homologacja w lampach przednich

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mihau179
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 12, 2012 00:26

homologacja w lampach przednich

Post autor: mihau179 » sob sie 04, 2012 00:58

Witam, zakupiłem właśnie nowe reflektory hella do mk3 na wzór mk4(dość drogie :D)
Tu mam kilka pytać w związku z tym.
1.) czy legalne będzie jak założe postojówki ledowe kąd świecenia 360 stopni (podaje producent) świecą na biało.
Wyczytałem gdzieś i to samo mówili mi że tylko barwa ma być określona( do 6k) a nie wygląd świecenia, czy to koło, trójkąt, po prostu ma być postojówka dobra.

2.) mógłbym założyć ringi CCFL(barwa biała zimna) do reflektora świeciły by razem ze światłami dziennymi gdzie mam zamontowane pod lampą,
działanie tego opisałbym:
światła dzienne + ringi
włączam postojówki ringi gasną
światła mijania ringi nie świecą

jako że mam światła dzienne to ringi by nie musiały świecić wzraz z mijania.

na koniec bym dodał że nignie nie pisze że traci się homologację jak włóżę światło do reflektora.

trochę chaotycznie to opisałem , liczę na odp. bo sam jestem ciekaw tego, zapewne kilkoro z was ma podobną sytuację



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

homologacja w lampach przednich

Post autor: skaktus » sob sie 04, 2012 15:17

Wszystko co opisałeś to nielegal.

Rozebranie lampy - tracisz zgodnie z prawem homologację :kac:

Dołożenie ringów - pomyliłeś VW z BMW, do tego CCFL kiepsko świecą, w dzień praktycznie tego nie widać

Diodowe postoje są możliwe, ale nielegalne, glina może się doczepić, szczególnie jak świeci się światłem białym zimnym



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

homologacja w lampach przednich

Post autor: daniel.wwe » sob sie 04, 2012 18:20

Co do postojowek diodowych (białych) to gliny chyba się za bardzo nie czepiaja... ja na białych ledach jeżdżę od ładnych kilku lat i nie miałem żadnych problemów z tego powodu.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

mihau179
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 12, 2012 00:26

homologacja w lampach przednich

Post autor: mihau179 » ndz sie 05, 2012 00:57

ale według prawa barwa światła jaka jest dopuszczalna to białe lub żółte, a te ledowe postojówki mają właśnie biały kolor świecenia, a pierwsze słysze by na przedglądzie specjalnie wyciągał żarówki i sprawdzał czy ma homologację patrzą czy jest tylko zgodny kolor. Do tej pory ponad rok jeździłem na 1 postojówce i ani razu miśki mnie nie złapały. :hmm:
np. na allegro można kupić już lampy zmringami i co one nie mają homo, mają a kto to wie czy ja mam założene samemu czy już były takie kupione lampy :D



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

homologacja w lampach przednich

Post autor: skaktus » ndz sie 05, 2012 01:06

Żarówki ledowe nie mają homo więc zgodnie z prawem nie są legalne ;)

A to że 99% ludzi kupuje najtańsze po 2 - 3 zł, o barwie 7 - 10 000 K to co innego - ilość światła z takiego czegoś to 2 - 3 lumeny (żarówka około 40). Sam osobiście posiadam diodowe oświetlenie rejestracji, jednak w kolorze 3500 K i też brak problemów, co innego że jest dużo mocniejsze niż "normalnie" przy żarówce W5W.

Można zakupić również postojówki o niby mocy 1W, prawda jest taka że mają góra po 0,5W mocy, ilość światła to całkiem sporo około 30 lumenów, problemem jest chłodzenie diody, które powoduje "zniebieszczenie" światła i spadek wydajności - taki urok diod.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości