Dziwne działanie siłownika w klapie Variant (przeróbka)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Dziwne działanie siłownika w klapie Variant (przeróbka)

Post autor: Skrzak » pt lip 12, 2013 22:52

Witam.
Od kiedy nabyłem mojego MK4 Varianta, 2002, otwieranie klapy bagażnika działało tylko kluczykiem. Przycisk od spodu nie działał. Nie wiem czy sam przycisk jest walnięty czy siłownik. W każdym razie dziś ściągnąłem tapicerkę i zobaczyłem że coś jest namieszane. brązowy przewód idący do przyłączki od siłownika jest jak był ale czerwony jest całkiem odcięty. Za to jest dorobiony jakiś przewód w miejsce tego czerwonego tylko nie wiem do czego. Jak to tylko zobaczyłem to pomyślałem, że ktoś sobie dorobił w kabinie przycisk do otwierania klapy ale nigdzie takiego nie znalazłem. Na zdjęciach jest stan po zdjęciu tapicerki. Po zrobieniu fotek odciąłem tą przeróbkę i podłączyłem spowrotem tak jak myślę, że było pierwotnie no ale też siłownik ani drgnie od przycisku w klapie ani od trzeciego przycisku pilota. Siłownik nie wygląda na jakiś zepsuty ani zużyty, wygląda jak nowy. Co o tym myślicie?

Obrazek

Obrazek

Oczywiście złączka wyjęta z siłownika chwilowo, poza tym na drugiej focie widać dokąd idzie gruby czerwony przewód, do jakiegoś złącza, gdzie cośinnego chyba powinno wchodzić.
Ostatnio zmieniony śr lip 17, 2013 08:15 przez Skrzak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
luki3485
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:47
Lokalizacja: Malbork

Nie działa siłownik w klapie Variant, jakaś przeróbka jest

Post autor: luki3485 » sob lip 13, 2013 09:01

Sprawdz może jeszcze kable w przelotce między klapą a dachem tam lubią pękać kable.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: Nie działa siłownik w klapie Variant, jakaś przeróbka je

Post autor: Skrzak » pn lip 15, 2013 16:54

luki3485 pisze:Sprawdz może jeszcze kable w przelotce między klapą a dachem tam lubią pękać kable.
No właśnie ta modyfikacja była chyba z tego powodu robiona. Rozebrałem siłownik i wyczyściłem ale się okazało, że silniczek padł. Kupiłem nowy siłownik w ASO za 115pln, podłączyłem tak jak sądziłem, że powinno być i nie działało. Wtedy podłączyłem tak jak na zdjęciach i działa ale jakoś dziwnie - jak otwieram centralny z pilota to klapa się odblokowuje i można otworzyć ją recznie klamką. Czasem jednak też otwiera się (odskakuje). Najgorsze jednak jest to, że jak klamką otwieram to siłownik nie odskakuje i trzeba przed trzaśnięciem klapą zamknąć centralny z pilota, żeby klapa się zamknęła. Trzeci przycisk pilota nie działa na klapę. Teraz się zastanawiam, czy gruby czerwony przewód na zdjęciu jest podłączony od czapy, od jakiejś innej funkcji centralnego czy jest dobry tylko vag'iem coś przestawić.

Czy to możliwe, że mikrostyk w klamce jest walnięty i czasem się nie rozwiera?

Podejżewam mikrostyk lub przetarte przewody. Wczoraj przy otwartej klapie siłownik pracował sam z siebie w tą i spowrotem i padł. 115 pln w plecy. Wymienię instalację w klapie. A kto wie czy można silniczek zregenerować? Bez sensu wydawać kasę na następny...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 50 gości