Nie działa obrotomierz po swapie na ABF

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Nie działa obrotomierz po swapie na ABF

Post autor: killah » pn kwie 08, 2013 21:29

Witam

Zacznę od poczatku. Został wstawiony silnik ABF. Poprzednio siedział w golfie 2 to w celu działania obrotomierza został pociągnięty DODATKOWY kabel do licznika z cewki. Nie było nic cięte ale nie dam sobie ręki uciąć że żaden kabel się przy swapie nie złamał. Żeby obrotek działał w mk3 to sygnał musi iść z ECU z pinu 22. No ale nie działa to.

Pytanie mam takie czy coś jeszcze musi prażyć by ten sygnał z ecu szedł do licznika?

Czy kabel wzbudzający alternatora ma tutaj znaczenie? Jeśli tak to gdzie on powinien iść? Może obiorę ten trop? Sprawdzałem przy kostce alternatora to pojawia się na nim +14v po właczenie silnika

Czy jest jeszcze coś co może być winne temu że obrotek nie działa? Czy któreś kable z cewki powinienem sprawdzić?

Dzięki z góry za wszelakie podpowiedzi. Sprawdzę na pewno wszystko


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Nie działa obrotomierz po swapie na ABF

Post autor: killah » śr kwie 10, 2013 20:11

Witam

zrobiłem kilka testów.

Podłączyłem obrotek na krótko do dziurki numer 1 na cewce zapłonowej. Obroty są ale licznik skacze jak głupi. Najpierw pokazuje normalnie a po chwili podskakuje o 200 i wraca. Silnik w tym czasie pracuje normalnie - nie podskakują mu obroty

Podłączyłem na krótko pod pin 22 komputera ABF - zero reakcji. Na kablu jest napięcie bo mierzyłem miernikiem. Nie rozumiem czemu na krótko też nie działa.

A tutaj filmik jak działa licznik po podłączeniu do cewki:

" onclick="window.open(this.href);return false;

///////

Mam jeszcze takie przemyślenie że skoro na pinie 22 jest napięcie a ja przy liczniku odizolowałem kabel od obrotka i tam podłączyłem sygnał od cewki to w zasadzie zmostkowałem 22 z cewką i może przez to licznik dostawał aizheimera?


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Nie działa obrotomierz po swapie na ABF

Post autor: killah » pn kwie 15, 2013 13:21

witam,

wymiana komputera rozwiązała problem. Temat uważam za zamknięty.

Na przyszłość dla tych swapujących do Mk2 silniki z mk3. Jak będziecie podawać sygnał z cewki na obrotomierz to odetnijcie sygnał z ecu do obrotka. Inaczej komputer się uszkodzi i nie będzie podawał sygnału na obrotek jakby kiedyś silnik wracał do mk3 :)


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

nahum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn gru 09, 2013 02:15

Re: Nie działa obrotomierz po swapie na ABF

Post autor: nahum » ndz sie 07, 2016 15:21

Witam, mam ten sam problem dlatego napiszę tutaj. Po swapie abfa do mk1 cabrio nie działa obrotościomierz. Podpinałem jak kolega wyżej i nie działa. Podpiąłem kabel z cewki (pinu pod klapką) do pinu D26 w skrzynce i nic. Próbowałem też podpiąć na krótko kabel z cewki do licznika (wejście 5 przewód czarno-czerwony) i wskazówka ani drgnie. Przed swapem licznik działał. Może być że jest uszkodzony skoro nawet podłączony na krótko nie wstaje?
I co zrobić z przewodami z komputera odpowiadajacymi w abfie za licznik, luzem zostawić?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości