sorki za błędy nigdy nie byłem dobry z j.polskiego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości