rozładowuje akumulator

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tiax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 04, 2011 23:03

rozładowuje akumulator

Post autor: Tiax » ndz lip 22, 2012 20:12

W skrócie:
- akumulator ma niecałe 5 miesięcy przed wyjazdem na wakacje zostały kluczyki w stacyjce i tak jetta stała 8 dni - aku padł. Został naładowany po 2 dniach znowu nie daje się odpalić. Za pierwszym razem byłem przekonany, że miało to związek z tym, że kluczyki zostały w stacyjce teraz już sam nie wiem gdzie szukać usterki. :banghead:

Może ktoś miał podobne historie w swoim golfiku albo jettcie? Zupełnie nie mam pojęcia co powoduje rozładowanie akumulatora...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

rozładowuje akumulator

Post autor: Qto » ndz lip 22, 2012 20:40

poszukaj podobnych tematów...znajdziesz tam jak sprawdzić co kradnie prąd



Awatar użytkownika
peja2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: sob lut 06, 2010 21:11
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: rozładowuje akumulator

Post autor: peja2000 » ndz lip 22, 2012 20:47

sprawa dziwna, ale najszybciej sprawdzisz czy coś ci nie rozładowuje akumulatora cęgami do poboru prądu, zapinasz na klemę dodatnią lub ujemną, zrobią ci to za darmo w każdym lepszym sklepie z akumulatorami, jeżeli okaże się że jednak coś kradnie prąd to odłączamy radio + audio i po kolei wyciągamy bezpieczniki ze skrzynki bezpieczników i ukaże się gdzie ucieka prąd, jeśli nie ma ubytku to tylko dobre ładowanie aku lub oddanie na gwarancję...


Jadę powoli... Ale przed Tobą :D

Awatar użytkownika
wvgti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: wt cze 03, 2008 15:53
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

rozładowuje akumulator

Post autor: wvgti » wt lip 24, 2012 13:28

No to ja tez mam taki problem tyle ze po 1990r nie moge znalezc opisu skrzynki bezpieczników golf to 1.8 RP fire&ice i doszedłem ze sniedzieje przekaznik numer 1 nigdzie nie moge tajkiego znalezc a to jest chyba glowny ktory wprowadza w skrzynke prad i gdy nim ruszam to raz rozladowuje raz nie. i jak to sprawdzic kiedy bedzie dobrze?! dodam ze sprawdzalem na podlaczonej zaroweczce do klemy tak dojsc najlatwiej grzebiac kablami az w koncu zgasnie.


Moj MK2 Fire&Ice by DIVERS
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2206843#2206843

Tiax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 04, 2011 23:03

rozładowuje akumulator

Post autor: Tiax » pt sie 17, 2012 22:29

dzięki za odpowiedzi, ale było coś nie tak z prostownikiem i po tym jak rozładowało mi akumulator(chyba przez zostawiony kluczyk w stacyjce) nie naładował go praktycznie, no a w sklepie z aku dowiedziałem się, że alternator trochę też za słabo ładuje (chociaż z informacji z tego forum wynika, że jest ok)



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: rozładowuje akumulator

Post autor: enesen » pt sie 17, 2012 23:01

Ojcu rozładowywał aku włącznik oświetlenia bagażnika, ten w klapie, robił gdzieś zwarcie do blachy. Całe szczeście można go zablokować ręcznie.



Tiax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 04, 2011 23:03

Re: rozładowuje akumulator

Post autor: Tiax » sob sie 18, 2012 11:23

enesen pisze:Ojcu rozładowywał aku włącznik oświetlenia bagażnika, ten w klapie, robił gdzieś zwarcie do blachy. Całe szczeście można go zablokować ręcznie.
u mnie w bagażniku akurat lampki się przepaliły to chyba nie ma co rozładowywać :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości