Problem kontrolka epc oraz esp

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darcon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 03, 2013 14:28

Problem kontrolka epc oraz esp

Post autor: darcon » ndz paź 20, 2013 21:59

Witam , mam problem w swoim golfie 4 benzyna 1.6. Otóż rano gdy odpalam samochód wszystko jest wporzo ale po przejechaniu kilkaset metrów zapalają się dwie kontrolki : epc oraz esp. Jeszcze mógłbym to zdzierżyć ale samochód zaczyna się dziwnie zachowywać , traci zupełnie na przyśpieszeniu, dodaje gazu i czuć jak do pewnego momentu pedał gazu reaguje na silnik a gdy wciskam dalej to juz nie ma żadnego efektu i rozpędzam się bardzo powoli. Co ciekawe dzieje mi się tak tylko gdy temperatura otoczenia jest poniżej powiedzmy 6-7 stopni . Gdy jest w miarę ciepło to auto chodzi jak rakieta i te kontrolki ani nie mrugną i wszystko jest w porządku. Byłem u mechanika i podłączył pod kompa ale gdy kontrolki sie nie świeciły bo było ciepło i wykazało tylko jakiś błąd abs który skasował. Bardzo proszę o poradę co może być przyczyną i czy może ktoś spotkał się z czymś takim i jak to rozwiązał. I czy mogę z czymś takim jeździć jak na razie czy może lepiej nie bo szkodzi to silnikowi. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem kontrolka epc oraz esp

Post autor: Qto » ndz paź 20, 2013 22:24

Chyba najrozsądniejsza opcja, to podłączyć pod kompa kiedy problem będzie występował...



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Problem kontrolka epc oraz esp

Post autor: hayperekpo » pn paź 21, 2013 08:27

darcon pisze: Byłem u mechanika i podłączył pod kompa ale gdy kontrolki sie nie świeciły bo było ciepło i wykazało tylko jakiś błąd abs który skasował
Na początek zmień szpeca, bo taki co z definicji kasuje błędy nawet ich nie czytając wiele Ci nie pomoże... Poza tym nawet jeśli usterka się nie objawia to ów błąd zapewne został zarejestrowany w czasie jej wystąpienia i pozostał w pamięci sterownika, będąc cenną wskazówką.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

darcon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 03, 2013 14:28

Problem kontrolka epc oraz esp

Post autor: darcon » pn paź 21, 2013 20:53

No właśnie błąd nie został zarejestrowany i chyba muszę czekać aż zrobi się chłodniej bo tylko wtedy ta usterka wyskakuje. Dziwi mnie to zresztą że jak temperatura otoczenia jest w miarę to auto śmiga a jak temperatura spadnie to epc i esp się pojawia. No cóż poczekam i podepnę pod kompa. Tylko pytanie czy nie uszkodzę czegoś jeżdżąc tak?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem kontrolka epc oraz esp

Post autor: Qto » pn paź 21, 2013 21:54

darcon pisze: Tylko pytanie czy nie uszkodzę czegoś jeżdżąc tak?
nie
hayperekpo pisze:Poza tym nawet jeśli usterka się nie objawia to ów błąd zapewne został zarejestrowany w czasie jej wystąpienia i pozostał w pamięci sterownika
u mnie od czasu do czasu zapala się kontrolka ESP...na kompie 0 błędów.



darcon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 03, 2013 14:28

Problem kontrolka epc oraz esp

Post autor: darcon » pn paź 21, 2013 22:39

Gdyby ta kontrolka się tylko zapalała to nie przeszkadzało by mi to nawet ale wtedy auto chodzi jakby nie mogło , przyspieszenie jak w maluchu. Coś jakby blokada podawania mieszanki bo do do ok. 1300 obr idzie a później zero przyspieszenia...



matwor23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 20, 2020 18:06

Re: Problem kontrolka epc oraz esp

Post autor: matwor23 » ndz wrz 20, 2020 18:39

Witam mam taki sam problem. Mogę wiedzieć w jaki sposób problem został naprawiony?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości