sterownik centralnego zamka Stig-po podłączeniu nie działa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

resort25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt sie 30, 2011 21:35
Lokalizacja: Oborniki

sterownik centralnego zamka Stig-po podłączeniu nie działa

Post autor: resort25 » ndz wrz 22, 2013 15:17

Witam, kupiłem sterownik centralnego od Stiga - bloker 64 http://allegro.pl/ster-zam-volkswagen-v ... 87255.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Podłączyłem według schematów które dostałem razem ze sterownikiem

ObrazekObrazek
czyli wg schematu nr 2 -sterowanie plusem, ponieważ na wszelkich forach radzono aby tak połączyć mimo że centralny jest pneumatyczny.
Pomimo tego sprawdziłem żarówką i połączyłem w sposób następujący:
żółty,żółto-czarny i czerwony ze sterownika-razem, dalej bezpiecznik i pod +akumulator
biały ze sterownika-pod szary wiązki która wychodzi z drzwi kierowcy
biało-czarny ze sterownika-pod zielony wiązki która wychodzi z drzwi kierowcy
czarny ze sterownika pod blachę samochodu
kierunki:
brązowy ze sterownika-pod czarno-zielony z wiązki w progu
brązowy ze sterownika-pod czarno-biały z wiązki w progu
zworka wyjęta-sygnał 4s
podłączyłem jeszcze diodę a resztę kabli zaizolowałem.
Kiedy naduszę na przycisk pilota czy to zamykanie czy otwieranie widać jak dioda mruga lub przestaje-czyli działa, natomiast kierunki nie mrugają, zamek się nie zamyka ani nie otwiera, słychać tylko jak coś "tyka" w sterowniku jak jakiś przekaźnik czy coś, sprawdzałem to przy otwartych drzwiach, czy to może mieć jakiś wpływ? Z kluczyka w zamku centralny działa na wszystkie drzwi i klapę. Co robię źle? Może źle coś podłączyłem? A miało być tak prosto:(

znalezione w necie,może pomoże:
1 "W drzwiach jest też mikrowłącznik informujący pompkę o położeniu rygielka "guziczka" - może to on winien?"
2 "zapewne masz pompke która wymaga dwóch impulsów żeby się central otwarł. Próbuj podpiąć masę pod pin 8 w pompce, jeśli nie masz tego piny otwórz ją i tam dzie powinien wypadać pin 8 podaj masę, powinno pomóc. A jeśli nie ratuje cię tylko alarm z powdówjnym impulsem "



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

sterownik centralnego zamka Stig-po podłączeniu nie działa

Post autor: Zico63b » ndz wrz 22, 2013 23:12

resort25 pisze: widać jak dioda mruga lub przestaje-czyli działa, natomiast kierunki nie mrugają, zamek się nie zamyka ani nie otwiera, słychać tylko jak coś "tyka" w sterowniku jak jakiś przekaźnik czy coś,
Raczej błąd podłączenia lub awaria sterownika.
resort25 pisze:sprawdzałem to przy otwartych drzwiach, czy to może mieć jakiś wpływ?
Nie przy tych próbach.

Czy jeśli Kolega zamyka bądź otwiera auto kluczykiem - musi Kolega wykonać DWA ruchy zamknięcia/otwarcia kluczykiem czy jeden? Jak dwa razy, to dodanie masy tak jak na foto ma sens.
Jeśli tylko raz jest wymagane - masa pompki jest O.K. a warto sprawdzić sam sterownik: czy na 100% jest wszystko podłączone jak ma być (czasem w mroku pod deską rozdzielczą można pomylić kolory!), masę sterownika i czy sterownik podaje napięcie na biały do szarego i biało-czarny do zielonego.
Nawiasem pisząc, pompki są jednakowe - różnica działania wynika z podłączenia lub nie tej dodatkowej masy.
Obrazek
Napis w ramce jest z innego tematu i wskazuje zasilanie.



resort25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt sie 30, 2011 21:35
Lokalizacja: Oborniki

sterownik centralnego zamka Stig-po podłączeniu nie działa

Post autor: resort25 » pn wrz 23, 2013 00:02

Wykonuję jeden ruch. Rozumiem iż Kolega zakłada, że producent pomylił kabelki sterowania? Fakt, tego nie sprawdziłem. aby sprawdzić zamykanie i otwieranie ze sterownika musiałbym podłączyć żarówkę pod te kabelki (biały i biało-czarny) i dusić przyciski pilota patrząc czy zapali się żarówka? Rozumiem, że jeżeli nie zapali się to sprawdzam pozostałe kabelki?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

sterownik centralnego zamka Stig-po podłączeniu nie działa

Post autor: Zico63b » pn wrz 23, 2013 23:17

Tak jest; nawet posprawdzałbym centralkę "na pusto" - czyli z podłączonym tylko plusem i minusem a żółte, białe i pomarańczowe (oraz takież z paskami czarnymi) czyli przekaźniki wykonawcze centralki poodpinał i posprawdzał miernikiem na przepływ i brak zwarć.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

sterownik centralnego zamka Stig-po podłączeniu nie działa

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 24, 2013 12:10

resort25 pisze:podłączyć żarówkę pod te kabelki (biały i biało-czarny)
dokładniej jeden styk żarowki pod jeden z tych kabli a drugi pod masę.
Wydaje się że wszystko podłączyłeś ok, więc chyba pozostaje sprawdzić jeszcze raz czy podłączyłeś jak opisałeś i jeśli tak to reklamować sterownik.
Natomiast sygnał 4s to źle, ma być jak najkrótszy, z tym że ma to znaczenie tylko jeśli masz szyby elektryczne i/lub dach, bo wówczas wydłużony sygnał spowoduje czesciowe domykanie lub otwieranie szyb i domykanie dachu. Więc zworkę włóż.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

resort25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt sie 30, 2011 21:35
Lokalizacja: Oborniki

sterownik centralnego zamka Stig-po podłączeniu nie działa

Post autor: resort25 » czw wrz 26, 2013 21:44

Problem rozwiązany mianowicie słabo polutowany +12V, wszystko działa jak należy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości