jak mam włączoną klime to coś buczy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

jak mam włączoną klime to coś buczy

Post autor: szewczi90 » ndz maja 20, 2012 21:37

mianowicie, z 3tyg temu nabijałem klimę (full serwis) działa chłodzi, wiatraki się kręcą po wciśnięciu AC, obroty też to odczują, no i cyknie sobie no i chłodzi fajnie czyli wszystko jak trzeba, tylko czemu czasem coś mi buczy jak stoje na luzie? buczy nie jakoś głośno ale słuchać w aucie, wcześniej tego nigdy nie było? dzieje się tylko jak stoje na luzie typu w korku na skrzyżowaniu jak sobie jadę to nic nie buczy, co to może być? spotkaliście się z czymś takim? moje pierwsze autko z klimą więc nie wiem nie znam tego tematu.

autko golf IV 98r
tedeik
manualna klimka

pozdrawiam


Obrazek

Awatar użytkownika
ktm950
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt paź 04, 2011 14:30
Lokalizacja: Kraków/Leżajsk

mieliście taki problem jak się ma włączoną klime to cośbuczy

Post autor: ktm950 » pn maja 21, 2012 18:54

Mi leciutko buczy jak jadę - w ograniczonym zakresie obrotów. W zasadzie to nawet nie wiem, czy można nazwać to buczeniem. Po prostu brzmi inaczej :-)


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

mieliście taki problem jak się ma włączoną klime to cośbuczy

Post autor: grg474 » pn maja 21, 2012 21:23

buczy w kabinie czy w okolicy silnika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
robi1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 21:48
Lokalizacja: Jordanów

mieliście taki problem jak się ma włączoną klime to cośbuczy

Post autor: robi1993 » pn maja 21, 2012 21:31

U mnie takie buczenie było ale w passacie po włączeniu klimy winą był wentylator klimy szczotki się zdarły, na początku raz było raz nie później już cały czas i coraz głośniej


Diagnostyka grupy VAG okolice Rabka Zdrój oraz Myślenice

Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Re: mieliście taki problem jak się ma włączoną klime to cośb

Post autor: szewczi90 » pn maja 21, 2012 23:18

robi1993 pisze:U mnie takie buczenie było ale w passacie po włączeniu klimy winą był wentylator klimy szczotki się zdarły, na początku raz było raz nie później już cały czas i coraz głośniej
i skończyło się na wymianie wiatraka?

kurde ciężko powiedzieć jak to buczy to tak jak by ktoś przez taką trąbkę wyjącą co kibice mają lekko dmuchnął, jutro sprawdze dokładnie pod maską skąd bierze się ten dźwięk,


Obrazek

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

mieliście taki problem jak się ma włączoną klime to cośbuczy

Post autor: seebst » wt maja 22, 2012 19:29

U mnie z kolei jest coś takiego (Bora, climatronic), że na włączonej klimie, na postoju, jak dodam gaz i puszczę, to gdy już zatrzymają się na jałowych, słychać, jakby na ułamek sekundy sprężarka się wyłączała i ponownie załączała. Tak jest za każdym razem na postoju. Widać nawet po obrotach silnika, że delikatnie wskazówka od obrotomierza zadrży, lub np. światła lekko przygasną wskutek obciążenia silnika. W czasie jazdy natomiast takiego zjawiska już nie ma, nawet jak jadę na luzie - przygazuję i puszczę to nic podobnego nie występuje. Co więcej - w menu climatronika, na kanale (tam gdzie pokazuje czy sprężarka działa czy nie i dlaczego - nie pamiętam dokładnie czy to kanał 16 czy 19...) pokazuje właśnie te wartości. Normalnie w czasie pracy klimy jest 0, gdy jak już wspomniałem, przygazuję i puszczę wartość ta się na moment zmieni na inną (też już nie pamiętam, chyba 12, albo 9) i z powrotem jest 0. Tak się dzieje odkąd kupiłem auto, czyli już parę lat. Nic się niepokojącego z tym nie dzieje, ale wolę się zapytać, czy to aby normalne zjawisko jest?



malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

mieliście taki problem jak się ma włączoną klime to cośbuczy

Post autor: malyktos » wt maja 22, 2012 19:36

seebst Kolega ma lagumę 1 generacji i mówi że w lagunie jest coś takiego że jak się szybko wdepnie mocno na gaz (np przy wyprzedzaniu) to sprzęgło elektromagnetyczne na wałku sprężarki rozłącza ją aby odciążyć silnik. Może w inny sposób ale na podobnej zasadzie działa to w Vw.



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

jak mam włączoną klime to coś buczy

Post autor: seebst » śr maja 23, 2012 19:56

malyktos, no może i by się zgadzało, z tym że u mnie jest akurat na odwrót - nie ma co mi odciążać silnika przy puszczaniu gazu. Chciałbym chociaż dowiedzieć się, czy ktoś jeszcze ma podobny objaw jak ja...



Awatar użytkownika
robi1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 21:48
Lokalizacja: Jordanów

Re: mieliście taki problem jak się ma włączoną klime to cośb

Post autor: robi1993 » czw maja 24, 2012 18:47

szewczi90 pisze:
robi1993 pisze:U mnie takie buczenie było ale w passacie po włączeniu klimy winą był wentylator klimy szczotki się zdarły, na początku raz było raz nie później już cały czas i coraz głośniej
i skończyło się na wymianie wiatraka?

kurde ciężko powiedzieć jak to buczy to tak jak by ktoś przez taką trąbkę wyjącą co kibice mają lekko dmuchnął, jutro sprawdze dokładnie pod maską skąd bierze się ten dźwięk,

No niestety skończyło się na wymianie wentylatora ponieważ komutator też był całkiem wyrobiony, zobacz jak wyciągniesz wentylator i rozbierzesz obudowę tam gdzie są szczotki to zobaczysz w jakim są stanie bo idzie je wymienić koszt chyba 15zł tylko robota


Diagnostyka grupy VAG okolice Rabka Zdrój oraz Myślenice

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Re: mieliście taki problem jak się ma włączoną klime to cośb

Post autor: Lampart » czw maja 24, 2012 18:53

malyktos pisze:seebst Kolega ma lagumę 1 generacji i mówi że w lagunie jest coś takiego że jak się szybko wdepnie mocno na gaz (np przy wyprzedzaniu) to sprzęgło elektromagnetyczne na wałku sprężarki rozłącza ją aby odciążyć silnik. Może w inny sposób ale na podobnej zasadzie działa to w Vw.
w VW aby uzyskać pełną moc podczas gwałtownego przyśpieszana następuje odłączenie sprężarki klimatyzacji.


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

jak mam włączoną klime to coś buczy

Post autor: seebst » czw maja 24, 2012 19:48

Lampart pisze:w VW aby uzyskać pełną moc podczas gwałtownego przyśpieszana następuje odłączenie sprężarki klimatyzacji.
Ale jak to się ma do sytuacji, w której na postoju w momencie przygazowania i puszczenia gazu, kiedy już obroty się ustabilizują, następuje na ułamek sekundy odłączenie sprężarki i jej ponowne załączenie?

Nagrałem filmik, jak to się ma do mojego pytania.
Tutaj sytuacja tuż po uruchomieniu silnika, jak zmieniają się wartości. 0 to klima włączona, 5 sprężarka wyłączona z powodu nie pracującego silnika. 12 - nie wiem :D
" onclick="window.open(this.href);return false;
A tutaj już podczas pracującego silnika na postoju w sytuacji gazowania.
" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

jak mam włączoną klime to coś buczy

Post autor: Lampart » czw maja 24, 2012 20:18

czujnik temp zewnętrznej do sprawdzenia- przewody tego czujnika , zwarcie? przebicie na masie?


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

jak mam włączoną klime to coś buczy

Post autor: seebst » czw maja 24, 2012 20:33

Lampart, ale zauważ, że wyświetlacz climatronika w moim przypadku był ustawiony w tryb serwisowy, nie pokazywał tam żadnej temperatury. Po prawej stronie był numer kanału, a po lewej jego wartość. Wszystkie cyferki, jakie się zmieniały to nie była żadna temperatura tylko parametry. Po czym więc stwierdziłeś, że mam czujnik temperatury do wymiany (który notabene działa prawidłowo - pokazuje prawdziwą temperaturę, zarówno na panelu, jak i w MFA czy nawet na vagu po podłączeniu, czy nawet porównując z termometrem domowym)?



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

jak mam włączoną klime to coś buczy

Post autor: szewczi90 » pn cze 18, 2012 23:10

witam, nadal mam ten sam problem, klima chodzi ale czasem coś w niej buczy, nie wiem jak to określić skąd te buczenie dokładnie się wydobywa ale pojawia się, nie jest to ciągłe buczenie np. jade zrzucę na luz przed światłami zabuczy parę sekund i jest git normalnie pracuje,,, wiatraki załaczają sie normalnie jak klimke uruchamiam, jak długo pojeżdzę to chłodnica szumi a tu jakieś buczenie nie wiem miał ktoś coś takiego?


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości