Nie gaśnie podświetlenie zegarów

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gelorad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 25, 2008 13:51
Lokalizacja: Lublin

Nie gaśnie podświetlenie zegarów

Post autor: gelorad » czw wrz 06, 2012 11:48

Cześć, po wyłączeniu auta nie gaśnie najprawdopodobniej JEDNA dioda z podświetlenia obrotomierza. Jest to bardzo słabe świecenie i zauważyłem dopiero niedawno jak padła latarnia przy parkingu, a parkowałem auto w nocy. Pozostałe diody chyba gasną, bo na liczniku widać dokładnie że to jest punktowe świecenie na obrotomierzu w okolicy 20-30. Może tylko mi się wydaje, że świeci jedna? Zdjęcia pożyczone z sieci.

Obrazek

Na poniższym zdjęciu zanaczyłem tą konkretną diodę. Cyfry w pozostałej część deski MINIMALNIE jaśniejsze, ale wygląda to jakby przechodziła pod spodem poświata z tej jednej diody, bo słabnie im bliżej prędkościomierza.

Obrazek

Nie pomaga wyłączenie wszystkiego i zamknięcie samochodu. Jedynie odłączenie akumulatora jest skuteczne. Ewidentnie gdzieś jest przepływ prądu ale gdzie szukać zwarcia? Na płycie zegarów, czy w kabelkach?



Awatar użytkownika
achamerski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw paź 21, 2004 15:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nie gaśnie podświetlenie zegarów

Post autor: achamerski » pt wrz 07, 2012 06:50

Problem moze byc tylko w liczniku. Jakby był w kabelkach to na innych diodach tez by to wystepowało. Tam wszystkie diody są połączone po 3 szeregowo i w każdym szeregu coś takiego by wystepowało. Czy te diody były wymieniane, czy są jeszcze fabryczne?


LEDy do każdego auta/ŚWIATŁA DZIENNE/indywidualne projekty/RABATY dla forumowiczów.
Zapraszam do mojego wątku w dziale GIEŁDA

Obrazek

gelorad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 25, 2008 13:51
Lokalizacja: Lublin

Nie gaśnie podświetlenie zegarów

Post autor: gelorad » śr wrz 12, 2012 11:17

Fabryczne.
Faktycznie cały lewy szereg jest jaśniejszy i możliwe, że palą się trzy diody a nie tyklko ta górna, ale górna jest najjaśniejsza. Cały czas mówimy i lekkim świeceniu widocznym tylko w nocy, takie "ledwo, ledwo".

Zauważyłem jeszcze coś.
1. Kiedy światła sa włączone ten lewy szereg nie jest tak jasny jak pozostałe diody w desce.
2. Po wyłączeniu i wyjęciu kluczyków szereg gaśnie po kilku sekundach, potem znowu się zapala na kilka i znowu gaśnie,...



Awatar użytkownika
achamerski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw paź 21, 2004 15:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Nie gaśnie podświetlenie zegarów

Post autor: achamerski » śr wrz 12, 2012 11:48

Przypuszczam, ze jedna z diodek może być uszkodzona albo jakieś zimne luty w tym szeregu z rezystorem. Trzeba przelutowac i ostatecznie jak nic nie pomoze zmienic diody LED.


LEDy do każdego auta/ŚWIATŁA DZIENNE/indywidualne projekty/RABATY dla forumowiczów.
Zapraszam do mojego wątku w dziale GIEŁDA

Obrazek

gelorad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 25, 2008 13:51
Lokalizacja: Lublin

Nie gaśnie podświetlenie zegarów

Post autor: gelorad » śr wrz 12, 2012 14:17

Czyli rozkręcanie zegara. Ok dzięki.
Zobaczymy co to da.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości