Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grodziu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 19:30
Lokalizacja: Pabianice

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: grodziu4 » śr lut 01, 2012 23:47

Witam
Od czasu do czasu zanika całkowicie ogrzewanie. Działa zero-jedynkowo albo jest wszystko dobrze albo wieje tylko zimne powietrze.
Dzisiaj po zaniku ogrzewania sprawdziłem poziom płynu chłodniczego i był bardzo niski a po odkręceniu korka podniósł się na dużo powyżej max, to chyba nie jest normalne że aż tak duża różnica występuję po odkręceniu korka. Wtedy gdy działa słychać czasami jakby przepustnica/zawór nie mógł utrzymać zadanej pozycji po regulacji zimno-ciepło słychać jakby cały czas zmieniał położenie (w skrajnych położeniach zimny lub ciepły nic nie słychać ustawia się i jest cicho).
Mechanik sprawdził mi czy nie mam śladów spalin w układzie chłodzenia więc to raczej nie uszczelka pod głowicą bo test nic nie wykazał.
Podłączałem się małym Dominatorem po CANie ale żadnych błędów nie wskazał.
Z chłodnicy widać że delikatnie zbiera się płyn chłodniczy więc jest do wymiany ale czy to możliwe że nieszczelna chłodnica jest powodem.
Dużo trzeba rozebrać kokpitu aby się dostać do nagrzewnicy , może spróbować odpowietrzyć układ chłodzenia.

Dobrze wspominam starą 3-kę 1.9TDI tam miałem wiele mniej problemów.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: grg474 » czw lut 02, 2012 00:17

grodziu4 pisze:Dzisiaj po zaniku ogrzewania sprawdziłem poziom płynu chłodniczego i był bardzo niski a po odkręceniu korka podniósł się na dużo powyżej max, to chyba nie jest normalne że aż tak duża różnica występuję po odkręceniu korka.
możę to wina korka że robi się za duże ciśnienie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomaty

Post autor: doggie » czw lut 02, 2012 00:39

grodziu4 pisze: nie mógł utrzymać zadanej pozycji po regulacji zimno-ciepło słychać jakby cały czas zmieniał położenie (w skrajnych położeniach zimny lub ciepły nic nie słychać ustawia się i jest cicho).
wg mnie może być uszkodzony albo przycięty silniczek regulacji V71, sprawdź w blokach pomiarowych klimy jak reaguje na zmiany regulacji temperatury



grodziu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 19:30
Lokalizacja: Pabianice

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: grodziu4 » śr lut 08, 2012 23:04

Zauważyłem ciekawą zależność: w trakcie jazdy czyli obroty pow 2000/min ogrzewanie działa. Jak tylko chwilę postoi na biegu jałowym wieje chłodem.
W przedziale silnika z lewej strony słychać syczenie (mam lekko wysunięty wąż wychodzący z intercoolera który czeka na wymianę) czy to możliwe że nie podaje gdzieś do układu podciśnienia lub winny jest ten wąż od intercoolera?



grodziu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 19:30
Lokalizacja: Pabianice

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: grodziu4 » sob lut 11, 2012 20:25

Witam
Dzisiaj rozebrałem część kokpitu i schowek (regulacja obiegu zamkniętego działa dobrze) i załączam zdjęcia od góry środkowej części kokpitu po zdemontowaniu półeczki nad radiem.
Pierwsze zdjęcie przy ustawionej temperaturze na minimum 18 stopni klapa otwarta:
Obrazek

Drugie zdjęcie przy ustawionej temperaturze na Maximum 25 stopni klapa zamknięta:
Obrazek

Podpowie ktoś jak ta klapa powinna pracować przy zmianie temperatury , bo u mnie jak ustawie temp min 18 stopni klapa się cała otwiera ,po niewielkim zwiększeniu temperatury klapa się zamyka całkowicie przy włączonym wentylatorze (gdy wentylator wyłączony klapa zamknie się nie w całości dopiero przy ok 22 stopni zamyka się cała)

Czy to jest jedyna klapa od regulacji powietrza czy w środku jest jeszcze jedna.

Jak się dostać do nagrzewnicy i ewentualnie do jej zaworu aby sprawdzić czy działa. Czy ten zawór jest sterowany podciśnieniowo? Od strony pasażera słychac jakieś syczenie co może ma związek z tym brakiem grzania.



grodziu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 19:30
Lokalizacja: Pabianice

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: grodziu4 » ndz lut 19, 2012 12:44

Okazało się że winny był silniczek klapy regulacji temperatury V68. Można się do niego dostać rozbierając dolną obudowę + dolot powietrza na nogi kierowcy (Niestety musiałem odłamać ostatnią trzecią śrubę od silniczka gdzie brak dostępu bez rozbiórki całej deski). Wyczyściłem potencjometr i na razie działa dużo lepiej ale nadal czasami zmienia położenie skokowo , jakby nie mógł się ustawić. Czekam na programator Dominator aby wybrać ustawienia początkowe może to pomoże.
Ma ktoś może listę bloków pomiarowych do Golfa V 1.9 TDI 1K1 w szczególności chodzi o bloki klimatyzacji.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: szysz61 » ndz lut 19, 2012 14:20

Oto bloki pomiarowe klimatyzacj climatic z mojego golfa plusa

auto hvac 08 -> measuring blocks(bloki pomiarowe).
grupa 002 –
- compressor current(ciśnienie bieżące) (actual, specified[rzeczywisty]) x 2
- rotations (obroty) ,
- compressor load (siła nabijania )
grupa 003 –
- coolant pressure (ciśnienie),
- radiator fan activation(aktywacja wentylatora chłodnicy) x 2,
- engine speed increase(przyrost prędkości/obrotów silnika)
grupa 004
- outside temp. (unfiltered) - temp. zewn. niefiltrowana
- outside temp. (filtered) - temp. zewn. filtrowana
- puste
- coolant temp. (temp. chłodzonego powietrza ?)
grupa 005 –
- outlet blower temp (temperatura na wylocie),
- pusty
- footwell blower temp, (podstawa ujścia czegoś tam)
- pusty
grupa 006
- temp. behind condenser(temperatura za skraplaczem)
- interior temp.(temperatura wnętrza)
grupa 007
- fan/blower statut(stan wentylatora nawiewu – wł/wył)
- puste
- puste
- napięcie V
grupa 008
- status terminal 15
- puste
- Signal damping(sygnał studzenia)
- (no units)
grupa 009
- read window heater (actual) (ogrzewanie szyby - faktyczne)
- read window heater (specyfied)(ogrzewanie szyby - oczekiwane)
- PTC heater (actual) (dogrzewanie – faktyczne)
- PTC heater (specyfied) (dogrzewanie – oczekiwane)
grupa 010
- PTC heater driver intention(stan sterownika dogrzewania)
- Heater OFF
- Parking heater condition (stan ogrzewania parkingowego)
- Puste
Grupa 011
Fresh air recirculating air flap (klapki obiegu świeżego powietrza)
- Puste
- Specified vaule(oczekiwane wartości)
- Puste
- Puste
Grupa 012
Left temperature flap(temperatura na lewej klapce)
- Current value(aktualna wartość)
- Specified value(oczekiwana wartość)
- Cold-stop(chłodzenie zatrzymane)
- Warm-stop(grzanie zatrzymane)



grodziu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 19:30
Lokalizacja: Pabianice

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: grodziu4 » pn lut 20, 2012 20:24

Dzięki za bloki, masz może nr bloku odpowiedzialnego za klapkę regulacji powietrza V68 ?
Czy to normalne że silniczek tej klapy co parę sekund zmienia delikatnie położenie czy raczej nadal mam problem z potencjometrem od V68?



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: szysz61 » pn lut 20, 2012 21:47

W golfach serii V kłopoty z silniczkami sterującymi obiegiem powietrza klimatyzacji są dość częste. Pokrętło regulacji temperatury sprawdzisz w grupie 012 pozycja 1, u mnie wartości zmieniały się od 25 (min) do 225 (max).



grodziu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 19:30
Lokalizacja: Pabianice

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: grodziu4 » wt lut 21, 2012 22:48

Wygląda na to że silnik po przeczyszczeniu potencjometru jest ok, chodzi w pełnym zakresie
Moim problemem jest nagrzewnica.
1. Na rozgrzanym silniku gdy postoi na biegu jałowym leci chłodne powietrze (czasami), wyjście z nagrzewnicy chłodne wejście gorące ???
2. Po zwiększeniu obrotów do ok. 2000 momentalnie leci gorące powietrze , wyjście z nagrzewnicy gorące , wejście gorące ???


Podejrzewam zawór otwierający nagrzewnice, orientuję się ktoś jak jest on sterowany i czy jest tam podawane podciśnienie i skąd, jak tam się dostać.
Mam lekko wysunięty wąż od Intercoolera , czy to możliwe że to ma wpływ. (Jutro zamówię i będę wymieniał)
Po lewej stronie słychać syczenie jakby gdzieś uciekało powietrze.

Dzisiaj dostałem oczywistą ale jakże dobrą radę aby w pierwszej kolejności zająć się wiadomymi usterkami a potem zabrać się za resztę, pewnie u mnie się okaże że jak wymienię ten kawałek rury to problem się sam rozwiąże (270żł za kawałek gumy z aluminium które po jakimś czasie ponownie się rozleci (duży minus dla projektantów)



grodziu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 19:30
Lokalizacja: Pabianice

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: grodziu4 » ndz lut 26, 2012 00:25

Mam pytanie o wymianę nagrzewnicy w moim Golfie 2005r 1.9TDI czy muszę rozebrać całą deskę czy da się wymienić od dołu ?
Czy to możliwe że jest jest tylko zapowietrzona i dlatego nie grzeje na wyjsciu ? w którym miejscu mogę zdjąć wąż aby ją odpowietrzyć od strony nagrzewnicy czy od strony silnika?

Dziękuję z góry za odpowiedzi.



grodziu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 19:30
Lokalizacja: Pabianice

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: grodziu4 » wt mar 20, 2012 22:59

Postanowiłem wymienić termostat, może otwiera się za wcześnie i powoduję słabe nagrzewanie nagrzewnicy?
Dodatkowo w momencie braku ogrzewania przy zwiększaniu obrotów słychać bulgotanie jakby się płyn przelewał przez nagrzewnicę , dodatkowo wejście nagrzewnicy gorące wyjście zimne.
Co to może oznaczać , zapowietrzony układ , zapchaną nagrzewnicę (czasami grzeje dobrze na wolnych obrotach), pompa wody ?



grodziu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 19:30
Lokalizacja: Pabianice

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: grodziu4 » ndz sty 13, 2013 01:20

PROBLEM ROZWIĄZANY OGRZEWANIE DZIAŁA

Zrobiłem jeszcze raz test spalin z niebieskawym płynem w podwójnym zbiorniczku wkładanym na zbiornik wyrównawczy i płyn zmienił kolor na zielonkawy więc ostatecznie wyszło że spaliny są, dziwi mnie że w ASO Łódź nie wykryli swoim markerem spalin (Nie można dzisiaj nikomu ufać)
Finalnie wymieniłem uszczelkę , głowica po planowaniu
Po zdjęciu głowicy był widoczny przedmuch na bloku silnika pod uszczelką.

P.S Info dla osób które mają 1.9TDI z 200tyś przebiegiem czego mogą się spodziewać:
Wymieniłem też wałek rozrządu AE 600zł (ASO 2700zł!!!) śruby głowicy oczywiście nowe Victor Reinz 50 zł (ASO 200zł!!!)
Uszczelka Victor Reinz 120zł (ASO 240zł), Popychacze INA 70złx8 (ASO 131złx8), panewki Glyco + wymiana zaworów wylotowych , wymiana wszystkich prowadnic zaworów + wszystkie uszczelki (kolektor wylotowy, wlotowy, oring wału) komplet uszczelek pompowtryskiwaczy Victor Reinz 50złx4



plusikg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 16:13
Lokalizacja: sieradz

Brak Ogrzewania Golf V 1.9TDI - Klimatyzacja półautomatyczna

Post autor: plusikg » wt lut 20, 2018 23:13

Czy można wymienić nagrzewnice w golfie plus1.9 TDI silnik BLS bez demontarzu deski rozdzielczej



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości