Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz?

Post autor: Skrzak » czw wrz 12, 2013 14:01

Obrazek
Ten biały wtyk na zdjęciu to wtyk od zdemontowanego przed momentem gniazda zapalniczki po lewej stronie w bagażniku variant mk4. Gdzie taki wtyk dostanę? Szukałem na allegro ale nawet nie wiem jak to nazwać. Najlepiej to w ogóle gdyby były takie gotowe rozgałęziacze czyli 1xżeński wtyk i 2x męski. Chcę sobie dołożyć gniazdo w popielniczce w środkowej konsoli i szukam części.

Przy okazji na zdjęciu widać wolny ten czarny wtyk, do niczego nie podłączony. Od czego może być? Dziś go dopiero odkryłem i pomyślałem, że mógłby mi posłużyć do podłączenia otwierania klapy trzecim przyciskiem pilota (pin 30 w komforcie->siłownik el. klamki klapy variant). Nie musiałbym ciągnąć nic prze całą budę bo z tego miejsca przez słupek to łatwe.



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Re: Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz

Post autor: artur_n » czw wrz 12, 2013 14:04

Wolny czarny pin to najprawdopodobniej od światła w bagażniku


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz?

Post autor: Qto » czw wrz 12, 2013 14:05

samą wtyczkę na alle ciężko znaleźć... szukaj albo osób co handlują samymi wtyczkami (są tacy na alle) albo całych aut na część i dzwoń z zapytaniem o daną wtyczkę. Są jeszcze szroty... Druga wtyczka jest do lampki oświetlenia bagażnika



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz?

Post autor: grg474 » czw wrz 12, 2013 16:15

Skrzak, da adres na pw to ci taki wtyk wyślę z kawałkiem kabli

co do elektrycznej klapy variant to wieczorem coś pokażę - no to pokazuję
otwieranie klapy od wewnątrz w wersji variant moduł 1C0

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

otwieranie działa na tej samej zasadzie co kontrola wnętrza a więc można ją otworzyć tylko wtedy jak są uchylone drzwi kierowcy - wtedy też włączniki są podswietlone


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz?

Post autor: Skrzak » czw wrz 12, 2013 20:08

No nie! Zaje.iste. Kurde teraz znowu będę ślęczał przez pół roku i myślał jak to zrobić ;p
Rozumiem, że pierwszy z lewej to coś z kontrolą wnętrza? A aux do czego? Acha no i jak to jest rozwiązane, bo we vawiancie samo naciśnięcie klamki nie odryglowuje całkiem klapy, trzeba jeszcze ręką klapę podnieść. Może we variancie też da się dobrać siłowniki, żeby klapa się sama otwierała?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz?

Post autor: Qto » czw wrz 12, 2013 21:15

Skrzak pisze:Może we variancie też da się dobrać siłowniki, żeby klapa się sama otwierała?
prześledź temat viewtopic.php?f=140&t=418708" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz?

Post autor: grg474 » czw wrz 12, 2013 21:52

Skrzak pisze:Rozumiem, że pierwszy z lewej to coś z kontrolą wnętrza?
tak
Skrzak pisze:A aux do czego?
wejście aux na jack - czyli odtwarzanie muzyki z komórki, z mp3, z każdego urządzenia co odtwarza :bigok:

u mnie po nacisnieciu - klapa odskakuje ale jeszcze sie nie podnosi (to wkrótce) - tak samo działa po naciśnieciu trzeciego przycisku pilota

EDIT: kabelek wysłany priorytetem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz

Post autor: Skrzak » śr wrz 18, 2013 17:15

grg474 pisze:
EDIT: kabelek wysłany priorytetem
Wtyczka doszła, wielkie dzięki.

A przewód od tego dodatkowego oświetlenia, jego drugi koniec gdzie znajdę? Mam nadzieję, że jest pociągnięty przez całą budę ale coś czuję, że kończy się w okolicach oświetlenia bagażnika na podsufitce...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz?

Post autor: grg474 » śr wrz 18, 2013 22:06

Skrzak pisze:Mam nadzieję, że jest pociągnięty przez całą budę ale coś czuję, że kończy się w okolicach oświetlenia bagażnika na podsufitce...
tego nei podłączaj bo sens podświetlenia by był jak otworzysz bagażnik a w bagażniku światełko załączane jest masą


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz

Post autor: Skrzak » czw wrz 19, 2013 20:55

grg474 pisze:
Skrzak pisze:Mam nadzieję, że jest pociągnięty przez całą budę ale coś czuję, że kończy się w okolicach oświetlenia bagażnika na podsufitce...
tego nei podłączaj bo sens podświetlenia by był jak otworzysz bagażnik a w bagażniku światełko załączane jest masą
Chyba niezbyt zrozumiale napisałem. Chodzi mi o to, żeby przewód od tego dodatkowego oświetlenia wykorzystać do podłączenia siłownika el. klamki klapy w varinacie do 30. pinu w komforcie, czyli czy znajdę gdzieś w pobliżu komfortu końcówkę tych dwóch przewodów od światła, żeby odciąć i podłączyć do komfortu a z drugiej strony (w bagażniku) odciąć ten czarny pin i pociągnąć do klapy i przylutować do masy od tego siłownika elektrycznego, który otwiera klapę. Cały sęk w tym, że nie mam zbytnio czasu, żeby zdejmować podsufitkę, i inne, żeby ciągnąć przewód przez całą budę od komfortu do klapy. Tak miałbym gotowy pociągniety przewód i tylko musiałbym go z tego bagażnika do klapy pociągnąć przez przelotki między budą a klapą.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz?

Post autor: Qto » czw wrz 19, 2013 21:14

masowy idzie do klapy...plusowy pod deskę i tam go na pewno nie znajdziesz bo jest głęboko skitrany w złączu kabelków plusowych od oświetlenie wewnętrznego - aby to złącze znaleźć to najprościej wyciągnąć całą wiązkę, co oczywiście jest bardzo trudne w stosunku do położenia nowego przewodu.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz?

Post autor: Skrzak » sob wrz 21, 2013 12:33

To polećcie jeszcze jakiś przewód do połączenia komfortu z klapą, średnica, materiał, może jakiś konkretny producent albo link alledrogo. Czy po drodze stosować jakieś piny (jakie) dla ułatwienia montażu i ewentualnej przyszłej konserwacji?

Edit: Acha no i oczywiście pin do podłączenia do kostki do komfortu. Tak przy okazji już od dłuższego czasu rozglądam się za widelcem do wyciągania pinów (przy okazji montowania nieori radia to przerabiałem) i do tej pory nie znalazłem nic oprócz dużych zestawów za milion$.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Re: Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz

Post autor: Skrzak » sob lip 12, 2014 17:36

Qto pisze:Druga wtyczka jest do lampki oświetlenia bagażnika
Nie ma to jak odkopać własny temat.
Sprawdziłem tą wtyczkę "miernikiem" czyli lampką wyciągniętą z podsufitki z budy i nic. Przewody są brązowy i czerwony czyli masa i stały plus. Wtyczka ma tylko dwa piny zamiast trzech jak w lamkach w budzie czyli powinna działac niezależnie od otwarcia klapy i lampka chyba powinna mieć włącznik.
To jaka akcja powinna dawać napięcie na tą wtyczkę skoro nie robi tego otwarcie klapy?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Gdzie dostanę taki wtyk od zapalniczki bądź rozgałęziacz?

Post autor: Qto » ndz lip 13, 2014 15:49

Skrzak pisze:Przewody są brązowy i czerwony czyli masa i stały plus
o której wtyczce teraz piszesz ?? Bo w tej czarnej na pewno są inne kolory kabli... W białej jest czerwony i brązowy.
w czarnej jak dobrze pamiętam jest czerwono/niebieski i brązowo/niebieski...stały plus i masa po otwarciu bagażnika - dlaczego lampka nie świeci znajdziesz w wyszukiwarce.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości