Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: PawełekK » pn sie 06, 2012 18:09

Witam!

Dziś zabrałem się do naprawy zamka w moim golfie w przednich prawych drzwiach. Przyczyną naprawy byłą nie migająca się dioda od centralnego zamka jak i nie świecąca się kopertówka w prawych drzwiach a co za tym idzie brak oświetlenia po otwarciu tych drzwi. Więc wymontowałem zamek i zlokalizowałem zimne luty na płytce. Wszystkie luty poprawiłem i spróbowałem czy zamek działa i działał więc wszystko skręciłem do kupy. Zadowolony sprawdzam po montażu jeszcze raz a tu lipa zamek się nie rygluje a jak już się zamknie to się nie chce otworzyć. Więc otwarłem kluczykiem prawe drzwi i teraz się już normalnie zamykają i otwierają. Ale nie zawsze tak jest, działają poprawnie 7/10 prób co więcej przedtem mogłem kluczykiem w prawych drzwiach tylko otworzyć wszystkie drzwi a teraz mogę nawet zamknąć auto kluczykiem w prawych drzwiach. Nie wiem czy zamek musi się zaadoptować w module komfortu czy co, bo zamek skręciłem tak samo jak był i wszystkie kostki dobrze połączyłem. Aha podłączyłem się pod auto polskim vagiem i klikam na moduł komfortu>sprawdź wyjścia ale nie ma tam wyjść w postaci siłowników od zamków.

Co to będzie? Powiem szczerze, że nie uśmiecha mi się kolejny demontaż boczka i zamka bo i tak nic tam nie na modze.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: skaktus » pn sie 06, 2012 18:31

Ja bym zaczął od podstaw - przewody wchodzące do drzwi, potem to co lutowałeś i jak lutowałeś (masz w tym wprawę).



Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: PawełekK » pn sie 06, 2012 19:52

Luty są na 100% dobre (lutuje od dziecka) bo sprawdzałem miernikiem. Pytanie do użytkowników mk4 czy u was można zamknąć i otworzyć auto kluczykiem w drzwiach przednich prawych?



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: seebst » pn sie 06, 2012 20:00

Można w jednych i w drugich. Mało tego - można także zamknąć i otworzyć auto zamkiem w klapie (Bora)



Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: PawełekK » pn sie 06, 2012 20:10

Przed naprawą dałem rady tylko otworzyć samochód przekręcając kluczyk w prawych drzwiach a jak chciałem zamknąć to zamykały się tylko prawe. Więc naprawa przyniosła pozytywne skutki. Ale nie wiem jeszcze czy moduł komfortu musi zaadoptować zamek. Pamiętam jak kupiłem samochód 5 lat temu to szalały szyby. Po otwarciu samochodu potrafiły się same otwierać i wtedy obiło mi się o uszy, że trzeba je zaadoptować ale i tak samo przeszło. Może i to samo przejdzie.



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: seebst » pn sie 06, 2012 20:35

Nieee, coś nie teges...
Ja również jestem po wymianie zamka, bo mi także świrował, ale po wymianie wszystko wróciło do normy, nic nie adoptowało się - jedynie co to wywaliłem stare błędy, nowe już nie wracały. także na moje oko to w dalszym ciągu masz problem z tym zamkiem jeśli stwierdzasz jakieś niedogodności.



Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: PawełekK » pn sie 06, 2012 20:59

Vag widzi błędy 928 i 929.

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód - F220 nieprawidłowy sygnał
929 Siłownik zamka centralnego prawy przód - F221 nieprawidłowy sygnał

Czy to jednak te %&*$#% mikrostyki w obu drzwiach?Obrazek



Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: PawełekK » pn sie 06, 2012 21:22

Czy symbol F220 i F221 to symbol mikrostyku? Jeśli tak to który to mikrostyk?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: zikr6 » pn sie 06, 2012 22:07

A czy dobrze poskładałeś części mechaniczne zamka chodzi mi o tryby które widać na Twoim zdjęciu.Kiedyś rozbierałem zamek i źle złożyłem te tryby i wogóle nie zamykał.



Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: PawełekK » pn sie 06, 2012 22:26

Ale co tam idzie źle złożyć? Przecież za zamknięcie podawany jest impuls a na zamknięcie również impuls. A te małe mikrostyki przy tym ze sprężyną odpowiadają za to żeby moduł wiedział że zamek jest zaryglowany. A te dwa przy tym okrągłym to od zamka (kluczyka). Tak mi się wydaje.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: psilos1 » wt sie 07, 2012 00:39

Witam,o mikrostykach istnieje dość obszerny temat :http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=122053.Jak sugerował kolega @skaktus sprawdz dokładnie przelotki miedzy drzwiami a budą .



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: seebst » wt sie 07, 2012 08:09

Oprócz tych czterech mikrusów masz jeszcze piąty, do którego idą właśnie te dwa przewody: czerwony i niebieski w drugiej części obudowy - tego sprawdzałeś?



Awatar użytkownika
PawełekK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 22:06
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: PawełekK » wt sie 07, 2012 14:00

Błąd 928 został pokonany (zimne luty, lewe drzwi). Dioda już miga. Seebst ten styk zewnętrzny jest dobry bo zaświeca się kopertówka jak i oświetlenie wewnątrz. Małe pytanko: Kiedy ta dioda powinna migać? Kiedy są wszystkie drzwi zaryglowane? Bo u mnie przy zepsutym odryglowanym zamku prawych drzwi i zamknięciu pozostałych dioda miga a na chłopski rozum nie powinna bo jedne drzwi nie są zamknięte. Robiłem rozeznanie czy chociaż silniczek obraca się w zamku ale milczy. Muszę chcąc nie chcąc rozebrać jeszcze raz prawe drzwi i pomierzyć. Może silniczek kopnął w kalendarz.

Przy okazji odkryłem funkcję centralnego zamka. Jak przekręcam kluczyk w drzwiach żeby otworzyć i przyczymam to otwierają się szyby. Działa to też w odwrotną stronę.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Mikrostyki, zimne luty - problem po naprawie

Post autor: psilos1 » wt sie 07, 2012 14:29

PawełekK pisze:Małe pytanko: Kiedy ta dioda powinna migać ?
Dioda w drzwiach powinna migać tylko przy zamkniętych zamkach .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości