nie chodzi na benzynie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ThcPiotr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 16:22
Lokalizacja: Turza Wielka (Działdowo)

nie chodzi na benzynie

Post autor: ThcPiotr » śr paź 26, 2011 07:01

Witam mam golfa 3 2e 92 rok
2 generacja gazu ze sterownikiem sondy kable które idą do tego sterownika dotknęły do kolektora stopiły się i zrobiło się zwarcie od wtedy przestał chodzić na benzynie okazało sie ze komputer sie spalił komputer wymieniłem kable wszystkie staranie obejrzałem i poizolowałem tak ze nie ma nigdzie zwarcia
lecz dalej na benzynie nie chodzi centralka cała wszystkie bezpieczniki całe paliwo dochodzi do listwy wtryskowej gdy podłączam wtyczki do listwy słychać charakterystyczne ciche tykanie czyli wtryskiwacze chodzą co może być ze nie chce chodzić na benzynie?
miał ktoś już taki problem nie mam już pojęcia co mogło się stać



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie chodzi na benzynie

Post autor: Paweł Marek » śr paź 26, 2011 09:30

Do sterownika idą kable sondy - ale samo ich uszkodzenie nie powinno przeszkadzać w zapalaniu. Idzie tez kabel od TPS (środkowy z wtyczki przepustnicy) sprawdź czy nie ma zwarcia i czy nie upalił się - może nie zapalać bez TPS. Wogóle wypada żebyś treraz przywrócił wszystkie fabryczne połaczenia tak jakby LPG nie było i dopiero sprawdzał , bo mozna podejrzewac że zwarcie dorpowadziło do uszkodzenia kabli albo odpukac sterownika silnika lub któregoś ważnego czujnika. na odległość można tylko gdybać, opisy sprawdzania czujników (przepływomierz, TPS, czujniki temperatury ) - sa na forum. Trzeba z miernikiem wszystko sprawdzac inaczej nieda rady. Jesi nie czujesz się na siłach poproś elektreyka lum montazyste LPG o pomoc.
Napisz co rozumiesz pod pojęciem komputer, wymieniłeś komputerek LPG czy o sterownik silnika (ECU)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ThcPiotr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 16:22
Lokalizacja: Turza Wielka (Działdowo)

Re: nie chodzi na benzynie

Post autor: ThcPiotr » śr paź 26, 2011 11:24

spalony był sterownik silnika wymieniłem go na inny o tych samych numerach
dodam tez ze dzieją sie dziwne rzeczy np gdy zamykam auto (z pilota alarm) to otwiera mi sie szyber dach podczas jazdy słychać czasem pikanie jak od włączania świateł
czy to może byc zwarcie gdzieś na instalacji ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie chodzi na benzynie

Post autor: Paweł Marek » śr paź 26, 2011 15:01

z dachem to też nowa awaria czy tak było? Jesli było wczesniej to moze być nieprawidłowo podpięte domykanie do alarmu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ThcPiotr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 16:22
Lokalizacja: Turza Wielka (Działdowo)

nie chodzi na benzynie

Post autor: ThcPiotr » pt paź 28, 2011 15:40

nie szyber tak od niedawna nigdy nie reagował na alarm



ThcPiotr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 16:22
Lokalizacja: Turza Wielka (Działdowo)

nie chodzi na benzynie

Post autor: ThcPiotr » pt gru 02, 2011 11:26

przeprowadziłem mały test miałem 2 silnik na części podłączyłem przewody paliwowe do 2 listwy rozłączyłem kabel od gazu tak aby podawał 2 mieszanki na raz podłączyłem zasilanie do listwy
odpaliłem auto na gazie no i z wtrysków wydobywała sie mgiełka benzyny czyli było ok wiec czy mogę mieć popsuta listwę wtryskowa ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości