który sterownik centralnego zamka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

power3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr paź 19, 2011 19:34
Lokalizacja: staszów

który sterownik centralnego zamka

Post autor: power3 » pn sie 20, 2012 21:31

Znalazłem kilka ofert ze sterownikami centralnego zamka i teraz nie wiem który wybrać
1. bloker 64 cena 115 http://allegro.pl/ster-zam-volkswagen-v ... 93981.html" onclick="window.open(this.href);return false; cena 115
2. BX20 cena 60 http://allegro.pl/sterownik-zamka-scyzo ... 41298.html" onclick="window.open(this.href);return false;
3. karmax cena 95 http://allegro.pl/sterownik-zamka-vw-bo ... 32075.html" onclick="window.open(this.href);return false;
4. bloker 60 cena 75 http://allegro.pl/sterownik-zamka-scyzo ... 99234.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ma ktoś może któryś z tych zestawów.
Rozbieżność cenowa jest dosyć duża więc który zestaw wybrać żeby specjalnie nie przepłacać.
W 1 zestawie dają kluczyk wyglądający jak orginał, w 3 wyglądający jak najnowszych modelach aut.



Awatar użytkownika
Łukasz86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 14:06
Lokalizacja: zach pom

który sterownik centralnego zamka

Post autor: Łukasz86 » pn sie 20, 2012 22:02

Mam coś takiego zamontowanego u siebie w Gofrze i działa bez zarzutów :bigok:
http://allegro.pl/sterownik-zamka-bagaz ... 09130.html



Awatar użytkownika
BaotianeQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 10, 2011 20:24
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

który sterownik centralnego zamka

Post autor: BaotianeQ » pn sie 20, 2012 22:41

Ja powiem tak montowałem już nie raz firmy carprotect sterowniki zamka i nie mogę powiedzieć złego słowa na nie. Jedyna wada są przewody bo są grube ale w środku jest kilka drucików ale to już jest standard we wszystkich. Czyli ja jestem za Carprotect bx20. A scyzoryk nigdy nie będzie idealny jak oryginał. Te chińskie są dużo lżejsze od oryginalnego ale z daleka to samo. Sam nawet mam Carprotecta u siebie :D



Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

który sterownik centralnego zamka

Post autor: kornata_m » wt sie 21, 2012 08:25

Ja u siebie mam zamontowany taki:
http://allegro.pl/ster-zamka-kluczyk-vw ... 45565.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jest zły, działa dobrze nie mam z nim problemów, kluczyki są takie że nic się nie obija i tu może taki mały minus przy moim montażu kluczyki mają zasięg około 200!!! metrów- może być to problem przy dzieciach jak się zaczną bawić guzikami. Domyka szyby i szyberdach. Jedyne co mnie denerwuje to to, że nie można tak jak w oryginalnych sterownikach otworzyć szyb z kluczyka tylko trochę tzn trzymasz chwilę i uchylają się. Mi akurat ta funkcja bardzo by się przydała. Nie wiem jak Tobie.
Tutaj masz taki sterownik który pracuje jak oryginalny:
http://allegro.pl/sterownik-zamka-orgin ... 64110.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Z tego co pamiętam to to konto na allegro jest dość długo i wystawiają dużo elektroniki, ale i tak nie bardzo chce mi się wierzyć że obudowy kluczyków są oryginalne trzeba by je zobaczyć na żywo.
P.s. Nie mam nic wspólnego z tym sprzedawcą....



power3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr paź 19, 2011 19:34
Lokalizacja: staszów

który sterownik centralnego zamka

Post autor: power3 » pn sie 27, 2012 20:31

Kupiłem sterownik bx20 noxon do mojego golfa 99r domykanie szyb ma z kluczyka ale mam teraz problem.
Postępując z tą porada http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=271803" onclick="window.open(this.href);return false;
odnalazlem kabel żółto-niebieski- odpowiadający za zamykanie- próbówka zaswieca sie podczas zamykania jest ok,
natomiast zielono-czerwony - odpowiadający za otwieranie - gdy dotknę próbówką coś tam pyka ale nic sie nie otwiera, podłanczam miernik napięcie ok 12V cały czas i gdy naciskam blokade drzwi zamknij/otworz napięcie na kablu ani nie znika ani sie nie zmienia.
Czy za otwieranie napewno odpowiada kabel zielono- czerwony ?



dexter23pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt gru 22, 2009 18:17
Lokalizacja: katowice

który sterownik centralnego zamka

Post autor: dexter23pl » pn sie 27, 2012 22:19

zakładałem nie dawno sterownik centralnego zamka go golf 4 i z tego co pamiętam to
zamykanie i otwieranie było na żółto zielony i żółto niebieskim chyba przewodzie.
ja się wpiołem w przewody zaraz przed kostką co jest podłanczana do sterownika zamka silnika szyby w drzwiach kierowcy.
przeciągłem tylko przewód cienki dwużyłowy przez gumę łącząca nadwozie z drzwiami.



power3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr paź 19, 2011 19:34
Lokalizacja: staszów

który sterownik centralnego zamka

Post autor: power3 » wt sie 28, 2012 20:58

Dzis udało mi się zauważyć ciekawą rzecz. W moim aucie był już chyba centalny z pilota ponieważ na wtyczce do sterownika zamka silnika szyby- podpięte są czerwonymi wtyczkami dwa przewody biały do żółto-niebieskiego i biało czarny do żółto zielonego. Oba kable są ucięte po 10cm. Gdy zamykam przyciskiem z drzwi zamki to na przewodzie białym nie ma napięcia. Tak jak ma to miesce w z przewodem nieb-zółtym w przewodzie z instrukcji montazu z linka powyżej. Natomiast gdy dotknę przewodu biało czarnego zamki sie odryglowuja al napiecia nie ma zadnego na tym przewodzie.- Czy tak ma być?.

Trapi mnie jeszcze jedna rzecz w instukcji jest napisane: "kodowanie nowych pilotów - Otworz zaslepke nacisnij przycisk i trzymaj po potwierdzeniu swiatlami nacisnij przycisk na pilocie nastepnie wkoduj reszte pilotow. Piloty ktore nie byly jednoczesnie wkodowane przestana pracować"

1. Czy bez kodowania (na razie) pilotow po podlaczeniu sterownika bede mogł najpierw sprawdzic pilotem czy wszystko dziala.
2. Czy jesli nie podłącze kierunków pioloty sie zakodują i skąd mam wiedziec ile mam trzymac ten przycisk zeby zakodowac piloty.



Awatar użytkownika
Łukasz86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 14:06
Lokalizacja: zach pom

który sterownik centralnego zamka

Post autor: Łukasz86 » śr sie 29, 2012 07:05

power3, piloty są zakodowane tylko jest procedura w razie W, na przewodach nie będziesz miał żadnego napięcia bo w MK4 centralny sterowany jest za pomocą masy,także próbnik żabka do masy i patrzysz po kolei kolory który zamyka a który otwiera .ok

pozdro :bigok:



Awatar użytkownika
Patrick_L
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn lip 19, 2010 08:45
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

który sterownik centralnego zamka

Post autor: Patrick_L » śr sie 29, 2012 11:02

Pozwolisz, że podepnę się pod Twój temat.
Jestem na etapie poszukiwań sterownika do centralnego zamka do golfa Mk 4 z 97r. Posiadam moduł komfort po przytrzymaniu kluczyka w drzwiach szyby się zasuwają. Warunkiem sterownika jest kluczyk (scyzoryk) dodatkowo chciałbym funkcję domykania szyb po zamknięciu z pilota, i drugą odsuwania szyb tak długo jak się przytrzyma dany guzik. Znalazłem dwie aukcje i moje pytanie czy obydwie bedą spełniały te funkcję?
1) http://allegro.pl/vw-passat-b5-golf-4-s ... 03992.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2) http://allegro.pl/sterownik-zamka-orgin ... 82565.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Kamil


Patrick L...

power3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr paź 19, 2011 19:34
Lokalizacja: staszów

który sterownik centralnego zamka

Post autor: power3 » śr sie 29, 2012 21:00

Podłączyłem dzis sterownik u mnie za otwieranie odpowiadał czerwono-zielony przewód. Reszte połączyłem zgodnie z instukcją forum za wyjątkiem przewodów od kierunków ale to jutro i wszystko działa.

Do kolegi Patrick_L mam ten sam moduł komfortu - kluczykiem mozna domknąć otworzyć szyby. Zakupiony i zamontowany sterownik posiada funkcję domykania szyb z pilota ale raczej nie ma funkcji otwierania. Wnioskuje to po tym ze do domykania służy u mnie dodatkowy przewód który dopinam do przewodu odpowiadającego za zamykanie auta. Więc do otwierania powinien zapewne isc drugi podłanczany do d przewodu odpowiadającego za otwieranie- w moim sterowniku czegoś takiego nie ma :-( szyby moge tylko domknąć.

Sterowniki z linków pewnie mają te funkcje skoro tak pisze. Moge tylko dodać ze scyzoryk w pierwszej aukcji wyglada identycznie jak moj i orginal vw (za wyjątkiem 2 srubek w dolnej czesci i loga ktore troche tandeta zalatuje. Ale jakosc pilota jest ok.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

który sterownik centralnego zamka

Post autor: Mavrick » czw sie 30, 2012 09:51

Nie lepiej bylo w tej cenie zakupic sterownik z alarmem?:D



Awatar użytkownika
Patrick_L
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn lip 19, 2010 08:45
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

który sterownik centralnego zamka

Post autor: Patrick_L » czw sie 30, 2012 11:40

w sumie może i masz rację w tej cenie bądz podobnej można coś kupic. Tylko wtedy nie bede miał otwierania szyb z pilota. bo nie widziałem wraz z alarmem tej funkcji. Jaki zestaw byście proponowali?


Patrick L...

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

który sterownik centralnego zamka

Post autor: skaktus » czw sie 30, 2012 12:33

99,99% ptoduktów z allegro to to samo w innych obudowach lub z lekkimi zmianami. Montowałem kilkanaście zamków centralnych i kilka alarmów. Różnice to najczęściej inna firma (Stig itd) a wnętrze lekko zmodyfikowane, ale procki, 99 % schematu itp to to samo. Prędzej patrz na funkcje i gwarancje niż cenę i firmę. No chyba że bierzesz coś z wysokiej półki.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

który sterownik centralnego zamka

Post autor: Mavrick » czw sie 30, 2012 19:49

Patrick_L pisze:Tylko wtedy nie bede miał otwierania szyb z pilota.
Otwierania moze i nie bedziesz mial ale domykanie zapewne tak:).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości