Problem z zasilaniem w kabinie Golf IV

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Problem z zasilaniem w kabinie Golf IV

Post autor: tomcio-91 » czw sie 23, 2012 12:14

Witam
Mam taki problem w moim Golfie IV.
Mianowicie chodzi o to że nieraz niema zasilania do lampek(oświetlenia) w kabinie, np jade samochodem lamki świecą, gdy zaparkuje i wyłącze silnik lamki również świecą i po jakimś czasie gasną i potem z a nic niemożna ich spowrotem zapalić, nic niepomaga ponowne odpalenie samochodu, dopiero po jakimś czasie coś się odblokowuje i lamki znowu zaczynają świecić same dodam że to dzieje się raz kiedyś.
Podobnie mam z elektrycznymi przednimi szybami, nieraz po wyłączeniu silnika szyby można zamknąć bez zapłonu, a bardzo często robi się tak że jak wyłącze silnik i chce zamknąć szyby to niedarady :(.
A i mam jescze do was pytanie czy lamka w schowku(oczywiście po otwarciu kalpy schowka) powinna zapalać się tylko wtedy kiedy jest zaplon w samochodzie ? Bo umnie tak właśnie jest lamka się zapala tylko wtedy kiedy samochud jest na zapłonie, lub kiedy jest uruchomiony, a gdy silnik jest wyłączony to lamka nie świeci :(
Wie może ktoś co może być przyczyną tych problemów ??
Z góry dzięki za pomoc :)


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Problem z zasilaniem w kabinie Golf IV

Post autor: Aligator30 » czw sie 23, 2012 12:59

Zapewne uszkodzony przekaźnik NEC EN2N9 w module komfortu odpowiada za oświetlenie wewnętrzne



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Problem z zasilaniem w kabinie Golf IV

Post autor: iigAlisArr » czw sie 23, 2012 13:01

1. Oświetlenie wnętrza to prawdopodobnie mikrostyki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;.
2. Szyby możesz "ruszać" po wyłączeniu zapłonu przez jakiś czas (minuta ?) LUB dopóki nie otworzysz drzwi.
3. Schowek oświetlany jest tylko po zapłonie.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Problem z zasilaniem w kabinie Golf IV

Post autor: tomcio-91 » czw sie 23, 2012 14:12

iigAlisArr
1. To napewno nie jest mikrostyk, gdyż niedawno wymieniałem cały zamek :) i lamka w dzwiach działa poprawnie cos jest uwalone z lampkami w podsufitce.
2. z tymi szybami to jest różnie ;p nieraz po wyłaczeniu sinlika moge zamykac i otwierac szyby przez 1-2min a nieraz to nawet po 5 minutach się otwieraja i zamykaja :), ale często jest tak że odrazu po wylaczeniu zaplonu nie ma możliwośc otwierania ani zamykania szyb.
3. OK przynajmniej jedno dziala poprawnie ;d


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Problem z zasilaniem w kabinie Golf IV

Post autor: Waqa » czw sie 23, 2012 15:12

iigAlisArr pisze:1. Oświetlenie wnętrza to prawdopodobnie mikrostyki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;.
2. Szyby możesz "ruszać" po wyłączeniu zapłonu przez jakiś czas (minuta ?) LUB dopóki nie otworzysz drzwi.
3. Schowek oświetlany jest tylko po zapłonie.
to wszystkiego sie zgodzę z wyjątkiem 3 punktu. lampka powinna się świecić nawet bez zaplonu pod warunkiem ze masz włączone światła, ba nawet z zaplonem nie bedzie świecić bez świateł.



tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Problem z zasilaniem w kabinie Golf IV

Post autor: tomcio-91 » czw sie 23, 2012 20:25

Jeżeli chodzi o punkt pierwszy to napewno nie są mikrostyki, gdyż jak pisałem w temacie światło w kabinie raz działa a raz nie np. jade smochodem parkuje nie otwieram drzwi zapalam lampke i lamka się świeci odpalam śilnik przejade 2km parkuje ponownie i lampka się już nie pali, albo podczas jazdy raz dla testów zapalilem paliła się przez jakiś czas a potem sama gaśnie pomimo że guzik jest wćiśnięty.
Dzisiaj troche pomierzyłem miernikiem i dowiedziałem się że gdy taka sytuacja się dzieje to w karzdej lampce nie ma napięcia nawet w tej w bagażniku. Wydaje mi się że to może być coś w skrzynce z bezpiecznikami, jakoś lużny kabel, przyjrze się temu blizej jutro :) i dam znać co i jak :)
A jezeli chodzi o punkt 3 to lamka w schowku zapala mi się tylko i wyłącznie na zapłonie, gdy są włączone same światła to lampka nie świeci, musi być zapłon (i dlatego was pytam czy to tak ma być, bo jeżeli nie to może ktoś z was wie gdzie moge szukać usterki ??)


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Problem z zasilaniem w kabinie Golf IV

Post autor: radzio01 » czw sie 23, 2012 20:28

U mnie w mk4 szyby działają dopóki po wyjęciu kluczyka za stacyjki nie otworzę drzwi kierowcy.



tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Problem z zasilaniem w kabinie Golf IV

Post autor: tomcio-91 » czw sie 23, 2012 20:36

radzio01
dzieki za info jutro sprawdze to :) bo ja raczej zawsze drazu wyciagam kluczyk ze stacyjki ;p i moze dlatego mam te problemy :)


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z zasilaniem w kabinie Golf IV

Post autor: Qto » czw sie 23, 2012 21:06

Waqa pisze:ba nawet z zaplonem nie bedzie świecić bez świateł.
chcesz się założyć :chytry:
tomcio-91, przy takich problemach warto jest podać rocznik auta...pierwsze roczniki miały oświetlenie schowka "po światłach"... a od maja 99 po zapłonie



tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Problem z zasilaniem w kabinie Golf IV

Post autor: tomcio-91 » czw sie 23, 2012 21:19

Qto
Aż tak to ja się na golfikach nieznam ;d, swojego mam dopiero od roku i probuje na tym formu czegos o nim sie dowiedzieć :)
Mój golf pochodzi z 1999r. TDI 1.9


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 48 gości