VW Bora zamek, mikrostyk.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

VW Bora zamek, mikrostyk.

Post autor: Tomos15 » pn wrz 09, 2013 15:00

Witam, przewertowałem już wiele stron i postów odnośnie zamka i mikrostyku ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Otóż tak jak w większości przypadków nie mam oświetlenia wnętrza, podświetlenia drzwi, piszczka i kontrolki przy otwartych drzwiach. Wymontowałem zewnętrzny mikrostyk, poprawiłem luty i chciałem sprawdzić czy mikrostyk zewnętrzny będzie działał zanim zamontuję nowy. O dziwo klikając ręcznie tym mikrostykiem nic się nie zmienia - jak podświetlenia i innych rzeczy nie było tak nie ma. Jakieś pomysły dlaczego nie reaguje? Pozdro


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

VW Bora zamek, mikrostyk.

Post autor: grg474 » pn wrz 09, 2013 18:33

1. śrubokrętem zewrzyj te styki - jeśli podświetlenie się pojawi itd to wina mikrostyku - do wymiany
2. jeśli jednak nie będzie się zapalać - poszukaj diody - zgrubienia na kablach pomiędzy silniczkiem szyby a zamkiem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

VW Bora zamek, mikrostyk.

Post autor: artur_n » pn wrz 09, 2013 18:42

Jeśli powyższe zawiedzie to do sprawdzenia kable między budą i drzwiami.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

VW Bora zamek, mikrostyk.

Post autor: Tomos15 » pn wrz 09, 2013 19:42

Dioda odpada, bo takowej nie ma. Co dziwne, jak zamykam auto z pilota to każde drzwi się zamykają, a bolec w zamku, który trzymam w ręce ani drgnie. Nie ma też ryglowania, a przed wyjęciem i rozebraniem zamka zamek ryglował ale nie wykrywał otwartych drzwi.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

VW Bora zamek, mikrostyk.

Post autor: Sztomel » wt wrz 10, 2013 06:57

Tomos15 pisze:Dioda odpada, bo takowej nie ma.
Jest wpięta w lampkę dolną drzwi tzw. "kopertówkę"
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

VW Bora zamek, mikrostyk.

Post autor: Tomos15 » wt wrz 10, 2013 15:06

Jest ok, przewodzi prąd. Podmieniłem inny zamek używany z golfa iv i niestety też ani drgnie. Nie mam pojęcia o co chodzi. Kabli tam nie sprawdzałem ale jutro ma się pojawić elektryk i zobaczyć co się dzieje.

Edit
Problem rozwiązany - nowy zamek + nowy mikrostyk + reset przekaźnika. Nie wiem którego bo nie było mnie przy naprawie.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

VW Bora zamek, mikrostyk.

Post autor: Tomos15 » pn wrz 23, 2013 10:02

Witam ponownie. Problem powraca niestety. Zamek wymieniony na używkę, mikrostyk wymieniony na nowy, ale nie zaglądałem do lutów. Do rzeczy - raz działa, raz nie działa. Gdy nie działa muszę wcisnąć ponownie na pilocie "otwórz" lub na panelu na drzwiach i wtedy zadziała. Myślicie że to te zimne luty?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

VW Bora zamek, mikrostyk.

Post autor: jameess » wt wrz 24, 2013 11:45

A rozbierałeś cały zamek ?. Sprawdziłeś płytkę pod kątem zimnych lutów itp? Ja za pierwszym razem nie sprawdziłem bo myślałem że to tylko zew mikrostyk i musiałem zamek wybebeszać jeszcze raz. Najlepiej dobra lupa i obejrzeć luty na płytce.



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

VW Bora zamek, mikrostyk.

Post autor: Tomos15 » wt wrz 24, 2013 15:24

No właśnie nie rozbierałem bo mi się nie chciało. Swój stary rozbierałem ale on już był całkowicie dętka, no ale jak zacznie bardziej nie działać niż działać to sprawdzę te luty. Jak nie będzie działać to się wkurzę i kupię nówkę na alle. :banghead:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

VW Bora zamek, mikrostyk.

Post autor: jameess » wt wrz 24, 2013 15:29

Nówkę chińską z allegro można sobie wsadzić w du....pe. Już to przerabiałem, działała max 3 miesiące. Po poprawieniu lutów w starym zamku i wymianie częśći zew mikrostyka już rok bez problemów



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości